[SK] Event Skripti (Plugin Gerektirmez!)

Skript Güzelmi?

• Güzel

Kullanılan: 4 50.0%
  • İdare Eder

Kullanılan: 0 0.0%
  • Pek Sayılmaz

Kullanılan: 4 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

vicdum

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Merhaba,Bugün Önceden Yapmış Olduğum Event Skriptinin Plugin Gerektirmeyen Halini Sizlerle Paylaşacağım.
Önemli Not: Çalışması İçin SkQuery Gerektirir
Kod:
#[Event (Plugin Gerektirmez!)]
#by vicdum [borasimsek]
#SkQuery Gerektirir!
#Yardımı İçin HKNGLGN'ye Teşekkürler
command /event:
    permission:event.eventyap
    permission message:Yetkin Yok!
    trigger:
        wait 5 ticks
        open chest with 1 rows named "&4&l&k|| &6Event Menusu &4&l&k||" to player
        format slot 0 of player with 264 named "&bElmas Dagit &c|&b32&c|" to close then run [make console execute command "/dagit elmas"]
        format slot 1 of player with 388 named "&bZumrut Dagit &c|&b32&c|" to close then run [make console execute command "/dagit zumrut"]
        format slot 2 of player with 57 named "&bElmas Blok Dagit &c|&b16&c|" to close then run [make console execute command "/dagit elmasblok"]
        format slot 3 of player with 133 named "&bZumrut Blok Dagit &c|&b16&c|" to close then run [make console execute command "/dagit zumrutblok"]
        format slot 4 of player with 384 named "&bXP Dagit &c|&b64&c|" to close then run [make console execute command "/dagit xp"]
        format slot 5 of player with 364 named "&bYemek Dagit &c|&b32&c|" to close then run [make console execute command "/dagit yemek"]
        format slot 6 of player with 322 named "&bGapple Dagit &c|&b8&c|" to close then run [make console execute command "/dagit gapple"]
        format slot 7 of player with 322:1 named "&bE.Gapple Dagit &c|&b1&c|" to close then run [make console execute command "/dagit egapple"]
        format slot 8 of player with 399 named "&bHepsini Dagit" to close then run [make console execute command "/hepsinidagit"]

command /dagit [<text>]:
    executable by: console
    trigger:
        if arg 1 is "elmas":
            give 32 diamond to all players
        if arg 1 is "zumrut":
            give 32 emerald to all players
        if arg 1 is "xp":
            give 64 bottle o' enchanting to all players
        if arg 1 is "elmasblok":
            give 16 diamond block to all players
        if arg 1 is "zumrutblok":
            give 16 emerald block to all players
        if arg 1 is "yemek":
            give 32 steak to all players
        if arg 1 is "gapple":
            give 8 golden apple to all players
        if arg 1 is "egapple":
            give 1 enchanted golden apple to all players

command /hepsinidagit:
    executable by: console
    trigger:
        broadcast "&d&lEvent Basliyor Envanterinizi Bosaltin"
        wait 30 seconds
        broadcast "&d&lEvent Basladi!"
        wait 3 seconds
        execute console command "/dagit elmas"
        wait 3 seconds
        execute console command "/dagit zumrut"
        wait 3 seconds
        execute console command "/dagit xp"
        wait 3 seconds
        execute console command "/dagit yemek"
        wait 3 seconds
        execute console command "/dagit gapple"
#        wait 3 seconds
#        execute console command "/dagit egapple"  [İsterseniz Bunlarıda Ekleyebilirsiniz]
#        wait 3 seconds
#        execute console command "/dagit elmasblok"
#        wait 3 seconds
#        execute console command "/dagit zumrutblok"
        wait 5 seconds
        broadcast "&d&lEvent Bitti!"

ByVandetta

BENİM İÇİN FORUM BİTTİ
En iyi cevaplar
0
Aynı Konudan 1'den Fazla Açmak Forumdan Engellenmenize Yol Açabilir.(Öneri)

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Event anlayışınızı cidden tebrik ediyorum.

Edit: Skript'e lafım yoktur tebrikler. Eventin mantığını anlamış değilim ama, oyuncuya elmas vermenin anlamı nedir ki direkt olarak?

Son düzenleme:

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tebrikler Bora,
Skriptini böyle her zaman geliştir kii kendin'de gelişesin. Sana atıp tutan bazı arkadaşlar olucak, onları kafana takma kendine bak... Hayırlı günler.

(Bana atıp tutanlar olduğu için, kendimden biliyorum.)

vicdum

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Event anlayışınızı cidden tebrik ediyorum.

Edit: Skript'e lafım yoktur tebrikler. Eventin mantığını anlamış değilim ama, oyuncuya elmas vermenin anlamı nedir ki direkt olarak?
Eventte Şimdilik Elmas Ve Zümrüt Var Nedeni İse Eventlerde Genellikle En Çok Dağıtılan Ve En Çok İstenen İtemdir.Yakında Yeni Eşyalarda Ekliyeceğim.

Tebrikler Bora,
Skriptini böyle her zaman geliştir kii kendin'de gelişesin. Sana atıp tutan bazı arkadaşlar olucak, onları kafana takma kendine bak... Hayırlı günler.

(Bana atıp tutanlar olduğu için, kendimden biliyorum.)
Teşekkür Ederim :) Skript Yazmak Güzel ve Eğlenceli Geliyor Bana.Onlar Kötü Dedikce Ben Daha İyilerini Yapmaya,İyi Dedikce Çok Daha İyilerini Yapmaya Çalışıyorum :)
@NeonSpade 'nin de dediği gibi, skripte yeni başlayıpta SkQuery kullanıyorsan,kısa sürede çok iyi skriptler kodlayacağını düşünüyorum.
Teşekkür Ederim.(Buraya Yazacak Farklı bir şey Bulamadım :D Ama Yukarda Yazdıklarımı Buraya Yazmışım Gibi Görebilirsin :))

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Benim sana anlattığım yöntemi yapamamışsın görünüyor. İstediğin şey eşyaların direk olarak oyuncuya vermek ise sorun yok ancak eşyalar havadan yere düşse daha iyi olur diye düşünüyorum. Edit: Eğer 2 saat içinde yapamazsan ben yapıp paylaşacağım haberin ola. Ben sana anlamadığın yerleri sor dedim diye hatırlıyorum.

vicdum

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Benim sana anlattığım yöntemi yapamamışsın görünüyor. İstediğin şey eşyaların direk olarak oyuncuya vermek ise sorun yok ancak eşyalar havadan yere düşse daha iyi olur diye düşünüyorum. Edit: Eğer 2 saat içinde yapamazsan ben yapıp paylaşacağım haberin ola. Ben sana anlamadığın yerleri sor dedim diye hatırlıyorum.
Ben Bunu Senin O Mesajından Hemen Önce Yapmıştım :) Bende Bunuda Paylaşıyım dedim :)