[Skript] Kanal Sistemi

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet öncelikle herkese merhabalar,
Burda az önce kodladığım bir skripti sizlere vereceğim. Şimdi öncelikle skriptin çok kolay olduğunu biliyorum, uzun süredir skript kodlamadığım için tekrar hatırlama amacıyla yaptığım ufak bir skripttir kendisi. Fikir bana ait değil daha önce arkadaşlarla beraber oynadığımız küçük bir sunucuda vardı. Belki kullanmak isteyen olur diye ben de az önce kodladım ve sizlerle paylaşıyorum.

PHP:
on join:
    if {kanal.%player%} is not set:
        set {kanal.%player%} to "Kanal 1"

command /kanal [<text>]:
    trigger:
        if arg 1 is set:
            set {kanal.%player%} to arg 1
            send "&4&lKANAL: &b%arg 1% Kanalına geçtiniz! Artık sadece o kanaldakiler yazdıklarınızı görebilir."
        else:
            send "&4&lHATA: &cKanal ismini boş bırakamazsın!"

on chat:
    cancel event
    loop all players:
        if {kanal.%loop-value%} is {kanal.%player%}:
            send "&9[&2%{kanal.%player%}%&9] &e%player% &8: &a%message%" to loop-value
        else if loop-value has permission "sk.gor.admin":
            send "&9[&2%{kanal.%player%}%&9] &e%player% &8: &a%message%" to loop-value

Kısaca anlatmak gerekirse olayı şu:

/Kanal [<kanal ismi>] diye bir kodumuz var bu kodla mesela "/kanal 1" yazarsa 1.Konuşma kanalına geçer ve sadece o kanaldekiler yazdıklarını görebilir (tabii ki sk.gor.admin permissionu da ekledim bu permissionu verdiğiniz kişiler tüm kanallardaki konuşmaları okuyabilir.). Kanal için bir sınırlama koymadım yani isterse oyuncular /kanal asdfg yazıp asdfg kanalına da geçebilir. Neyse skript kısaca bu kadar. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.

Thraenkost

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Güzel bir skript ama sunucuda olan kanalları görebilsek iyi olur. Varsa da ben görememişimdir

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bir skript ama sunucuda olan kanalları görebilsek iyi olur. Varsa da ben görememişimdir
şu an bunu 4. felan yazışım çünkü deminden beri cevaplaya basmama rağmen mesajımı göndermiyor, herneyse.

Eğer kullanmak isteyen olursa skripti onu da eklerim.

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Saçmalık ve gereksizlikte enler listesine üst sıralardan girecek bir skript daha.
Öncelikle ben bunu ciddi bir skript olarak değil sadece skripti tekrar hatırlamak amacıyla yaptığım deneme bir skript olduğumu söyledim,
2. olarak ise fikrin de bana ait olmadığını sadece kapanmış eski bir sunucuda görüp kodlamayı denediğimi de yazmışım zaten.
Buna rağmen bu yorumu niye yazdığını da ayrı merak ettim doğrusu.

bilektuğrul

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Öncelikle ben bunu ciddi bir skript olarak değil sadece skripti tekrar hatırlamak amacıyla yaptığım deneme bir skript olduğumu söyledim,
2. olarak ise fikrin de bana ait olmadığını sadece kapanmış eski bir sunucuda görüp kodlamayı denediğimi de yazmışım zaten.
Buna rağmen bu yorumu niye yazdığını da ayrı merak ettim doğrusu.
Skripti paylaştığın ve bu sebepten dolayı (dolaylı olarak) eleştiri hakkım olduğu için.
Büyüyün lütfen vatandaşlarım.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
çok güzel bi fikir verdin mmoma bunun ultra gelişmişini ekliyeceğim