sql birden fazla tablodan veri çekme

Kodlar nası düzenlenmeli

• cevap1

Kullanılan: 0 0.0%
  • cevap 2

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Gigiahmet

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
"urunler" ve "urun_kategori" tabloları aşağıdaki gibidir.

urunler tablo.PNG
urun_kategori tablo.PNG

<?php
$haberSorgu = mysql_query("SELECT * FROM urunler WHERE durum = 1 ORDER BY id DESC");
while($haberSonuc = mysql_fetch_object($haberSorgu)){
?>

Kodları ile kategoriye göre ürün çekmeye çalışıyorum ancak listelemede tüm ürünler listeleniyor. kodu nasıl düzenlemeliyim?
Yardımcı olursanız sevinirim

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yapmak istediğin şeyle sorgunun bir alakası yok. "durum" sütunu 1 olan ürünleri çek yazıyor orada.

Gigiahmet

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
peki yapmak istediğimi nasıl yapabilirim?

Gigiahmet

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
id'si 48 olan Plastik Çöp Konteyneri kategorisine tıkladığımda kategorisi sadece 48 olan ürünleri listelemem için gerekli olan kodlar nasıldır?

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sana orada ne yaptığını söyledim zaten tek bir kısımı değiştireceksin. Ezbere kod yazmaktan vazgeçin lütfen.

Gigiahmet

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
örneğin "durum=1 AND kategori=48 yazdığımda, id'si 48 olan Plastik Çöp Konteyneri kategorisine tıkladığımda kategorisi sadece 48 olan ürünleri listeliyorum. diğer kategorilerin çalışması için INNER JOIN kullanmam gerekiyo sanırım. ama yapamadım. bu yüzden yardım istemiştim

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende senin tam olarak ne yapmak istediğini anlayamadım. Senin sorunun bu değil mi?
Kodları ile kategoriye göre ürün çekmeye çalışıyorum ancak listelemede tüm ürünler listeleniyor. kodu nasıl düzenlemeliyim?
Yapmak istediğin şey bir kategoriye tıklayınca o kategorinin numarasına sahip ürünleri çekmek "durum=1 AND kategori=48" bu şekilde zaten çekebiliyorsun. Diğer kategorileri çekmek içinde INNER JOIN kullanmak zorunda değilsin. Tek yapman gereken şey kategori linklerini örneğin şu şekilde oluşturup;

HTML:
<a href="kategori.php?id=1">Birinci</a>
<a href="kategori.php?id=2">İkinci</a>
<a href="kategori.php?id=3">Üçüncü</a>

ardından şu sorgunu bu şekilde düzenleyeceksin.
PHP:
mysql_query("SELECT * FROM urunler WHERE durum = 1 AND kategori = urlID ORDER BY id DESC");
"urlID" kısmına urlde gelen numarayı alıp koyacaksın bu kadar. Ha illaki INNER JOIN kullanacağım diyorsan muhtemelen bu şekilde olmalı.

SQL:
SELECT * FROM urun_kategori WHERE durum = 1 AND kategori = urlID INNER JOIN urunler ON urun_kategori.id = urunler.kategori

Son düzenleme: