Yardım Son Zamanlarda Ortaya Çıkan Gecikmeler

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Oyun Sürümü
1.14.4
Merhaba değerli forum üyeleri, ben yeni makineye geçtikten sonra lag sorunu yaşamaya başladım. Sorunun asıl nedenini tam olarak bilmediğim için henüz kesin olarak bir şey demiyorum. Normalde hiç lag olmuyordu, özellikle yeni makineye geçtikten sonra lag sorunları ortaya çıktı. Donanımsal mı yoksa yazılımsal mı o konuda kesin bir yorum yapamayacağım şu anda, sadece test sonuçlarından ve raporlardan bahsedeceğim. Artık yorumu sizlere bırakıyorum.

Test Sonuçları
Dediğim gibi daha önce yoktu, sonradan oluştu. Sunucu açılırken işlemci %100 kullanıldığı halde aşırı yavaş açılıyor. Normalde 1 dakika içinde açılması gereken sunucu 5 dakikada kendine gelmeye başladı. Daha harita yüklenmeden bile bu kadar yavaş açılıyor ve CPU'yu %100 kullanıyorsa burada ilginç bir sorun vardır. Bu konuda henüz detaylı araştırma yapmadım. Sunucu açıldıktan sonra ise sunucu zaman zaman %30 civarı CPU kullanıyor. Fakat normalde %0-5 arası kullanmakta idi. 1.12.2 sunucum ortalama %0.1 kullanırken 1.14.4 sunucum %30 kullanması ve bunun sonradan oluşması ilginç. CPU'yu tam kullanmadığı halde yinede sunucuda aşırı lag giriyor ve TPS değerleri zaman zaman 0'a kadar inebiliyor.

Rapor Sonucu
Ek içerisinde size rapor sonucunu bırakıyorum. Ben inceledim fakat sizlerinde bu konu hakkında yorumlarını almak isterim.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Paper'a geçip Timings V2 ile yeni bir rapor al. İşlemci modelin ve hostingin ne? Eski makinene göre herhangi bir donanımsal değişiklik yapıldı mı? (RAM arrtırma vs.)

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Paper'a geçip Timings V2 ile yeni bir rapor al. İşlemci modelin ve hostingin ne? Eski makinene göre herhangi bir donanımsal değişiklik yapıldı mı? (RAM arrtırma vs.)
Eski makine diskinde sorun çıktığı için yeni makineye taşındık. İşlemci değişti sadece. Eski işlemci 4 çekirdek 2.6 GHz civarı idi, yenisi 4 çekirdek 3.47 GHz fakat nedense çok CPU yiyor. Hiçbir fark yok eski makine ile arasında. Fakat yeni makinede lag oranı arttı.

Haritada lag yapan şeyleri render şeklinde tarayan yazılım var mı? Yani "Şu lokasyonda şu etkiliyor." gibi vs.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Eski makine diskinde sorun çıktığı için yeni makineye taşındık. İşlemci değişti sadece. Eski işlemci 4 çekirdek 2.6 GHz civarı idi, yenisi 4 çekirdek 3.47 GHz fakat nedense çok CPU yiyor. Hiçbir fark yok eski makine ile arasında. Fakat yeni makinede lag oranı arttı.

Haritada lag yapan şeyleri render şeklinde tarayan yazılım var mı? Yani "Şu lokasyonda şu etkiliyor." gibi vs.

Hostinginiz ile iletişime geçmeniz gerek eğer makine ile alakalı olduğunu düşünüyorsanız.