Steam Arayüz

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

PC-Steam-İndirim-Ücretsiz.jpg

Steam Arayüz

Merhaba! Konu altında Steam Arayüzünü nasıl değiştirebilirsiniz bundan bahsedeceğim.

Steam Arayüz
Steam'in klasik arayüzünü benim gibi pek çok kullanıcı sevmiyordur. E tabi hal böyle olunca, Steam, kullanıcıların kendi arayüzlerini yapmasına izin vermiş. Steam'in sade arayüzü dışında, indirip kullanacağınız, Steam'in sade ara yüzünden daha işlevsel ve güzel birçok arayüz bulunuyor. Kullandığınız arama motoruna "Steam Skin" yazarak pek çok Steam arayüzüne ulaşabilirsiniz. Ben bu konuda, bu arayüzlerin nasıl kurulup kullanılacağından bahsedeceğim.​
Steam'de benim çokça kullandığım performanslı ve güzel iki tane arayüz var:​
  • Metro
  • Air for Steam

Kurulum
Herhangi bir Steam arayüzünü kurmak çok basittir. Yapmanız gereken tek şey Steam'in kurulu olduğu klasöre girip "skins" adlı dosyayı bulmak. İndirdiğimiz arayüz winrarın'dan çıkan dosyayı "skins" klasörünün içine atacağız. Daha sonrasında birkaç saniye bekleyip sağ alttan Steam'e sağ tıklayıp ayarlara giriyoruz. Karşımıza gelen yerden "Arayüz" kısmına tıkladıktan sonra "Kullanmak istediğiniz görünümü seçin" kısmından "skins" klasörüne atmış olduğunuz arayüzü seçebilirsiniz. Seçtikten sonra Steam yeniden başlatılacak, yeniden başladıktan sonra yeni bir dünyaya adım atarmış gibi Steam'i kullanmaya başlayacaksınız.​
İndirmek
Air for Steam'i buradan,​
airforsteam.com
Metroyu ise buradan indirebilirsiniz,​
metroforsteam.com
Hangisini tercih edersin diye sorarsanız Air for Steam derim çünkü Air for Steam, Metro'ya göre daha derli toplu. Ayrıca Air for Steam tamamen Türkçe!​
Air for Steam
Air for Steam arayüzünü ilk indirdiğinizde rengi ve teması klasik olacaktır. Eğer ilk renkten ve temadan hoşlanmadıysanız bunları değişebilirsiniz. Rengi ve temayı değiştirebilmek için tekrardan "skins" klasörünün içine girip Air for Steam dosyasının için girmemiz gerekiyor. Girdikten sonra, dosyanın içindeki Config.ini'ye giriş yapıyoruz. İlk açtığınızda karşınıza direk // Color gelecektir. Azıcık aşağıya inip bütün renkleri ve temaları görebilirsiniz. Değiştirmek istiyorsanız yanında // olmayan kodun yanına // koyup istediğiniz rengin yanındaki // işaretini silmeniz gerekiyor. Resimli olarak:
Screenshot_2.png
Unutmadan söyleyelim, bu işlemi yaptıktan sonra Steam'i yeniden başlatmayı unutmayın.​
Metro for Steam arayüzünden bahsetmeyi düşünmüyorum, arayüzü direk indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.​
Evet, konum buraya kadardı. Konuyu okuduysanız çok teşekkürler, başka bir konuda görüşmek üzere, hoşça kalın!​