Son Gladyatör - Efsane Yeniden Doğuyor! [ AYRINTILAR YAKINDA ]

Rainman

Cenk Sarikaya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
DİKKAT
Sunucumuzda RP dönmediğini bizde biliyoruz, farklı bir açıdan bakıpta yorum atan, en gerçekçi bulduğum yorum, her şeyi açıklıyor. Teşekkürler @erimiscan

Bence RP yapmaya çalışmayın, sizin sunucularınızda oynadım RP dışında her şey vardı ama yine de güzeldi -_- Sunucular insanları eğlendirmek içindir ve siz bunu başarabiliyorsunuz.

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

Merhabalar,
Sözü fazla uzatmadan direk bütün her şeyi özetleyeceğim. 2012'den beri bu işlerle uğraşan bir kadroya sahibiz, kemik kadro hiçbir zaman değişmedi, fakat davranışlarımız gittikçe olgunlaştı. Bugüne kadar kalbini kırdığımız, üzdüğümüz, hakkını yediğimiz insanlardan af diliyoruz, bir oyun için kalp kırmaya değmez. Yeni bir proje ile karşınızdayız, hepinizi bekleriz. Elimizden geleni gene yapmaya çalışacağız. Ne kadar açık kalır bilmiyoruz, siz oyuncuların elinde her şey. Can sıkıntısına hiçbir zaman hiçbir projemizi kapatmadık. Hepinizi bekleriz!!
BÜTÜN PROJELERİMİZ
Slender Man (2012-2013)
Fallen Kingdom (2013)
Pirate Wars (2013)
Mount&Blade (Fallen Kingdom 2) (2013)
Fallen Kingdom 3 (2013)
Avatar: The Last Block Bender (2013)

Son Gladyatör ( 2014 - AÇILACAK )

SUNUCU HARD RP OLMAYACAKTIR!
FAKAT ÜYELERİN CIVITMAMASI İÇİN BAZI KATI KURALLAR OLACAKTIR!
ESKİ YAŞANANLARDAN İYİ BİR DERS ÇIKARTTIK BU SEFER!
YAKINDA DETAYLAR VERİLECEKTİR.

HARD RP'Cİ DOSTLARIMDAN ÖZÜR DİLERİM. FAKAT BİZ HER ZAMAN İÇİN MEDIUM RP'DE BİR ŞEYLER YAPABİLDİK, BU YOLDA İLERLEYİP MEDIUM RP'DE KALİTELİ BİR ORTAM OLACAĞINA SÖZ VERİYORUZ.
SENARYO
Sunucu adından da anlaşılabileceği üzere kurgu daha çok Gladyatörler, savaşçılar, Antik Roma'da yaşananlar üzerine geçmektedir. Bu sefer krallıklar arasında yaşanan savaşları anlatmak yerine daha çok büyük bir krallık içerisinde yaşanan sorunları, alt sınıf (köylüler, köleler vs.) ile burjuva (zenginler) sınıfının çatışmasını anlatan bir kurgu planladık.

GLADYATÖR NEDİR?
Gladyatörlük, Roma'nın çıkarttığı bir dövüş oyunu değil, daha çok Barbar kavimlerine ait bir dövüş oyunudur. Fakat en uzun süreli ve ünlü olarak oynatılan bu oyun, daha çok Roma'ya özgü bir oyundur. Milattan Önce 264'den Milattan Sonra 404'e kadar Roma'da süren Gladyatör oyunları, bir veya birden fazla savaşçının (Bu savaşçılar çoğunlukla kölelerden veya mahkumlardan oluşurdu) birbirlerine karşı veya vahşi hayvanlara karşı bir arenada ölesiye dövüşmelerini konu alırdı. Dövüşçülere "Gladyatör" denirdi.

Gladyatörler, genellikle hapishane mahkumlarından veya kölelerden oluşurdu. Krallar ilk olarak bu durumu, hapishanelerin sürekli dolu kalmaması, ülkenin gereksiz harcamalar yapmaması adına mahkumların öldürülmesi için bir yöntem olarak seçmiştir. Mahkumlar veya kölelere dövüşçü sponsorları eğer sponsor olup destek verirse, Gladyatör akademilerinde onları eğitir, öldürmek üzere yetiştirirdi. 5 yıl boyunca hayatta kalıp, arenada dövüşen Gladyatör'lere özgürlüğü verilirdi.

Her ne kadar bu insanlar kölelerden veya mahkumlardan oluşsa da, iyi dövüşen Gladyatör'ler ülke çapında adını duyurarak, çok ünlü hale gelebilmektedir. Gladyatör'lerin boy gösterdiği en iyi saha Kolezyum'dur. Gladyatörler hakkında genel olarak anlatabileceklerim bu kadar.

NOT: Antik Roma'da köleler veya mahkumlar 5 yıl dövüşüp, her savaşı kazanıp sağ çıkmasına rağmen Gladyatörlüğe sahip olduğu ün ve şöhret nedeniyle devam etmek isteyen, hatta mahkum / köle olmasa bile Gladyatör olmak isteyen insanlar ortaya çıkmıştır.

KÖLELİK?

Antik Roma'da herhangi bir insan hakkına sahip olmayan, sahibine itaat etmesi zorunlu olan, ticareti serbest insanlara verilen isimdir. Sadece Antik Roma'da değil, geçmişten bugüne hatta hala daha günümüzde kölelik devam etmektedir. Fakat sunucumuzda köleliğin şöyle bir önemi vardır ki, köleler azad edilmesi için (serbest bırakılması için) Gladyatör yapılmalı ve arenada yaşayacağı dövüşlerden sağ çıkabilmelidir.
Yani parası olan bir tüccar veya köle tüccarıysanız kendinize bir köle tutabilir, bir sponsor sayesinde ona eğitim verdirebilir ve arenalarda ki dövüşlere sokabilirsiniz. Eğer ki köleniz (Veya köle sizseniz) savaşlardan üstün gelir ve belirli bir müddet arenada ki bütün savaşlara katılırsa, özgür bırakılabilir.

DİĞER
Genel olarak bahsedilen konular üzerine ilerleyecek. Fakat farklı olarak asiler, küçük barbar kavimleri / kabileleri yer alacak. Harita bize ait olacağı için bazı easter egg'ler yani gizemler koymayı planlıyoruz. HARD RP OLMAYACAKTIR. Bu konuda sorularınızı yöneltmeyin. Kurgu MS 100'lü zamanlarda geçmesi planlanıyor. Ayrıntılı bilgiler konuda güncellendikçe yer alacak.
-Beğen butonuna basarak takipte kalabilirsiniz.

Son düzenleme:

MajjoorTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu adamın serverları bir başka oluyor.

Reserved.

FurkanPek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Abuv.BlackHawk geri dönüyooo :D.Fallen Kingdom'dan itibaren tüm sunucunuzda oynadım.Mükemmel olacağına eminim.Heyecanla bekliyorum :)

lahuti

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yine BlackHawk.Yine iyi RP sunucusu :) Geleceğim yer ayarla *-*

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Umarım ki başarılı olursunuz.

edes27

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Harika Olcağından Şüpehemiz Yok Moruk :)

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ne kadar güzel bir konu olsada Hard RP olmadan tutacağını pek düşünmüyorum.Umarım güzel olur ama yeniden söylüyorum çok ağır bir konu ve bu konuya medium RP verirseniz oyunu çok cıvıtırlar Türkiye'de ki Minecraft kitlesi.

Rainman

Cenk Sarikaya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Herkese çok teşekkürler, ben daha çok "Oğlum siz hala gitmediniz mi bu platformdan" tipi yorumlar bekliyordum.:D Herkese çok teşekkürler, çalışmalar tam hızıyla ilerliyor..

Ne kadar güzel bir konu olsada Hard RP olmadan tutacağını pek düşünmüyorum.Umarım güzel olur ama yeniden söylüyorum çok ağır bir konu ve bu konuya medium RP verirseniz oyunu çok cıvıtırlar Türkiye'de ki Minecraft kitlesi.

Sponsor olduğu için Hard-RP yaparsak oyuncu sayısından pek memnun olmayabilirler. Medium-RP yapıp farklı bir düzen getirmeyi planlıyoruz.[DOUBLEPOST=1396249079,1396246412][/DOUBLEPOST]
KOLEZYUM HAZIR, PEKİ YA SAVAŞÇILARI??

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Herkese çok teşekkürler, ben daha çok "Oğlum siz hala gitmediniz mi bu platformdan" tipi yorumlar bekliyordum.:D Herkese çok teşekkürler, çalışmalar tam hızıyla ilerliyor..

Sponsor olduğu için Hard-RP yaparsak oyuncu sayısından pek memnun olmayabilirler. Medium-RP yapıp farklı bir düzen getirmeyi planlıyoruz.[DOUBLEPOST=1396249079,1396246412][/DOUBLEPOST]
KOLEZYUM HAZIR, PEKİ YA SAVAŞÇILARI??

Yeeee !

Toby Meep

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
@BlackHawk
Şu ana dek hep med rp yaptınız ve hepsi 2 haftada kapandı.Hard Rp olmazsa server dahada çabuk kapanabilir çünkü med rp sevenler romaya gelmiyor hard rp sevenlerde med rp diye gelmiyor bazen.

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
gladyatör yerine asker olmak gibi bi imkan varmı veya savaşlar olacakmı ?