(Soru) Envanter Bölümleri

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar gene bir sorum olacak.Elimdeki itemin 1.slottamı yoksa 2.slottamı olduğunu nasıl test edebilirim?

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
testfor @p {Inventory:[{Slot:0b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu 1.slottakini bulur
testfor @p {Inventory:[{Slot:1b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu da 2. slottakini
testfor @p {Inventory:[{Slot:8b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu da en son slotunu bulur
testfor @p {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot:8b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu da slot seçiliyse ve item 1. slottaysa bulur
# içindekileri sen belirle :)

Son düzenleme:

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok teşekkür ederim ama 2.slotta slot:1b olması gerekmez mi?

PwParadox

En iyi cevaplar
0
evet öyle yanlış yazmışım :D

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
testfor @p {Inventory:[{Slot:0b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu 1.slottakini bulur
testfor @p {Inventory:[{Slot:1b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu da 2. slottakini
testfor @p {Inventory:[{Slot:8b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu da en son slotunu bulur
testfor @p {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot:8b,id:"minecraft:#item#",Count:[HASHTAG]#item[/HASHTAG] sayısı#b,tag:{display:{Name:"[HASHTAG]#itemin[/HASHTAG] ismi#"}}}]}
bu da slot seçiliyse ve item 1. slottaysa bulur
# içindekileri sen belirle :)
Nerede hata yapmışım zahmet olmazsa bakabilir misiniz?
testfor @a {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot8b,id:"filled_map",Count:1b,tag:{display:{Name:"filled_map"}}}]}

Acaba slot0b mi yazacaktım 1. slot için onu anlamadm.

Son düzenleme:

PwParadox

En iyi cevaplar
0
evet slot0b 1. slot
ve düzelttim için rahat olsun :)

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
evet slot0b 1. slot
ve düzelttim için rahat olsun :)
Enfalx gerekli veri yapısıyla eşleşmedi diyor.
Kodu şöyle yazdım: testfor @a {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot:0b,id:"filled_map",Count:1b,tag:{display:{Name:"filled_map"}}}]}

PwParadox

En iyi cevaplar
0
Enfalx gerekli veri yapısıyla eşleşmedi diyor.
Kodu şöyle yazdım: testfor @a {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot:0b,id:"filled_map",Count:1b,tag:{display:{Name:"filled_map"}}}]}

,tag:{display:{Name:"filled_map"}} kısmını sil o kısmı eğer itemine bir ad vermek istersen koymuştum
mesela o haritanın ismi "yol gösterici" olsaydı ,tag:{display:{Name:"yol gösterici"}} yazabilirdin

Enfalx

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Anladım çok teşekkür ederim :).[DOUBLEPOST=1433062104,1433060586][/DOUBLEPOST]
,tag:{display:{Name:"filled_map"}} kısmını sil o kısmı eğer itemine bir ad vermek istersen koymuştum
mesela o haritanın ismi "yol gösterici" olsaydı ,tag:{display:{Name:"yol gösterici"}} yazabilirdin
Çok uğraştırıyorum ancak testfor @a {SelectedItemSlot:0,Inventory:[{Slot:0b,id:"filled_map",Count:1b}]} şeklinde de olmuyor.Ben nerede hata yapıyorum yoksa minecraft mı bana gıcık???