• rabisu

    Hytale Türkiye

Site Geçmişine Bakma

DreamerBoy

I embraced who I'm, and I don’t want to stop.
S. Moderatör
Ehemmiyet
Mesajlar
182
Beğeniler
372
Puanları
1,040
Ruh Hali
#1
gamer.png


chrome.png


Site Geçmişine Bakma
Öncelikle herkese merhaba, bugün ele aldığım konu site geçmişine bakma ile ilgili olacak. Bunun yanında gizli moda girmeyi de ele alacağım.
İyi okumalar! :şapka:

Site Geçmişine Bakma Nedir?
Site geçmişine bakmak, aradan kaç gün geçerse geçsin kullanıcı tarafından silinmediği takdirde önceden bakılmış olan sitelerin adresleri hakkında bilgi almak yahut tekrar ziyaret etmek için kullanılabilir. Unutmadan söylemem gerekir ki, konumda Chrome tarayıcı üzerinden site geçmişine bakmayı göstereceğim. Hazırsanız başlayalım.

Site Geçmişine Bakma
Bilgisayar üzerinden site geçmişine bakmak için, öncelikle sağ üstte bulunan "Google Chrome'u özelleştirin" kısmına geliyoruz, ardından "Geçmiş" sekmesinin üzerine gelerek açılan pencere de kısa bir site geçmişi görebiliriz. Ancak önümüze gelen sekmede yalnızca yakın tarihe ait site geçmişi görebiliriz. Geniş kapsamlı bir geçmiş bilgisi için önümüze gelen pencerede bulunan "Geçmiş" karıştırmamak amacı ile sağ tarafında "Ctrl + H" yazan sekmeye tıklıyoruz. Önümüze bir sayfa çıkıyor ve çıkan sayfada site geçmişimiz silmediğimiz kadarı ile gösterilmekte.
KONU1.png


KONU2.png


KONU3.png


Aynı zamanda geçmiş sekmesine yansımamasını istediğiniz site geçmişleri için "Gizli Sekme" kullanabiliriz. Gizli Sekme kullandığımız takdirde adres üzerinden aratılan hiçbir şey geçmiş sekmesine işlememekte.


Gizli Sekme Nasıl Kullanılır?

Gizli sekmenin ne olduğunu kısa da olsa üst bölümde anlattık, peki gizli sekme nasıl aktif edilir? Sorusuna öncelikle sağ üstte bulunan "Google Chrome'u özelleştirin" kısmına tıklıyoruz. Daha sonra 3. satırda karşımıza çıkan "Yeni gizli pencere" sekmesine tıklıyoruz. Ardından önümüze yeni bir pencere açılıyor, açılan pencerede yapacağınız her türlü arama geçmişe kaydedilmemektedir. Bunları yapmadan kısa yol tuşları ile açmak istersek, Ctrl, Üst Karakter ve N tuşlarına sırası ile basarak açabiliriz.
KONU1.png


KONU4.png

Bir konumun daha sonuna gelmiş olup, okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım.
İyi forumlar! :şapka:
 
Mesajlar
122
Beğeniler
116
Puanları
0
#6
Bilgisayarınız çöpse de iyiyse de ne opera denilen alete ne de chrome denen çöpe bakmayın. Firefox tek geçer.