SKYBLOCK Örs'te Spawner İsmi Değiştirme!

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar benim skyblock sunucumda örs ile spawnerlerin veya tüm eşyaların isimlerinin değiştirilmesini engellemek istiyorum.. fakat ' TusKe' addon'u ile değil başka bir yöntem ile engellemek istiyorum yardımcı olurmusunuz? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim,,

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
Essentialsxı yükleyip.
Tıkla

EssentialsX ile beraber EssentialsX AntiBuild'i de kurunuz.

Ardından essentials içinden config.yml yi açın
737. satırlara doğru blacklist: diye bir sekme olacak.
usage: XX
Kısmına 421 yazın
Ve yetkisiz (Oyuncu, Default) Olarak test edin. (Olacağını düşünüyorum)

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Essentialsxı yükleyip.
Tıkla

EssentialsX ile beraber EssentialsX AntiBuild'i de kurunuz.

Ardından essentials içinden config.yml yi açın
737. satırlara doğru blacklist: diye bir sekme olacak.
usage: XX
Kısmına 421 yazın
Ve yetkisiz (Oyuncu, Default) Olarak test edin. (Olacağını düşünüyorum)
421 nametag eşyasının kodu benim istediğim örs'Ten isim değiştirmeyi engellemek ayrıca sizin verdiğiniz yöntem direk eşyayı engellmeye yaramıyorumu permli bir şekilde.?

BoynerCraft

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
RepairPlus - Repair items on an anvil at a cost.
önereceğim yöntem biraz farklı ama işini görür.
şimdi bu eklentiyi kuruyosun örse sol tıkladığında menü açılıyo skriptle yada ayarı varmı bilmiyorum hem sağ hemde sol tıklama olarak ayarlarsan, örsü sadece tamir olarak kullanacaklardır bu şekilde çözersin.​

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Bir çözüm olarak değil fakat, renkli isimleri örste değiştiremiyorlar diye biliyorum. Spawner vb. itemlerin ismini renkli yapabilirsin. Bunu yapmak ne kazandırır dersen oyuncuların itemlerin adlarını değiştirebilmesini engellememiş olursun ve oyuncular biraz daha rahat ve özgür oynayabilir.

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bir çözüm olarak değil fakat, renkli isimleri örste değiştiremiyorlar diye biliyorum. Spawner vb. itemlerin ismini renkli yapabilirsin. Bunu yapmak ne kazandırır dersen oyuncuların itemlerin adlarını değiştirebilmesini engellememiş olursun ve oyuncular biraz daha rahat ve özgür oynayabilir.
bu olay minecraft'ın kendisindemi var yoksa bu olanağı essentials veya herhangi bir pluginmi önlüyor ?

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Zaten Spawnerlerin İsmi Renkli Fakat Örs'te halen İsimleri Değişiyor... Nasıl Çözebilirim Başka Bir Fikriniz Varmı?

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Simple Rename
Bu plugin, eşyaların herhangi belirli bir adla adlandırılamamalarını sağlıyor. Adını değiştirmesini engellemek istediğiniz eşya için de ayar yapılabilir; bu ayar yerine, ilk ayarı yapmanız oyuncuları daha özgür kılabilir. Config kısmındaki
Kod:
BlackList:

- asdfg
ayarı yaparsanız, eşya "asdfg" şeklinde adlandırılamaz. Eğer sadece siz adlandırmak istiyorsanız yahut OPeratör olmayan moderatörlerinize bunun için yetki vermek istiyorsanız sr.blaclist iznini kullanabilirsiniz.

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Herhangi bir Spawner eşyasının isminin değiştirilmesini nasıl engellerim? önerdiğiniz bu pluginde..

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Configden aşağıda belirttiğim kısma gelir ve ilgili ayarı yaparsanız,
Kod:
BlackListID:

- stone
"taş"ın adının değiştirilmesini önleyebilirsiniz.
Stone.png

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Configden aşağıda belirttiğim kısma gelir ve ilgili ayarı yaparsanız,
Kod:
BlackListID:

- stone
"taş"ın adının değiştirilmesini önleyebilirsiniz.
İlk Başta " - spawner " yazmıştım olmamıştı sonradan " - 52 " olarak değiştirdim ve sorun ortadan kalktı, yardımlarınız için teşekkürler..

KomutTJava_

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Evet doğru biliyosun adını renkli şekilde değiştiremiyolar ama küçük bir client kodu yardımıyla değiştirebilir nası tabelaya client yardımıyla renkli filen yazabilyiorsa yani birşeyi renklendirmek için mcde yetkiye ihtiyaç yok § yazabilirsen her şey renkli olur clientte bir eşyayı rename yaptında ve ya bi tabelaya kyodunda adını şöle belirle ve ya tabelada yazanı şöle belirle diyebiliyosun oyüzden rengini değiştirmek kesin bir çözüm değil. Sadece eğer sorunu böle çözdüysen yine yapabilecekleri için yazdım yanlış anlama :D

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Evet doğru biliyosun adını renkli şekilde değiştiremiyolar ama küçük bir client kodu yardımıyla değiştirebilir nası tabelaya client yardımıyla renkli filen yazabilyiorsa yani birşeyi renklendirmek için mcde yetkiye ihtiyaç yok § yazabilirsen her şey renkli olur clientte bir eşyayı rename yaptında ve ya bi tabelaya kyodunda adını şöle belirle ve ya tabelada yazanı şöle belirle diyebiliyosun oyüzden rengini değiştirmek kesin bir çözüm değil. Sadece eğer sorunu böle çözdüysen yine yapabilecekleri için yazdım yanlış anlama :D

Kendim de denemiştim renkli isimler örste değiştirilemiyor. Tabela ve kitap konusunda doğrusun fakat onlar da eklentiler ile hallediliyor, permission bazlı oluyor.

KomutTJava_

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kendim de denemiştim renkli isimler örste değiştirilemiyor. Tabela ve kitap konusunda doğrusun fakat onlar da eklentiler ile hallediliyor, permission bazlı oluyor.
Pluginler protocollib destekli ve attığımız packeti kontrol ediyorsa fixlenir fakat ismini kontrole diyorsa olmaz çünkü direk paket gönderip yaptırıyor. Clientde bu arada dediğim isim değiştirme olayını anlatamadım galiba örsde şu şekilde değiştiriliyor sen normalde § yazamıyorsun yazabilsen ismini renkli yapabilirsin fakat örsde onun yerine client yardımıyla § koydurup renkli yapabiliyosun ismini ama dediğim gibi paket kontrolüyle(protocollib) ile fixlenir.