silinsin

WhiteH4cker

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu yazıyı bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Hepimizin en basitinden bilgisayar virüsü olarak adlandırdığı zararlı yazılımlar bilgisayarımıza yazılımsal veya donanımsal yönden zarar verebildiği gibi bilgilerimizi de çalmayı hedefleyenler var. Bunun için antivirüs programları kullanıyoruz. Diyelim internet üzerinden bir dosya indireceksiniz. Tam olarak güvendiğiniz bir yer değilse indirmeyin. Programları resmi(offical) sitelerinden indirin. İlla ki indireceksiniz. İndirdiniz ve antivirüs programınız dosyayı temiz olarak algıladı. İndirdiğiniz dosyanın boyutu çok büyük değilse " virusscan.jotti.org " sitesine upload edip tarattırmanızı öneririm. Bilin ki programı açtığınızda işlemci ve ram kullanımı uçmuşsa ve programda hiçbir pencere açılmamışsa indirdiğiniz %90 bir serverdir. Server dediğimi de minecraft serveri gibi düşünmeyin hackerin elinde olan Client, kullanıcılara attığı virüs ise Server olarak adlandırılır.

++ Hangi antivirüs programını öneriyorum ?

Yazılımcılara da sorsanız da size Kaspersky der. En iyisi Kaspersky'dir. Kaspersky rus yapımı bir virüs programıdır, ancak ben Kaspersky kullanmıyorum. Neden mi ? Kaspersky bilgisayarı çok kasar. Bir süre sonra HDD'niz yanabilir. Ben Avira Internet Security 2013 kullanıyorum. Serverler sunucu bağlantısı kurmaya çalışır veya port açmaya çalışır benim kullandığım virüs programı uygulamaya izin verip vermeyeceğimi bana soruyor. Yani bilmeden serveri çalıştırsam bile bağlantı hackere gitmiyor, ki neden serveri çalıştırayım ? Elimde güzel bir virüs programı var. Geçilmesi gerçekten çok zor. Size donanımınız çok iyise Kaspersky Internet Security 2013, çok iyi değilse Avira Internet Security 2013 öneriyorum.

++ Bilgisayarımda keylogger olduğundan şüpheleniyorum, nasıl korunurum ?

1. Yöntem :
Kredi kartı bilgisi, şifre gibi önemli şeyleri yazarken ekran klavyesi kullanın, çünkü keyloggerlerin yarısı ekran klavyesinden log almaya uyarlanmamıştır.
+ Nasıl ekran klavyesini açarım ?
Başlat > Arama çubuğuna " Ekran Klavyesi" yazıyoruz ve açıyoruz.
Ekran klavyesi :

bilgilerimizi buradan girebiliriz.

2. Yöntem:
Çok fazla açıklamaya gerek yok sanırım. Klavyenizi F Klavye'ye çevirin çünkü Q klavye ile F klavyenin tuş kodları farklıdır.

3.Yöntem:
Çeşitli antiloggerler indirip kurun. Antiloggerler tuş kodlarını değiştirir ve hacker clientten yazdıklarınıza baktığında hiçbirşey anlayamaz.

Örnek olarak :
Zemena Antilogger Offical Site:
http://www.zemana.com/download.aspx

++Bilgisayarımda server var mı ?
Gelelim bu konuya. Bilgisayarımda rat serveri var mı var mı diyorsanız bu program sayesinde öğrenip aynı zamanda hackere karşı server bağantısını kesebilirsiniz.

Scan Clean Rat Bilgisayarınıza injecte edılmıs ve baslagıcta çalısan dış bağlantılı casus
hack yazılımlarını bulup sonlandırmaya yarayan temizleme aracıdır.
Resimli Anlatım

Tarama Sonucu
Alıntı değildir. Hepsini kendim yazdım. Güncellenebilir. Sabite alınması dileğiyle.

Herobrain009

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler Minecraftı aldığımdan beri çk şüphelendim bi kaç kez bnde keyloglarrla oynamistim diger bilgisayarima rat atiodum oynuodum :D

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Keylogger bilgisayarınıza girdi ve arkadaşın anlattığını anlamadınız o zaman kaspersky 2013 deneme sürümünü indirebilirsiniz.keylogger ları bulup serverları otomatik kapatır.

WhiteH4cker

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Keylogger bilgisayarınıza girdi ve arkadaşın anlattığını anlamadınız o zaman kaspersky 2013 deneme sürümünü indirebilirsiniz.keylogger ları bulup serverları otomatik kapatır.

Evet Kaspersky'in geçilmesi çok da kolay değildir, ama crypter yoluyla geçilmişse kaspersky işe yaramaz. Antilogger en iyisi :)

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Helal Kardeşim,Demek kendi antivirüs programını kendin yazdın,Yaş kaç bu arada ?

GolemRevenge

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kaysperskynin koruması %78 civarı nod32 nin ise %86 civarı diye biliyorum.

GolemRevenge

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Korumalari Derecelendirmekten ziyade virüslerin %78 i gibi korumaları yani virüslerin sayısına göre sınıflandırılıyor

Wido

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
sadece göz geçirdim okumam zamanımı çok alır ama saol :D

erromo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
mesajlar atın bu konuyu her zaman yukarda tutalım çok önemli pc de server yok içim rahatladı lan[DOUBLEPOST=1374059781,1374059232][/DOUBLEPOST]bide 3 gb de 2.87 kullanılabilir virüsmüdür

Ancalagon

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Konuyu ustte tutalIm da herkes okusun yada sabitlensin bence ¢ok onemli bir konu.