Steam Hesabı Nedir?

MertPvoYT61

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

download.jpg

steam Hesabı Nedir?

Bu Konumda Sizlere steam Hesabı Nedir Ondan Bahsediceğim.

steam; Valve Corporation tarafından tasarlanan bir dijital oyun platformudur.
Valve Corporation Half Life, portal vb. oyunlarını yapan şirkettir.
steam bilgisayar oyunları inceleyebileceğiniz, satın alabileceğiniz, multiplayer ve singleplayer oyunların en büyük alt yapı programı olarak'ta tanımlayabiliriz.
Ayrıca steam 12 Eylül 2003 tarihinde kurulmuştur.

steam Nasıl Kurulur?

steamın resmi sayfasına
store.steampowered.com
den ulaşabilir ve sayfada sağ üst köşeden steamı yükleyin diyerek indirmeye başlatabilirsiniz.
Kurulum diğer uygulamalara benzer şekildedir, sürekli next diyerek kurulumu kolayca bitirebilirsiniz.
Kurarken önünüze çıkacak connectionspeed bölümünü İnternetinizin hızına göre işaretlemeniz yararlı olabilir.
Ve ayrıca steam 21 farklı dil seçeneği bulunduruyor.
Kurulumu tamamladıktan sonra eğer hesabınız varsa giriş yapa hesabınız yoksa kayıt olarak girebilirsiniz.

steam’den Oyun Almak

Arama menüsüne aradığınızın oyunun ismini yazıp ya da ana menüde gördüğünüz oyunu sepete ekleye tıkladığınız zaman sepetinize eklenir ve alışverişi devam ettirirseniz satın alabilir ve ya bir arkadaşınıza hediye olarak gönderebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse;

Ben Euro Truck Simulator 2 almak istiyorum arama bölümünden ismini arattım ve sepete ekledim sonra satın alma işlemine devam ettim ve ödeme seçenekleri geldi ben bu seçeneklerden birisini (kredi kartı, paypal, telefon ödeme vb) seçip satın alıyorum Oyunlar indirildiğinde Kütüphane’den oyunlara erişilerek doğrudan Oyna butonuna tıklanarak oynanabilir.

steam Topluluk Pazarını Neden Kullanamıyorum?

steam üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirmeyen hesaplar için devre dışı bırakıldı.
steam toplululuk pazarına girebilmek için en az 5-7 dolar yani (12-20 tl civarı) alışveriş yapmanız gerekmektedir.
Şunu diyeyim 20 TL yatırdıktan hemen sonra steam topluluk pazarına giriş yapamazsınız en az 1 ay beklemeniz gerekmektedir.

Para yatırmazsanız aşagıdaki özellikler sizde kısıtlanır.

Arkadaş ekleme
Grup sohbeti açmak
Greenlight
WorkShop
steam incelemeleri
Oy kullanımı
steam tartışmaları
Workshop’ a eşya ekleme
Oyun için İnternet tarayıcısı
Mobil sohbet
steam seviye atlama
VB.

Önemli
Başkasının gönderdiği oyunlar satın alma olarak görülmez!

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Kolay gelsin!