Skyrim Evlenme

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

H2x1_NSwitch_TheElderScrollsVSkyrim_image1280w.jpg

Skyrim Evlenme
Merhabalar, yeni bir konu ile karşınızdayım.
Evlenme
Evlenmek istiyorsanız öncelikle size bir adet Mara'nın Tılsımı lazım. Mara'nın Tılsımını çalabilir, sandıklardan bulabilir veya Maramal'dan satın alabilirsiniz. Maramal Vadikten'te genellikle Mara Tapınağında oluyor. Mara'nın Tılsımını aldıktan sonra evlenmek istediğiniz kişi ile konuşmanız gerekiyor. Evlenmek istediğiniz kişi evlenmeden önce sizden bir görev yapmanızı isteyebilir. (Her NPC istemiyor) Görevini yaptıktan sonra onunla konuşursanız karşınıza çıkan "Benden etkilendin mi?" seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu seçeneği işaretledikten sonra konuştuğunuz NPC'de size bu soruyu soracaktır. Evet derseniz onunla evlenebilirsiniz. Evlenmek için yapmanız gereken işlemlere basit. Tekrardan Vadikent'e gidip Maramal ile konuşmanız gerekiyor. Maramal'la konuştuktan sonra size törenin yarın sabah olacağını söylüyor. Yarın sabah Mara tapınağına giderseniz Maramal bir tören yaparak sizi evlendiriyor. Ayrıca tören esnasında evlenmek istemiyorsanız bir şansınız olacak. Nasıl mı?

Maramal törene başladığınızda ufak bir konuşma yapıyor. Daha sonrasında eşiniz olacak kişiye şu soruyu soruyor:
"Şimdi ve sonsuza kadar, aşk ile, birbirinize bağlanmayı kabul ediyor musunuz?"
Eşinizde: "Kabul ediyorum. Şimdi ve sonsuza dek" der. Maramal daha sonrasında bu soruyu size sorar. Sizin iki cevap hakkınız olur.

Birincisi: "Kabul ediyorum. Şimdi ve sonsuza dek"
İkincisi: "Düğünü durdurun! Ben bunu yapamam!"

Birinci seçeneği seçerseniz, Maramal, Mara'nın izni ile sizi evli ilan eder.
İkinci seçeneği seçerseniz, Maramal sizi tapınaktan kovar.

Evlendikten sonra eşinizle konuşursanız:
Size, "Evlendik ha? Sanki hiç olmamış gibi, ama mutluyum. Artık evliyiz. Nerede yaşayacağımıza karar vermeliyiz sanırım, değil mi? Her zaman benimle kalabilirsin" der. Bunu dedikten sonra eşinizin nerede kalabileceğine karar verirsiniz.

Evlenmeyip eşinizle konuşursanız:
Size, "Ne istiyorsun? Artık konuşacak bir şeyimiz kalmadı" der. Bunu dedikten sonra sizin karşınıza iki cevap hakkı gelecektir.

1- "Bir hata yaptım. Her şeye baştan başlayamaz mıyız?" derseniz eşiniz sizi affeder.
2- "Seni hiç sevmedim." derseniz maalesef onunla bir daha evlenemezsiniz.
Avantajları
  • Eşiniz size günlük olarak yemek hazırlar. Bu yemek sayesinde sağlığınız, kuvvetiniz ve efsununuz daha hızlı artacaktır.
  • Eşiniz eğer dükkan açtıysa size dükkandan kazandığı paraları verecektir. (Bana 1100 altın falan veriyor)
  • Eşinizi yanınıza yoldaş olarak alsanız bile size yemek yapacaktır.
  • Eşinizle uyursanız Aşk Sarhoşu olarak uyanırsınız. Bu sayede yetenekleriniz normale göre daha hızlı gelişir. (Kurt adamsanız bu bonusu alamazsınız.)
  • Eşiniz size bazen aşkınız için hediye verebilir.
Eşinizden sıkılırsanız ondan maalesef boşanamıyorsunuz. Eğer ondan ayrılmak istiyorsanız onu öldürmek zorundasınız. (Kodlarla da aşkınızı bitirebilirsiniz.)

Evet, bir konunun daha sonuna geldik. Başka bir konuda görüşmek üzere.