[Soru] Üniversite nedir? Yenir mi?

BlackRains

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
2000'de doğrum. 2k'lılığımı ne gurur duyarak ne de utanarak taşıyorum.
Bu yıl bir iki haftaya 9.sınıfı bitiriyorum. Bu ara yapacağımız bi' üniversite gezisinden yola çıkıp aklımı şuralara yormaya başladım. Üniversite nasıl bir yer ve ortamdır? Forumda elbet giden veya bitirmişler vardır diye umut ediyorum. (Yalnızca umut çünkü genç nüfus fazlalığı- her neyse) Bir kere diyen elbet olacaktır. Ortamına bağlı diye. Düşündüğüm üniversite Ortadoğu Teknik Üniversitesi. Orası veya yakın düzeyindeki bir eğitim kurumunda hayat nasıl? :sgül:

DeathLight

You tell me life isn't that hard.
En iyi cevaplar
0
ODTÜ o kadar kolay bir üniversite değil, eğer çok çalışırsan (ve belirli bir zekan varsa) kazanabilirsin. (klasik şeyleri söyledim fakat gerçekler..)

BlackRains

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Peki ya ortam? ODTÜ'yü andığımı yok sayıp üniversite ortamına değinseniz? :sgül:

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Üniversite hayatınızın sonuna kadar giden yol ayrımına gireceğiniz bölümdür. Her ne olursa olsun en iyi yıllarınız üniversitede geçicektir. Geleceğinizi belirlemek için son adımdır. Çalışın güzel bir üniversiteye girin ve hayatınızı yaşayın. Yüksek maaş, uygun çalışma saatleri vb vb.

Kaan697

Vae Victus
En iyi cevaplar
0
Birkaç tür okul var şimdi. Lise gibi de değil. Hiç benzemez. Bir tür var paralı, dershane gibidir ne adı bilinir ne sanı saçma sapan ortamdır para verirsin hayvan gibi okursun sadece kuru kuru. Bir tür var böyle dediğin tarz ODTÜ falan böyle köklü üniversiteler girmesi zordur ama iyidir güzeldir bir sürü aktivite vardır. Bir tür daha var o da böyle çok düşük puanla girilen sırf üniversite okudum demek için okunan gibi bir şey yani pek tavsiye etmem 1 yılını ders çalışmakla geçir (sosyal de ol tabi) böyle güzel üniversiteye gir acayip zevk alırsın. Bir de normal kendi halinde ortalama puanlarda üniversiteler var onlar da iyidir ama o yüksek puanlı yerlerdeki şenlikler aktiviteler kadar çok şey yoktur iyi arkadaşların okul. Okul kalitesi arttıkça arkadaş kaliten falan da artar. Hayatı öğrettiği doğrudur lise de öyledir aynı zamanda ama çoğu lisenin değerini bırakmadılar pek de hayat öğretmiyor çoğu lise artık. Boğaziçine git kocaman kampüsü var seversin.

mciltrot34

International Rias Fanclup President
En iyi cevaplar
1
Tadı güzelse alırım bi dal

27badwolf27

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
orda kızlar teklif ediyolarmış diyolar doğru mu :olgun:
maalesef bazı örnekler oluyor yani kısmen doğru...[DOUBLEPOST=1432758931,1432758781][/DOUBLEPOST]Üniversite 2.Sınıf öğrencisiyim seneye 3 olacağım. Üniversite hayatımın en güzel yeri diyebilirim. Sınırsız ve hızlı internet kütüphanede emrine amade yüzlerce bilgisayar Hacettepe Üniversitesi ve Uşak Ünivertesinin ortamını iyi bilirim. Öğrenciler hacattepede okulda yatıp kalkıyor.(Kütüphane 7/24 açık). Üniversite kablosuz ağları fazla güvenli değildir biraz uğraşla herkesin özel bilgilerine erişebilirsiniz.

En iyi cevaplar
0
maalesef bazı örnekler oluyor yani kısmen doğru...[DOUBLEPOST=1432758931,1432758781][/DOUBLEPOST]Üniversite 2.Sınıf öğrencisiyim seneye 3 olacağım. Üniversite hayatımın en güzel yeri diyebilirim. Sınırsız ve hızlı internet kütüphanede emrine amade yüzlerce bilgisayar Hacettepe Üniversitesi ve Uşak Ünivertesinin ortamını iyi bilirim. Öğrenciler hacattepede okulda yatıp kalkıyor.(Kütüphane 7/24 açık). Üniversite kablosuz ağları fazla güvenli değildir biraz uğraşla herkesin özel bilgilerine erişebilirsiniz.
bizim bir abi kore dili ve edebiyatına gitti her 1 erkeğe 4.5 kız düşüyor dedi :/

BlackRains

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
(güncel mwhahauahuahamuahwuhawmauh)

Ah, bugün okulumuzun Kadir Has Üniversitesi'ne yaptığı gezide biraz inceleme fırsatım oldu. Okul genelini kaplayan bir bezelye kokusunun eşliğinde yalnız konferans salonuna gidip mesleki eğilim bla bla'larını dinledik. Onun dışında ziyadesiyle büyük bir mekan. Bıraksanız rahat kaybolurdum. Büyük mekan olmasının yanısıra az insan görebildim. Sivil giyinen tatlış tatlış insanlardı. Seyir defteri sonu. :sgül:

Praetorian

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Üniversite yenmez..o seni yer..ham yapar böyle tek lokmada..üstüne bir de maden suyu gömer
Tabi sistemin istediği gibi dersleri sabaha kadar ezberlemezsen
O zaman kapışırsınız..bakarsın dişini kırma ihtimalin olur

Zaten YGS - LYS gibi böyle dark souls tarzı zor ikili boss tan sağ çıkarsan...üniversiteyi halledersin ek eforla azıcık şöyle