SNB Ne Şekilde Devam Etmeli?

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Orijinal Başlık "SNB Devam Etmeli mi" şeklindeydi. Ancak devam etmeye karar verdiğim için şu anda "ne şekilde devam etmeli" sorusuna yanıt arıyorum.

Merhaba. Şimdi bu konu biraz garip bu konu olacak ama yine de sormak istedim: Sizce SNB'ye (artık SNS olacak) nasıl devam etmeliyim? Biliyorum, biliyorum, bir sürü kişi SNB'nin ne olduğunu bilmiyor ve konunun altını "snb ne ._." mesajlarıyla dolduracaksınız. O yüzden ne olduğuna bakmanız için aşağıya birkaç konu koyuyorum.

Bu konular kronolojik sıraya göre verildi. 2 Ağustos 2016'dan 8 Nisan 2017'ye kadar olan tarihi gelişimi burada görebilirsiniz :D v1, v2 ve v3 arasında oyun baştan yapıldı. Bu yüzden onlara hep "Beta" dedim.

SNB v1.0 Beta

https://forum.gamer.com.tr/konu/son-novem-buekuecue-beta.346532/

SNB v2.0 Beta
https://forum.gamer.com.tr/konu/son-novem-buekuecue-v2-00.348537/
https://forum.gamer.com.tr/konu/snb-hile-korumasi-guencellemesi.354759/
https://forum.gamer.com.tr/konu/son-novem-buekuecue-v2-02-geri-doenues.354656/

SNB v3.0 Beta
https://forum.gamer.com.tr/konu/snb-v3-00-beta-versiyonlari.357016/
https://forum.gamer.com.tr/konu/bueyuek-guencelleme-snb-v3-00-7-beta-versiyonu.362964/

Aslında oyunu geliştirmeyi bitirdiğim tarih 8 Nisan 2017 değil. Son konuyu açtıktan sonra haziranın ortalarına kadar yine devam ettirmiştim. Ama v3 için savaş sistemini bir türlü aklımda oturtamadığım için bu geliştirmeyi de bırakmak zorunda kaldım. Ama 3. versiyona yaklaşık 6 ay kadar uğraştıktan sonra v4 için oyunu bir daha baştan yapamayacak kadar üşendim. (Bana bununla ilgili çözümlerle gelmeyin. Ben versiyonları baştan yaptığım halimle mutluyum.)

Büyük güncelleme konusunda en son çalışmaları bitirdiğimi ve artık SNS (Son Novem Savaşçısı) ismiyle v4'ü yapacağımı söylemiştim. Orada v4'ün 3 boyutlu olmasını istediğimi söylemiştim. Bir daha düşününce aslında bunu iyi bir fikir olmadığını anladım. Çünkü SNB'nin savaş sistemi benim aklımda o şekilde tasarlanmadı. Gerçekten strateji ve yetenek isteyecek adrenalinli savaşlar olmasını istiyorum. Bu tür bir savaşı yapabilmek için skype grubunu her gün nükleer bombayla basıyodum. Sabah saat 12'de başlayıp gece 12'de uykusuzluktan bayılana kadar savaş fikirleri tartışırdık. Tabii ki hiçbirinden tam bir sonuç alamadığımı zaten görüyorsunuz. Aklıma şu an gelen yeni mekanikler var tabii ki, ama bunlar için de yine tam emin olamıyorum.

Mesela World Wars (http://www.agame.com/game/world-wars) oyunu gibi, ama kat kat daha gelişmiş stratejilerle bir sistem yapmayı düşünüyorum. Tabii böyle bile yapsam yine stratejiyi güçlendirmek için birilerinden fikir almam gerekecek ve okul zamanı olduğundan şu an skype'ta hiçbir arkadaşım günde 12 saat fikir tartışacak kadar aktif olamıyor. İşte burada fikirleri sizden almam gerekiyor. SNB konularında binlerce kez yalvardım, bir kere olsun fikir yardımında bulunun diye ama maalesef kimse yardım etmedi ve sonucu görüyorsunuz.

Şimdi bu kadar şeyi ben niye anlattım? Kısaca SNB'nin ne olduğunu ve ileride ne olmasını planladığımı anlattım. Artık gerisi size düşüyor. Sizce nasıl bir şey yapmalıyım? SNB'nin normal halindeki savaş sistemini oturtmaya çalışarak v4'ü mü yapayım? Yoksa dediğim World Wars tipinde bir sisteme mi geçeyim? Her iki durumda da sistemler için yardımınıza ihtiyacım olacak. Ama forumda bu tür şeylere olan merak her gün daha da azaldığı için benim de moralim düşüyor. Her neyse. Cevaplarınızı bekliyorum...

Bu arada, sadece fikir konusunda değil resimleri çizme veya kod konusunda da yardıma ihtiyacım olabilir. Yani o konularda da yardım etmek isterseniz yine kabul ederim.

Son düzenleme:

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
For Honor'daki savaş mekaniklerinden benzetme yapabilirsin.

Efsunger

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Etsin etsin, hiç oynamadım ama resimler falan güzel. 3D yap ama bu sefer.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hala aklımda tam olarak bir fikir yok. Bilemiyorum. Belki fikir tartışabilecek kişiler için skype adresi versem faydalı olur mu bana :D

Konu hala güncel yalnız. Belirteyim istedim :/

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Aklıma gelen tamamıyla derinine gidilmemiş bir şeycik* :(

Adamlarla savaşırken kullandığın saldırılar bir bardan yiyecek, bu bar seviyeyle vs artacak. Aynı şekilde karşındaki için de bu var*
Bu barı doldurmak için ya beklemen gerekiyor ya da sana gelen hasarla direk olarak artıyor, saldırılar öyle büyük rakamlar yemesin ki her düşman sıkıcı olmasın. Pot gibi şeyler yapacaksan onlar da anında doldurtabilir veya dolduğunda daha fazla dolmasını sağlayabilir. Yani bir saldırıdan 10 geliyorsa pot %50 kazanç sağlıyorsa 15 gelir, saniyede gelen de aynı şekilde artar ama pot içerek geleni etkilemez.
Tur mantığı yok ama birisi saldırırken öbürü saldıramaz veya herhangi bir şey kullanamaz.

Bar arttıkça bardan dolan eksiğin %'si kadar ekstra hasar alınabilir*

Bazı yeteneklerin uygulama süreleri olabilir, bu sürede seni koruyan bir şey yoksa ve adam sana saldırırsa(veya özel etki bozan saldırı yaparsa da olabilir* böyle olmayacaksa savunma şeyleri sık olsun) uyguladığın etki bozulur ve harcadığının bir miktarını sana geri iade eder(arttıran potlardan da daha fazla artabilir*). Savunma olarak belli bir miktarın üzerinde hasar vermediği sürece takmayan bir kalkan olabilir, sonraki birkaç saniyede gelen şeyleri engelleyen bir şey olabilir*

Son yazdığım ek olarak yani eklenmese de olur :(

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konuyu Adex amcamız bile beğenmiş. Bu iş tamamdır. Kesinlikle bir şeyler yapıcam :D

Aklıma gelen tamamıyla derinine gidilmemiş bir şeycik* :(

Adamlarla savaşırken kullandığın saldırılar bir bardan yiyecek, bu bar seviyeyle vs artacak. Aynı şekilde karşındaki için de bu var*
Bu barı doldurmak için ya beklemen gerekiyor ya da sana gelen hasarla direk olarak artıyor, saldırılar öyle büyük rakamlar yemesin ki her düşman sıkıcı olmasın. Pot gibi şeyler yapacaksan onlar da anında doldurtabilir veya dolduğunda daha fazla dolmasını sağlayabilir. Yani bir saldırıdan 10 geliyorsa pot %50 kazanç sağlıyorsa 15 gelir, saniyede gelen de aynı şekilde artar ama pot içerek geleni etkilemez.
Tur mantığı yok ama birisi saldırırken öbürü saldıramaz veya herhangi bir şey kullanamaz.

Bar arttıkça bardan dolan eksiğin %'si kadar ekstra hasar alınabilir*

Bazı yeteneklerin uygulama süreleri olabilir, bu sürede seni koruyan bir şey yoksa ve adam sana saldırırsa(veya özel etki bozan saldırı yaparsa da olabilir* böyle olmayacaksa savunma şeyleri sık olsun) uyguladığın etki bozulur ve harcadığının bir miktarını sana geri iade eder(arttıran potlardan da daha fazla artabilir*). Savunma olarak belli bir miktarın üzerinde hasar vermediği sürece takmayan bir kalkan olabilir, sonraki birkaç saniyede gelen şeyleri engelleyen bir şey olabilir*

Son yazdığım ek olarak yani eklenmese de olur :(
Sen ne kadar gozel şeyler söylirsen. Bunları dikkate alabilirim. Yalnız şu "bar arttıkça bardan dolan eksiğin %'si kadar ekstra hasar" olayını anlayamadım. Ve bu bar olayı clash royale'e aşırı fazla benzemiyo mu? :/

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Konuyu Adex amcamız bile beğenmiş. Bu iş tamamdır. Kesinlikle bir şeyler yapıcam :D

Sen ne kadar gozel şeyler söylirsen. Bunları dikkate alabilirim. Yalnız şu "bar arttıkça bardan dolan eksiğin %'si kadar ekstra hasar" olayını anlayamadım. Ve bu bar olayı clash royale'e aşırı fazla benzemiyo mu? :/
Hiçbir fikrim yok clash royaldeki hakkında:(
Sadece bazı oyuncuklarda tur süresi gibi bir şey var ondan çaldım biraz :(

Ne dediğimi tam olarak hatırlamasam da sallıyorum böyle bir şey olabilir*

Barı doldurmak için aldığın hasarı barı doldurduğu kadar arttırabilirsin gibi bir şey*(aldığın hasarı arttırıyorsun yani)

Bir de bunun için mobları nasıl yapacaksın kim bilir :(

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında aklıma başka bir şey geldi. Bu SNB'nin 2. versiyonunu yaptığım sıralardaydı galiba, bir proje konusu açmıştım. İsmi CNF'ydi. Konuda dediğim World Wars oyunu gibi bir oyun olacaktı ve baya da stratejikti. Ama bir ara yanlışlıkla kodları tamamen kaybedince bütün moralim bozulmuştu. Belki SNB için o CNF projesini yeniden başlatabilirim he? Eğer bunu kabul ederseniz bir ara oyunun fikirlerini SNB v3'teki gibi konu şeklinde yazabilirim.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Aslında aklıma başka bir şey geldi. Bu SNB'nin 2. versiyonunu yaptığım sıralardaydı galiba, bir proje konusu açmıştım. İsmi CNF'ydi. Konuda dediğim World Wars oyunu gibi bir oyun olacaktı ve baya da stratejikti. Ama bir ara yanlışlıkla kodları tamamen kaybedince bütün moralim bozulmuştu. Belki SNB için o CNF projesini yeniden başlatabilirim he? Eğer bunu kabul ederseniz bir ara oyunun fikirlerini SNB v3'teki gibi konu şeklinde yazabilirim.
Sonra altından kalkılmayacak bir hal alıyor tek birini yap :(