Skyblock Sunucu Kaç GB Ramli olmalı ?

McWeb

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skyblock sunucusu açıcam fakat rami sizce kaç GB olmalı 30 Plugin olucak 3 Map şu an 2 GB sunucuda kendim test ediyorum fakat 10 kişi ve üstünde lag yapar mı ? 4 GB sunucu almayı düşünüyorum sizce yeterli mi ?

WegasTR

En iyi cevaplar
0
./lag - 10 kişi olduğunda dene, eğer serbest hafıza da az bir miktar var ise, arttırabilir sin. (20+ 3Gb, 40-50+ 4-5gb.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
./lag - 10 kişi olduğunda dene, eğer serbest hafıza da az bir miktar var ise, arttırabilir sin. (20+ 3Gb, 40-50+ 4-5gb.
Alakası yok 4gb ram ile 100 kişiyi tutabilirsiniz. Ram ile slot sayısını hesaplayan dandik Minecraft hostinglerine mi özeniyorsun? Konuya dönersek pluginlerini düzgün bir şekilde titizlikle seçersen, spigot sürümün 1.8.8 veya üstü olursa, pluginlerin düzgün bir şekilde ayarlanmış olursa, haritan sorunsuz olursa ve spigot bukkit configlerini düzgünce ayarlarsan sorun yaşamazsın 4 gb ram ile. Fakat bilmen gereken bir şey var eğer makineye erişimin varsa 4 gb ramin tamamını sunucuya veremezsin makineyede 1 gb kadar ayırman gerekir. Ayrıca işletim sistemin Windows olursa performansın düşer.

not: Burada sadece rami esas alarak konuştum fakat yazdıklarımın kesinliği için genel anlamda iyi bir makineye ihtiyacın olacaktır. Hosting tavsiyesi istersen özel mesaj atabilirsin.

Son düzenleme:

can258

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Skyblock hakkinda bolca bilgim ve deneyimim oldugunu düşünüyorum
3 yıl oliyor ALLAH'a Şükür sunucu işleri devam.
Bak Şimdi Plugin hatalari chunklar v.b olaylar sunucunu yorar ve lag oluşmasina sebebiyet verir.
Önemli bir şey pluginin sayisi değil ne tür işlevde bulundugu örnek veriyim xray korumasi gibi
Pluginler Lag olmasina yol açabilir.
2 GB Ram üstü gereklidir Askyblock Uskyblock Gibi pluginlerde Hatta AsitAdasi (AcidIsland) dada öyledir.
FeatherBoard 2 GB Üstü Ram ister eğer Sunucun 3 GB 4 GB değilse
Sunucu kapasitesi 40 ise sunucunda 30 25 kişi oldugunda. FeatherBoard Lag yapicaktir.
Orjinal Alman Daha Mantikli. Kısaca Demek İstedigim şu
Lag sorunun çözmenin yolunu internette ariyabilirsin birçok seçenek bulunuyor :dost:
"2GB Skyblock Pluginleri"
"2GB Üstü Featherboard. Crackli ise."
bir şey olursa mesaj atabilirsin yardimci olurum :pala: