Space Invaders Nedir? (Hikayesi, Oynanışı ve Fazlası!)

kreatif

YASAKLANDI
Mesajlar
34
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
48
Puanları
70


Space Invaders Nedir
Space Invaders (スペースインベーダー Supēsu Inbēdā), Tomohiro Nishikado tarafından geliştirilen ve 1978'de yayımlanan bir arcade (Shoot Em' Up!) oyunu. Japonya'da Taito tarafından üretildi ve satıldı, ABD'de ise Bally Technologies'e bağlı olan Midway tarafından yapımı üstlenildi. Oyunun amacı bir lazer silahı ile uzaylıları yenmektir.

Space Invaders Hikayesi
Breaokut'tan ilham alınan oyundur. Ama Tomohiro yerinde kütük gibi duran karakterler yerine hareket eden eden karakterleri istemiştir. Önce "uçak yapalım" demiş ama yapamamıştır. Daha sonra insanları koymak istemiştir ama sonra vazgeçmiştir. Star Wars dergisi okurken işi uzaya taşıma fikri gelmiştir.

O zamanlar Japonya'daki bilgisayarlar yetersiz. Bu yüzden kendi bilgisayarını yapıyor!
Space Monsters adını verdiği oyunun adı yayımcı Taito tarafından değiştiriliyor.

Japonya'da Haziran, Amerika'da Temmuz 1978'de arcade salonlarda yerini alıyor!

Space Invaders Oynanışı
Oyunda uzaylıları vurarak puan kazanıyorsunuz, üstteki gizemli gemiyi vurarak da ek puan kazanıyorsunuz. Onlar da bir o yana bir bu yana kıvıra kıvıra Dünya'yı işgal etmeye çalışıyorlar. Aynı zamanda oyunda her uzaylı öldürdükçe hızlanıyorlar, aslında bu bilgisayarların ucuzluğundan kaynaklansa da Hiro zorlaştırıcı olsun diye bunu düzeltmiyor.

Bu arada oyunun sonu yok, puan kazanma temalı bir oyun.

Space Invaders Çılgınlığı
Oyun o kadar beğeniliyor ki sadece bu oyun için salonlar türüyor! Bir çılgınlık başlıyor! Başarısını daha iyi anlatmak gerekirse; Star Wars filmi 486 milyon dolar getirirken Space Inviders 450 milyon dolar getiriyor. Ki bu veriler 1982 yılına ait! Kim bilir bu zamana kadar ne milyonlar getirdi! Korsanları da düşünmek lazım!

Doğrulanmamış ama mantıklı bir söylentiye göre Japonya'da jeton kıtlığına sebep olmuştur.
Devam oyunları da çıkmıştır. En rezil devam oyunu 2002'deki Space Raiders'tır ama sonra 2016 sonlarında özüne dönmüştür ama mirası yeter!

Bunları Da Beğeneceksiniz
Pac-Man Nedir? (Tarihi, Bilmedikleriniz, Karakterler)
Arcade Oyun Nedir? (Konu Geliştirilecektir)Umarım konum hoşunuza gitmiştir!​
 


Son düzenleme:

Üst