Sizce IOS mu Android mi?

SüperAhmet

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet başlıktan belli olduğu gibi sizce IOS mu daha iyi Android mi?Bence Android daha iyi.Çünkü A[?]OS'a göre daha kişiye özel.Daha kişiselleştirilebilir.IOS ise bana çok sınırlı geliyor.

Not:Iphone5sspor,telefon alacağım zaman Android denemeyi düşünüyorum.
Not2:Android bir telefonda uzun süreli bir tecrübem olmadı ama çevremde herkes Android kullanıyor,ben hariç :D

CihanYlmzCR

> PERISAN NETWORK <
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence kullanıma göre değişir. Mesela adam 3 yıl Android kullanır, IOS'a geçince hiçbir şey anlamaz. Aynı şey IOS için de geçerlidir. Bir de şöyle bir duyum almıştım, IOS sürekli güncelleme verdiği için uygulamaları bozuyormuş. Tabi ne kadar doğru bilemem. Ben Android kullandığım için Android derim. IOS kullanmaya başlasam hiçbişey anlamam. Canım Androidim<3

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
iOS ile Android'i karşılaştırmak hata olur.
iOS çok stabil yeaağ.

ByErenThe

Yalnızlık tek kelime, söylenişi ne kadar kolay.
En iyi cevaplar
0
Bence Android ilk telefon kullananlar için daha iyi çünkü kullanımı daha basit ve sade ama IOS gerçektende çok iyi bir işletim sistemi.

SüperAhmet

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence Android ilk telefon kullananlar için daha iyi çünkü kullanımı daha basit ve sade ama IOS gerçektende çok iyi bir işletim sistemi.
Aslında IOS daha basit,herşeyi ayağının altına seriyor ama değiştirmene izin vermiyor.Uğraşamam diyenlere tam uygun bir işletim sistemi.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
kalite + yavaş(kendi çapında hızlı, ekran çözünürlükleri yakıyor...) + güzel bi işletim sistemi = ios (karanlık taraf)
hızlı + kısmen kaliteli + özelleştirme + kısmen iyi bi işletim sistemi = android (aydınlık taraf)
tarafını seç, bize katıl

KollarimiVerin

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Android, en iyisi bence.
Popüler olan Oyunlar, genellikle Android'de Çıkarılır.
Sonradan, IOS'a geçirilir.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ayfon moruğ proyuz biz pıro
Bu arada fanboyluk yapmıyorum fakat yıllardır Android de olan özellikleri İOS daha yeni getirip yenilik diye kullanıcılara gösteriyormuşlar. Tabii bende başkasının yalancısıyım pek takip etmiyorum mobili.

Son düzenleme:

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şahsen Andorid`i tercih ediyorum.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Android:
+ Cihaz seçenekleri (fiyat, performans, kamera vs. hangisi daha önemliyse seçebileceğiniz bir telefon var)
+ Özelleştirme seçenekleri (Launcher değiştirme, ikon paketleri vs.)
+ (Telefondan telefona değişebilir) ROM (işletim sistemi) seçenekleri (Telefonla gelen, LineageOS, Resurrection Remix, vs.)
+ Geliştiriciler için kolay (macOS dışında bir işletim sisteminde de uygulama yapabiliyorsunuz)
+ Tasker gibi güçlü uygulamalar ve o uygulamaların özelliklerinin çoğunun root'suz çalışabilmesi
+ Play Store dışı uygulama kurabilmek (korsanlık dışında da işe yarıyor. bkz: F-Droid)

- Neredeyse her telefon markası Android işletim sistemini düzenliyor, ki bu da Android ismine kötü bir anlam veriyor.
- En popüler Android edit'i (TouchWiz, Samsung telefonlarda geliyor) acayip kötü (benim fikrim)
- Play Store'da fazla kalite kontrolü yok (ki buna fazla Android sorunu denilmez, Google'ın sorunu)

iOS (iPhone 4, iOS 7.1.2'den başka hiç iOS kullanmadım, değişmiş olabilir):
+ Youtube ve Facebook girmekten başka bir şey yapmayanlar için süper
- Arkaplan ve ikonların yerini değiştirmek dışında özelleştirme yapılamıyor
- Safari dışında tarayıcı kullanılamiyor (Chrome, Firefox falan indiriyorsunuz da arkaplanda onlar da Safari kullanıyor)
- Apple'ın gereksiz uygulamaları silinemiyor (Stoklar uygulaması vs.)

Bana göre Android (Xposed ve Magisk kurulu LineageOS kullanıyorum şu anda), ama tabi herkesin tercihi farklı.

Efsunger

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Android:
+ Cihaz seçenekleri (fiyat, performans, kamera vs. hangisi daha önemliyse seçebileceğiniz bir telefon var)
+ Özelleştirme seçenekleri (Launcher değiştirme, ikon paketleri vs.)
+ (Telefondan telefona değişebilir) ROM (işletim sistemi) seçenekleri (Telefonla gelen, LineageOS, Resurrection Remix, vs.)
+ Geliştiriciler için kolay (macOS dışında bir işletim sisteminde de uygulama yapabiliyorsunuz)
+ Tasker gibi güçlü uygulamalar ve o uygulamaların özelliklerinin çoğunun root'suz çalışabilmesi
+ Play Store dışı uygulama kurabilmek (korsanlık dışında da işe yarıyor. bkz: F-Droid)

- Neredeyse her telefon markası Android işletim sistemini düzenliyor, ki bu da Android ismine kötü bir anlam veriyor.
- En popüler Android edit'i (TouchWiz, Samsung telefonlarda geliyor) acayip kötü (benim fikrim)
- Play Store'da fazla kalite kontrolü yok (ki buna fazla Android sorunu denilmez, Google'ın sorunu)

iOS (iPhone 4, iOS 7.1.2'den başka hiç iOS kullanmadım, değişmiş olabilir):
+ Youtube ve Facebook girmekten başka bir şey yapmayanlar için süper
- Arkaplan ve ikonların yerini değiştirmek dışında özelleştirme yapılamıyor
- Safari dışında tarayıcı kullanılamiyor (Chrome, Firefox falan indiriyorsunuz da arkaplanda onlar da Safari kullanıyor)
- Apple'ın gereksiz uygulamaları silinemiyor (Stoklar uygulaması vs.)

Bana göre Android (Xposed ve Magisk kurulu LineageOS kullanıyorum şu anda), ama tabi herkesin tercihi farklı.
Eski bir bilge der ki; gerçeği görebilenler onun hakkındaki ufak detayları bilenler ve aksini dahi savunabilenlerdir. Bu dostumuza katılıyorum.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocam Konunun Tek Cevabı Var. Yapmak İstediğin Şey Kendine Ait Telefon mu? Yoksa Sıradan Kullanımlar İçin Seni Yormayacak Telefon mu? Eğer Beni Yormasın Diyorsan Iphone Almak Zorundasın. Buna Kimse İnkar Edemez. Çünkü IOS'in Kısıtlama Sebebi Kullanıcı Açısından Performansı Sağlarken Firma Açısından Kaçak Yazılımı Engellemektir. O Yüzden de Asla Oynama / Değiştirme Söz Konusu Değildir. Birçok Arkadaş Güncelleme Konusunda Bir Sürü Yorum Yapmış. Çılgınlık Yapıp BETA Güncellemeleri Almadığın Sürece Bataryan da Sağlıklı Kalır Kafan da. Androide Bakacak Olursak. Telefonuna Bin TL'de Versen 10 Bin TL'de Versen Bir Yerden Sonra Yazılımsal ve Donanımsal Bozulmalar Meydana Gelecektir. İster İstemez Bir Şeylerle Oynayacaksın.