SiyahiNetwork / Yaptığım İyilikten Sonra Sınırsız Ban Yedim...

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Server'da zevkle oynuyordum. Sonra şeker kamışı ile para kasma bugu buldum. (5 saniyede 100k civarı para kasılıyordu)
Bug şöyle oluyordu: marketten şeker kamışı satın alıyordunuz ve bunu /sell hand yapınca paranız artıyordu kısaca.
Sonra kurucu ile skype'den iletişime geçtim. Bug'u söyledim ki söyler söylemez sınırsız ban attı ve resimden de gördüğünüz gibi iyi davranmama rağmen sanki suç işlemişim gibi muamele yapıyor.
Ban yeme anı:

Buyrun skype konuşmalarını atayım:
Özet: Ben bu bugtan faydalanmadım. Kastığım para da envanterimde duruyordu. Gidip iyi niyet ile bugu söyledim ve alacağı bilgiyi alır almaz direk sınırsız ban attı...
@Siyahireis

Son düzenleme:

FinickiPhantom

Play.FinickyMC.Net
En iyi cevaplar
0
Server'da zevkle oynuyordum. Sonra şeker kamışı ile para kasma bugu buldum. (5 saniyede 100k civarı para kasılıyordu)
Bug şöyle oluyordu: marketten şeker kamışı satın alıyordunuz ve bunu /sell hand yapınca paranız artıyordu kısaca.
Sonra kurucu ile skype'den iletişime geçtim. Bug'u söyledim ki söyler söylemez sınırsız ban attı ve resimden de gördüğünüz gibi iyi davranmama rağmen sanki suç işlemişim gibi muamele yapıyor.
Ban yeme anı:

Buyrun skype konuşmalarını atayım:
Özet: Ben bu bug ile sadece bi kaç kişiye 100k para yolladım. Başka bir kötü amaçla kullanmadım. Kastığım para da envanterimde duruyordu. Gidip iyi niyet ile bugu söyledim ve alacağı bilgiyi alır almaz direk sınırsız ban attı...
@Siyahireis
Birkaç kişiye 100k göndererek bugu kullanmışsın. Bence ban atmakta haklı.
Not: resimlere bakmadım. Ona göre değerlendiriyorum.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Birkaç kişiye 100k göndererek bugu kullanmışsın. Bence ban atmakta haklı.
Not: resimlere bakmadım. Ona göre değerlendiriyorum.

Server survival serveri fakat op survival serveriymiş kendileri bile oyunda söylemişti. Para kasmak kolay ben de bir arkadaşıma ve spawnda bir yerde 1 tane irongolem spawneri yere atmıştım. İrongolem spawneri ise 100k paraya denk geliyor.
Fakat şu noktaya değinmek isterim...
Server'da bu bug ile 40 tane irongolem spawneri alan kişilere herhangi bir işlem yapılmadı... Spawnerleri bile alınmadı ve üstlerinde 3m civarı para hala duruyor.

FinickiPhantom

Play.FinickyMC.Net
En iyi cevaplar
0

Server survival serveri fakat op survival serveriymiş kendileri bile oyunda söylemişti. Para kasmak kolay ben de bir arkadaşıma ve spawnda bir yerde 1 tane irongolem spawneri yere atmıştım. İrongolem spawneri ise 100k paraya denk geliyor.
Fakat şu noktaya değinmek isterim...
Server'da bu bug ile 40 tane irongolem spawneri alan kişilere herhangi bir işlem yapılmadı... Spawnerleri bile alınmadı ve üstlerinde 3m civarı para hala duruyor.

Serverin türü beni ilgilendirmez. Bugu kullanmışsın. O yüzden banlamada haklılar önceki yorumda dediğim gibi. Ama eğer dediğin gibi bugu kullanan diğerlerine yaptırım uygulamamışlarsa bu onların seviyesizliği.

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Serverin türü beni ilgilendirmez. Bugu kullanmışsın. O yüzden banlamada haklılar önceki yorumda dediğim gibi. Ama eğer dediğin gibi bugu kullanan diğerlerine yaptırım uygulamamışlarsa bu onların seviyesizliği.

Bir bugu bulabilmek için elbette o bugu kullanmak gerekiyor. Fakat sizin de söylediğiniz noktaya katılıyorum, diğer kullanan kişiler bugun alasını yaptılar ve faydalandılar ben ise evimi bile genişletmedim ve 1 spawner bile koymadım evime. Daha sonra banı yiyen ben oldum. Bence burada bir adaletsizlik var. Burada bugtan faydalanmış bile sayılmam. Devede kulak gibi bir örnekle açıklayabiliriz.

VMicro

┴┬┴┤( ͡° ͜ʖ├┬┴┬
En iyi cevaplar
0
söylemenin karşılığında yetki vermesini istemişsin

Oda söylemen için seni kandırıp söyledikten sonra yaptığını yüzsüzlük olarak görüp banlamış olabilir

İkinizin yaptıklarındada hatalar var

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
söylemenin karşılığında yetki vermesini istemişsin

Oda söylemen için seni kandırıp söyledikten sonra yaptığını yüzsüzlük olarak görüp banlamış olabilir

İkinizin yaptıklarındada hatalar var
Yetkiyi zorla istemedim olumsuz karşılasa anlayışla karşılayıp bugu söylerdim ama bu haberim bile olmadan bugu söyler söylemez direk ban attı

Siyahireis

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Bir nevi şantaj yapmasıyla beraber bugu kullandı onun dışında ben yine şans tanıyıp engellemedim. Bana ve adminime küfür etmesinden dolayi banlandi. Keşke küfürlerin ss'sini atsaydın.

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir nevi şantaj yapmasıyla beraber bugu kullandı onun dışında ben yine şans tanıyıp engellemedim. Bana ve adminime küfür etmesinden dolayi banlandi. Keşke küfürlerin ss'sini atsaydın.
İdda ettiklerinizi madde madde cevaplayacağım:
1. Şantaj yapmadım. Bug'u size söylemek için uğraştım oyun içinde, fazla takmadınız. Sonrasında ise skypeni verdin ve yanına şunu yazdın: çabuk bugu söyle ironvip vericem. Ben de skypeni ekledim ve bug'u söyledim.
2. Bug'u bulurken zaten kullanmış oluyorum fakat hesabımı banladığın için bug'tan faydalanmadım.
3. Şans falan tanımadın senin bugtan haberin yoktu ben sana bugu söylemek için uğraştım en sonunda ban attın.
4. Küfür etmedim kanıtların varsa bekliyorum :) Sadece ban yedikten sonra sinirlendim biraz sert çıkmış olabilirim fakat küfür etmedim.
"Keşke küfürlerin ss'sini" atsan :)

Ek olarak: Bu bugtan birçok kişi faydalandı ve 40 golem spawneri olan kişileri biliyorum, 3m parası olan, 2m parası olan ve bu bugtan faydalanmış kişileri biliyorum. (Kanıt istiyorsanız /baltop yazın ve para listesini görün...) Bu kişiler hala oyununu oynuyor...

Edit: Şantaj hakkında: Ban yedikten sonra forum'a şikayet konusu açacağımı söyledim. Onun haricinde şantaj tarzı bir şey aramızda geçmedi

Siyahireis

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Bir nevi şantaj yaptn kardeşm onun dışında yetki istedigin icin bugu öğrenip seni engelledim. Bugu kullandın zaten bir şey demene gerek yok baltopta birinciyim diye mesaj atan sendin onun dışında diğer bug yapanlar ceza aldilar server opsurvival olduğu için para kasmalari kolay. Küfür sslerini alsaydım atar senide burda yalanci cikaririm :) Serverimi kötülemeyi bırakta biraz kendine bak forum yönetiminden ricam delilsiz ve haksiz bir biçimde serverimi kötülüyolar konunun kaldirilmasini rica ederim.

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir nevi şantaj yaptn kardeşm onun dışında yetki istedigin icin bugu öğrenip seni engelledim. Bugu kullandın zaten bir şey demene gerek yok baltopta birinciyim diye mesaj atan sendin onun dışında diğer bug yapanlar ceza aldilar server opsurvival olduğu için para kasmalari kolay. Küfür sslerini alsaydım atar senide burda yalanci cikaririm :) Serverimi kötülemeyi bırakta biraz kendine bak forum yönetiminden ricam delilsiz ve haksiz bir biçimde serverimi kötülüyolar konunun kaldirilmasini rica ederim.

Şantaj yapmadım ben sadece bugu söyledim ardından sen banladın. Ben sana 1 şans verdim banımı aç düzgünce server'da oynayayım dedim sen de açmayınca foruma şikayet konusu açacağımı söyledim. Ben zorla yetkiyi istemedim kanıt istiyorsan skype konuşmalarına bak sen dedin ki: "çabuk bugu söyle ironvip vericem". Yetki vermeyi sen talep ettin hiç karşı çıkmadın eğer olumsuz karşılasan anlayışla karşılar, bugu söylerdim. Ama sen haberim yokken direk ban attın. Ben Bug'un çalıştığını kanıtlamak için /baltop yaz paramı gör dedim. Zaten bug'u söyledikten sonra paramı 0 yapabilirdin. Küfür etmedim aramızda sadece oyun içi ve skype konuşması geçti. Sunucunun paneli sizde, isterseniz logları atıp kanıtlayabilirsiniz. Skype'den de küfür ettiysem kanıtlayabilirsiniz. Deliller yukarıdaki fotoğraflarda vardır.

İyi forumlar, iyi oyunlar...