Skript önerisi

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu konuyu açarken fazla bakmadım bu yüzden skript bölümüne açtım, eğer başka bir yere açmam gerekiyorsa kusura bakmayın :D

Şimdi konuya geçelim. Selamlar forumgamer, çok sıkıldığım için skript kodlamaya ve satmaya başlayacağım ama ne yapacağımı bilmiyorum, (özellikle geçmişte veya şu an sunucusu olanlar) bir skript önerisi verirseniz sevinirim. Yani mesela sunucunuzda ne eksik? Veya ne olsaydı daha da güzel olurdu? Discord ile entegreli şeyler gibi yani.

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Bu skriptler veya bunlara benzer skriptler daha önce yazılmış olabilir. Ben sadece aklıma gelen fikirleri söyledim.
Ayrıca bunlara benzer pluginlerde olabilir.

Onerilerim

--
Special Enchants (Özel Büyüler)
Kullanılmasını Tavsiye Ettiğim Sunucular:
RPG, Survival, Faction
Adından da anlaşılacağı gibi özel büyü skripti oyuna birkaç yeni büyü ekleyecek.
Büyüler gui'den veya anvil'den basılacak fark etmez.
Büyüleri ve özellikleri kendin seçersin.

Basit Bir Ornek:
Fast mining diye bir büyü olacak ve herhangi bir alete batığımızda elimizde iken leveline göre acele vericek.

--
Virtual Spawners (Sanal Spawnerlar)
SkyBlock
Bunu da anlamışsındır herhalde adından. Spawnerları yere koymadan direk gui'den çalışacaklar.
Hem mob hem de item spawnerları olacak.
Ayrıca kullanışlı olsun diye hangi spawnerların kullanılıp kullanılamayacağını yetkisi olanların kolayca ayarlayabileceği şekilde yap. (Oyundan ayarlanırssa hatta gui'den ayarlanırsa çok daha güzel olur.)
Spawnerlardan düşen itemlar direk gui'de toplansın.
İstersek itemları direk envanterimize alabilelim ya da direk birikenleri gui'den satabilelim.

--Editable Mob Drops (Editlenebilir Mob Dropları)
RPG, Survival
Herhalde bunu da anlamışsındır xd.
Yetkisi olanlar oyundan, gui'den moblardan düşebilecek itemları şansları ile ayarlayabilecek.
İsterlerse normal mob droplarını kapatıp / açabilcekler. (Çürük et, kemik vs.)

--Curse (Lanet)
RPG, Survival
Oyuncu her öldüğünde rasgele bir lanetle doğacak.
Lanetleri yetkisi olanlar gui'den yetkisi olanlar kapatıp / açabilecek ve şanslarını ayarlayabilecek.
Lanetten herhangi bir yoldan kurtulabilecek onu sen seçersin.

Basit Bir Ornek:
Oyuncu lanetten kurtulmak için kutsal süt içebilir.

Basit Bir Ornek Daha:
Mesela öldüğünde lanetten kurtulana kadar ya da tekrar ölene kadar yavaşlık efekti verebilir oyuncuya
veya maximum canı yarıya düşebilir (10 kalpse 5 kalbe).

--Boss Mobs (Boss Moblar)
RPG, Survival
Oyuncuya 100 blok yakınlıkta doğan herhangi bir mob belli bir şansla boss olucak.
Canı normal moblardan çok daha fazla olacak. Öldürünce boss'a özel itemlar düşürecek.
Eğer 1'den fazla oyuncu saldırıyorsa en çok damage vuran kişiye verecek itemları.
İstiyorsan bosslardan para düşme de ekleyebilirsin.
Boss doğma şansını/canını/droplarını yetkisi olanlar oyundan ayarlayabilecek.

NOT: Çoğu öneriyi RPG ve Survival server'ları için yaptım. Ayrıca yukarıda ki kırmızı yazıyı lütfen oku!
Umarım fikirlerimi beğenmişsindir ^^

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bu skriptler veya bunlara benzer skriptler daha önce yazılmış olabilir. Ben sadece aklıma gelen fikirleri söyledim.
Ayrıca bunlara benzer pluginlerde olabilir.

Onerilerim

--
Special Enchants (Özel Büyüler)
RPG, Survival, Faction
Adından da anlaşılacağı gibi özel büyü skripti oyuna birkaç yeni büyü ekleyecek.
Büyüler gui'den veya anvil'den basılacak fark etmez.
Büyüleri ve özellikleri kendin seçersin.

Basit Bir Ornek:
Fast mining diye bir büyü olacak ve herhangi bir alete batığımızda elimizde iken leveline göre acele vericek.

--
Virtual Spawners (Sanal Spawnerlar)
SkyBlock
Bunu da anlamışsındır herhalde adından. Spawnerları yere koymadan direk gui'den çalışacaklar.
Hem mob hem de item spawnerları olacak.
Ayrıca kullanışlı olsun diye hangi spawnerların kullanılıp kullanılamayacağını yetkisi olanların kolayca ayarlayabileceği şekilde yap. (Oyundan ayarlanırssa hatta gui'den ayarlanırsa çok daha güzel olur.)
Spawnerlardan düşen itemlar direk gui'de toplansın.
İstersek itemları direk envanterimize alabilelim ya da direk birikenleri gui'den satabilelim.

--Editable Mob Drops (Editlenebilir Mob Dropları)
RPG, Survival
Herhalde bunu da anlamışsındır xd.
Yetkisi olanlar oyundan, gui'den moblardan düşebilecek itemları şansları ile ayarlayabilecek.
İsterlerse normal mob droplarını kapatıp / açabilcekler. (Çürük et, kemik vs.)

--Curse (Lanet)
RPG, Survival
Oyuncu her öldüğünde rasgele bir lanetle doğacak.
Lanetleri yetkisi olanlar gui'den yetkisi olanlar kapatıp / açabilecek ve şanslarını ayarlayabilecek.
Lanetten herhangi bir yoldan kurtulabilecek onu sen seçersin.

Basit Bir Ornek:
Oyuncu lanetten kurtulmak için kutsal süt içebilir.

Basit Bir Ornek Daha:
Mesela öldüğünde lanetten kurtulana kadar ya da tekrar ölene kadar yavaşlık efekti verebilir oyuncuya
veya maximum canı yarıya düşebilir (10 kalpse 5 kalbe).

--Boss Mobs (Boss Moblar)
RPG, Survival
Oyuncuya 100 blok yakınlıkta doğan herhangi bir mob belli bir şansla boss olucak.
Canı normal moblardan çok daha fazla olacak. Öldürünce boss'a özel itemlar düşürecek.
Eğer 1'den fazla oyuncu saldırıyorsa en çok damage vuran kişiye verecek itemları.
İstiyorsan bosslardan para düşme de ekleyebilirsin.
Boss doğma şansını/canını/droplarını yetkisi olanlar oyundan ayarlayabilecek.

NOT: Çoğu öneriyi RPG ve Survival server'ları için yaptım. Ayrıca yukarıda ki kırmızı yazıyı lütfen oku!
Umarım fikirlerimi beğenmişsindir ^^
Spawner kısmında gui olduğu için zorluk yaşarım çünkü o dediğiniz sistemin bildiğim kadarıyla plugini var.
Özel büyüler kısmı - Bitti.
Boss Moblar kısmı - Zaten çokça plugini olduğu için gerek duymadım.
Editlenebilir Mob Dropları - Hem plugini hem de modu var gerek duymadım.
Lanet kısmı - Bitti. (Ölünce lanetlenmek)

Teşekkürler!

Son düzenleme:

xSkyLake

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Thor'un Çekici Gibi Kozmik Silahlar Yapabilirsin Bence