Sizce Minecraft'ı bu şekilde oynamamız doğru mu?

Minecraft'ı korsan mı oynuyorsunuz?

• Evet

Kullanılan: 7 43.8%
  • Hayır

Kullanılan: 9 56.3%

• Kullanılan toplam oy
    16

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba, son günlerde Minecraft'ı oynama şeklimiz ile ilgili birkaç şey düşünmeye başladım. Biz neden Minecraft'ı çoğunlukla korsan oynuyoruz/oynadık? Ve bir sürü Minecraft korsan sunucusu var?. (Eski sunucularım da dahil ben de açtım. Yani tarafsız bir şekilde konuşuyorum.) Neden biz Minecraft'ı para vererek ve korsan sunucu açmayarak oynamıyoruz?

Sunucu sahipleri birçok konuda haklı. En basitinden kazanç konusu. Sunucu sahipleri sunucusunu korsan oynanmaya kapalı açarsa Türkiye'de ciddi bir zarar söz konusu olabilir fakat açtıktan sonra insanı daha bir mutlu etmez mi? Örneğin şifre saçmalığı, bot atma saçmalıkları hatta hile kullanma konusuna bile değinebilir. İnsanlar yasaklanma korkusu ile kurallara uymaları daha olağan olur. Ek olarak resmi Minecraft sunucusu olursunuz.

Herkes sunucu açacak maddi durumu var iken neden Minecraft'ı satın almıyorsunuz? Minecraft'ın ORİJİNAL SİTESİNDEN satın alabilirsiniz, ne olduğu belli olmayan sitelerden değil. Bir sunucuya boştan yere 100-200 TL civarı vereceğinize bir kere satın alıp sonsuza kadar kullanabilirsiniz. Satın almanıza ek olarak adından tutun pelerine kadar her şeyi yapabilirsiniz. Sırf görüntüm güzel olsun diye başkalarının belirlediği adlarla oynamaktan sıkılmadınız mı?

Konuda bulunan ankete katılmayı unutmayınız ve lütfen dürüst cevap veriniz.

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
tek sebebi yas kitlesi ve odeme yontemleri. arkadas mobilden para yollayip sunucu acabiliyor ama kredi karti ile ya da paypal ile minecraft alamiyor. paypal acik olsa eminim cok daha fazla premium hesapla oynayan oyuncu kitlesi olucakti.

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Yıl olmuş 2019, daha alınmaz. Yaklaşık bi' 2 asır gecikti almayanlar.

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
Zamanında ben 70tl ye almıştım, hâlâ kullanıyorum. Ama maalesef ki türkiye şartlarında almak biraz daha zor eskiye göre... Zamanında 40-50tl ye kendi sitesinde satılırken şimdi diğer kaynaklardan 40-50tl ye alınabiliyor ve ne kadar güvenilir belli değil.

BayMutlu

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bu soru detaylarıyla çok derinleşebilir

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
şu an için konuşuyorum minecraft 103tl gibi bir şey bu paraya mc almak biraz aptallık gibi bence kimse üstüne alınmasın ben orataya atıyorum lafı düşünsene mc den kat kat iyi vb ve ucuz oyunlar varken neden daha pahalı bir fiyata piksel piksel bir oyun alasın dimi ? üstelik batma yolunda ilerleyen bir oyuna (Türkiye için konuşuyorum) ben minecraft TR ye baktığımda bunu görüyorum yani yavaş yavaş mc nin öldüğünü şahsen ben mc yi eskiden 7/24 oynardım fakat artık oynayasım gelmiyor neden çünkü çeşit çeşit insanlar türedi eskiden sunucular nekadar zor olursa olsun bir geliştiğinde geri bırakamazdın çünkü gelişmenin sınırı yoktu ve her şey para değildi şimdiyse op sunucular türedi heryerde 1 saat de hayvan gibi zenginsin nerde kaldı bunun eğlencesi ? diceksinizki sende hard sunucularda oyna yeni hard sunucularda oynamanın zevki yok çünkü kimse girmiyor nerdeyse eski hard sunucularda ise millet hayvan gibi gelişmiş artık çabalasan ne yazar ne kadar gelişirsin ki hepsi pay to win hatta oyun dünyasının büyük çoğunluğu öyle bırak mc yi yani demem oki minecraftı kaçak kullanan ları bırak sen minecraft ı kaçak kullanma şansı verenlere bak crack launcher yapana bak eğer bir şeyi nasıl yönlendirirsen o şey öyle gider kısaca bunu yani bu konu mc nin Türkiyede ilk çıkışından pardon crack launcher in Türkiyede ilk çıkışında açılmalıydı şu an benim gördüğüm kadarı ile yani minecraft Türkiye nin en az %70 i crack kullanıyor kullanmayanlar ise çoğunlukla youtuber vb geriye kalanlar pre si olsa bile crack sunucu oynuyor :D .

Moderatör tarafından düzenlendi:

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
şu an için konuşuyorum minecraft 103tl gibi bir şey bu paraya mc almak biraz aptallık gibi bence kimse üstüne alınmasın ben orataya atıyorum lafı düşünsene mc den kat kat iyi vb ve ucuz oyunlar varken neden daha pahalı bir fiyata piksel piksel bir oyun alasın dimi ? üstelik batma yolunda ilerleyen bir oyuna (Türkiye için konuşuyorum) ben minecraft TR ye baktığımda bunu görüyorum yani yavaş yavaş mc nin öldüğünü şahsen ben mc yi eskiden 7/24 oynardım fakat artık oynayasım gelmiyor neden çünkü çeşit çeşit ib..ne insanlar türedi eskiden sunucular nekadar zor olursa olsun bir geliştiğinde geri bırakamazdın çünkü gelişmenin sınırı yoktu ve her şey para değildi şimdiyse op sunucular türedi heryerde 1 saat de hayvan gibi zenginsin nerde kaldı bunun eğlencesi ? diceksinizki sende hard sunucularda oyna yeni hard sunucularda oynamanın zevki yok çünkü kimse girmiyor nerdeyse eski hard sunucularda ise millet hayvan gibi gelişmiş artık çabalasan ne yazar ne kadar gelişirsin ki hepsi pay to win hatta oyun dünyasının büyük çoğunluğu öyle bırak mc yi yani demem oki minecraftı kaçak kullanan ları bırak sen minecraft ı kaçak kullanma şansı verenlere bak crack launcher yapana bak eğer bir şeyi nasıl yönlendirirsen o şey öyle gider kısaca bunu yani bu konu mc nin Türkiyede ilk çıkışından pardon crack launcher in Türkiyede ilk çıkışında açılmalıydı şu an benim gördüğüm kadarı ile yani minecraft Türkiye nin en az %70 i crack kullanıyor kullanmayanlar ise çoğunlukla youtuber vb geriye kalanlar pre si olsa bile crack sunucu oynuyor :D .

Türkiye dahilinde konuştuğun için seni haklı buluyorum. (Ne kadar ağır konuşsan da :) ) Peki bu bizim elimizde değil mi? Sunucuları korsan açmasak oyuncular oynayacak bir yer bulamayacak ve kendisinin korsan oynamamasını anlamaya başlayacak. En azından benim düşüncem bu. Siz nedersiniz? Cidden beni desteklemeseniz bile ileride öyle bir sunucu açmayı planlıyorum.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Türkiye dahilinde konuştuğun için seni haklı buluyorum. (Ne kadar ağır konuşsan da :) ) Peki bu bizim elimizde değil mi? Sunucuları korsan açmasak oyuncular oynayacak bir yer bulamayacak ve kendisinin korsan oynamamasını anlamaya başlayacak. En azından benim düşüncem bu. Siz nedersiniz? Cidden beni desteklemeseniz bile ileride öyle bir sunucu açmayı planlıyorum.
haklısın sunucu sahiplerinin elinde fakat nekadar sunucu sahipleri bir olup pre ye geçsede MUTLAKA biri çıkıp oyuncu toplamak çok kolay olacak artık diye crack açar :D bunuda kabul edelim yani gene değişmez diyorum kısaca .
bu arada ağır konuşmam hakkında ben herkeze dostça yaklaşmaya çalışırım elimden geldiği kadar bu yüzden şunu diyorum
dost acı konuşur .
BU arada cidden ağırmı oldu ben hiç düşünmedim :D .

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
21 TL olduğu günleri hatırlıyorum :(

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
21 TL olduğu günleri hatırlıyorum :(
hiçbir zaman 21 tl olmadı, bkz.(minecraft ne zaman satışa sunuldu) bkz. (o gün ki euro kurları)
en az 40 tl oldu minecraft.
indirimler hariç. ama hiç indirim hatırlamıyorum