[SORU]Neden Minecraft Modlu'ya hiçkimse ilgi duymuyor

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.12.2
Gerçekten mod bağımlısıyım... Fakat hiçkimse modlu mc oynayalım demiyor... Diyenlerde 3-4 saate sıkılıp mod paketini deyiştir diyen
-Ben daha çok Craft ilgisiyim. Craft yapıp makinelerimi geliştirip uzayı keşvetmeyi seven insanım ben. Bütün gün PvP ci modlardan(twilight forest gibi modlar) nefret ediyorum. Üstelik performansı kritik etkileyen modlar onlar...
insanlar oluyor... Peki niye hiçkimse mod paketlerini oynayamıyor???

+Bi isteğim daha var... Mod paketi videolari/İzleyicilerin mod paketlerini oynayan bir youtuber/streamer varmı?
-Çocuklar için video çeken birisini gönderirseniz en kısa sürede trollemekten rapor ederim... Bana ciddi cevaplar lazım... Teşekkürler.

Son düzenleme:

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
DGNPlayers Modlu oynuyor, belki discordunda beraber modlu oynayacağın birilerini bulabilirsin. BFChickenGamers oynuyordu ama bu ara bıraktı, eski bölüm izlerim dersen bir ton serisi var. Daha vardır ama benim izlediklerim bunlar.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
DGNPlayers Modlu oynuyor, belki discordunda beraber modlu oynayacağın birilerini bulabilirsin. BFChickenGamers oynuyordu ama bu ara bıraktı, eski bölüm izlerim dersen bir ton serisi var. Daha vardır ama benim izlediklerim bunlar.
Vay Çılgın şey. Furkan dostum... Yani sana ne diyim... Sen gerçekten bu moderatörlüğü hak ediyorsun be reis... Eyw çok teşekkürler...
Fakat 1. Soruma cevabın yok herhalde...Yani biliyorsan yada bir bilen varsa etiketlersen çok mutlu olurum ^^

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Kimsenin niye mod paketlerini oynayamadığı mı? Öğrenmek bolca okuma ya da sıkıcı kısımları atlamadan izlemeyi gerektiriyor ve... anlamışsındır, bu çok fazla insana göre değil. Bir de maymun iştahlılık olabiliyor, ilkin mod yeni şeylerle başını döndürüyor ve sonra gelişmek için çok uğraşmak gerekince sıkılıyorlar ve yenisini istiyorlar.

Son düzenleme:

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Ah ah BFChickenGamers ne izlerdim ya.

Bu arada LeHamam'ın da bir modlu hayatta kalma serisi vardı. Ona da bakabilirsin, biraz eski fakat eğlencelidir.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Öğrenmek tek sorun değil o mod paketini açmak da sorun. En başta sorun olarak zaten güzel paketleri rahat oynamak için kafadan bilgisayarda 8gb ram gerekiyor ki hala herkeste o kadar ram olmayabiliyor. Kendisi paket yapacağı zaman bir sürü crash çıkıyor. Paketi denerken sürekli kapatıp açmak gerekiyor ki açılması uzun sürüyor ve bıktırabiliyor sürekli yapınca. Modlarda bazı buglar meydana gelebiliyor çakışabiliyor. İstediği gibi bir paket olmuyor paket bulmak zor oluyor. Şahsen ben yeni bir paket bile bulamıyorum twitch launchera giriyorum yeni paketlere bakıyorum hep acemice paketler açıklamasına bile uğraşmamışlar. Aynı tarz paketler var.
Ayrıca çoğu kişinin ortak bir crashten dolayı da bıktığını biliyorum Türklerde. O da sistem dilinin Türkçe olmasından kaynaklı. Yeri gelmişken çözümünü de söyleyeyim. Jvm argumentsa şunu eklemeniz yetiyor:
Kod:
 -Duser.language=en -Duser.country=US
Bu kadar yazıdan sonra kısaca bi genelleme yapmam gerekirse birinci sorun öğrenmek ikinci sorun sistem gereksinimlerinin güzel paketleri karşılayamaması.

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Twitch uygulamasında bir sürü modpaketi bulunuyor, oradan skyblock modpaketleri oynuyorum sadece.
Bilgisayarım daha iyi olsaydı büyü kullanabileceğimiz modpaketleri kurup oynamak isterdim.

+Bi isteğim daha var... Mod paketi videolari/İzleyicilerin mod paketlerini oynayan bir youtuber/streamer varmı?

Eğer denk gelmediysen BFChikenGamers kanalına bakabilirsin. Mod konusunda önerebileceğim en iyi youtube kanallarından biri.
Oynadığı skyblock modpaketlerini takip ediyordum.

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Modlu oynamak ortalama ustu bir bilgisayar gerektiriyor ve Türkiye'de fiyatları düşününce herkes de bilgisayar alamıyor

HzJesusS

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mod diyince aklıma hexxit geldi

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Valla herkes ziyaret etmeye başlamış... Adex abimimizi bile görüyorum :D
Modlu oynamak ortalama ustu bir bilgisayar gerektiriyor ve Türkiye'de fiyatları düşününce herkes de bilgisayar alamıyor
En kolay cevabı bu arkadaşımız söylemiş. Evet haklı olabilirsin. Bir motherboard için kaportanı yırtıyorsun. PSU lar bile aşırı pahalı. Bide sadece enerji ile ilgili bir makine... Cpu yada Ekran kartı gibi karışık bir makine deyil.
Fakat Türkiyedede çok para basanlarda var. Fakat onlar ginede vanillia oynamayı tercih ediyor. Çünkü ülkemiz tabikide PvP ci tayfadan... Bi yetkili alımlarına gidin bakalım... Düzgün builder aşırı derece zor bulunuyor... Diğer aldığınız builderlerde yapınca boş boş oturuyor. Yani hepsi yetki için gelmiş gibi.
Yani ne diyim. Bulması zor. Fakat imkanlı. Bende bir modlu oynayan youtuber sayesnde buldum. Bu forumda çoğunlukla düşük yaşlı dolaştığından istediğim yada o zevki hisseden kişileri bulamıyorum.
Ah keşke Minecraft.Forum gibi fakat Türkler için mesela ne bileyim... Minecraft Forum olarak bu sitelere de yönlendirmesi hoş olabilir. Türkçe destekmi istiyorsun? Bu foruma hade :D

VGserhat

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Aslında bende senin gibi teknik paket hastasıyım ve bunu seven çok fazla yabancı arkadaşım var.Türkiye de genelde FPS ve Rekabetçi türleri sevildiği için çok fazla moda ilgi duyan olmuyor maalesef ama Bfchickengamers DGNplayers TritonTV ve Köfteistköfte gibi kanallarda vardı türkiyede. gerçi artık BFC ve Köfte bıraktılar ama modlu survivalın atasıdır onlar.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kim demiş onu
Hw9K5b
2020-10-10_21.08.58.png

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar