Yardım [SORU]Kızıltaş Karıştırıcı Ne İşe Yarar ?

Skrillox

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaslar kiiltas karistirici ne ise yarar ?

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

blackicekadir

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
komut block un yanına koyarsın komut çalışırsa sinyal verir benim bildigim bukadarı

PoligonTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Üst düzey devrelerde önemli rol oynuyor.Mesela; herhangi bir eylem gerçekleştiği zaman karşılaştırıcı koyarsak onun önüne.Karşılaştırıcı yanar

Anlamadın muhtemelen.

Bir örnek:

Bir cd müzik bloğu koydum.Önüne karşılaştırıcı koydum.Eğer müzik çalarsa karşılaştırıcının torcu yanar.

Yada komut bloğundaki olay gerçekleşti.Yine yanar

Yani if gibi düşün.

Onun dışında bir elektrik devresini ters çeviriyor diye biliyorum.Bunun hakkında pek bilgim yok

Atiılla

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Poligonun dediği gibi çalışması lazım zaten redstone işini çok iyi bilenler daha çok kullanıyor işi profesyonellere bırakalım biz :D

Skrillox

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Anladım Saolun

Samsung Galaxy Mini Cihazımdam Gönderiyorum

porkchop-collector

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ASlın
Üst düzey devrelerde önemli rol oynuyor.Mesela; herhangi bir eylem gerçekleştiği zaman karşılaştırıcı koyarsak onun önüne.Karşılaştırıcı yanar

Anlamadın muhtemelen.

Bir örnek:

Bir cd müzik bloğu koydum.Önüne karşılaştırıcı koydum.Eğer müzik çalarsa karşılaştırıcının torcu yanar.

Yada komut bloğundaki olay gerçekleşti.Yine yanar

Yani if gibi düşün.

Onun dışında bir elektrik devresini ters çeviriyor diye biliyorum.Bunun hakkında pek bilgim yok

şöyle anlatayım: Kızıltaşı karşılaştırıcı bir blok güncelleştiğinde - örneğin ekilmiş tohumun büyümesi- sinyal verir yani kızlıtaşını yakar.karşılaştırıcıyı otomatik tarla yapmak için kullanabilirsin.

VEX5380

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Karşılaştırıcı sistemlerde büyük rol oynar bir sandık huni vb. Şeylerin içindeki herhangi birşeyi okuyabilir ve bunu sinyal olarak redstone a yansıtır. Başka bir işlevi ise sinyali olduğu gibi taşır mesela 3 gücünde bir sinyali başka bir yere 3 gücünde taşır. Bir başka işlev ise şu basit bir çıkarma işlemi yapabilir yani 15 gücündeki bir sinyali 5 güç azaltıp 10 gücüne indirebilir
Bu şu şekilde oluyor bir karşılaştırıcıyı başka bir karşılaştırıvıya baktırıp ilk yerleştirilen karşılaştırıcıya sağ tıklayıp çalıştıra bilirsiniz.