Steam'de virüs alarmı !

BYYARALIQRALL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Alışveriş çılgınlığının habercisi olan Black Friday zamanının gelmesiyle steam’de virüs alarmı patlak verdi. Birçok oyuncu steam hesabına virüs bulaştırdı.

Tanımadığı kişilerden steam Chat yoluyla mesaj alan bazı oyuncular, mesaj atan kişinin daha önce tanıştıklarını söylemesi yüzünden yolladıkları linke tıkladı ve sonucunda virüs hesabınıza bulaşmış oldu. Bu virüse maruz kalmamak için en basit yol tanımadığınız kişilerden gelen linklere tıklamamak. Fakat bunun için çok geç kaldıysanız aşağıdaki metodları izleyerek virüsten kurtulabilirsiniz.

*steam’i direkt kapatın.
*Görev Yöneticisi’ni açın ve temp.exe, wrrrrrrrrrrrr.exe, vv.exe ya da 340943.exe gibi rastgele bir isme sahip uygulamayı bulun.
*Antivirüs programınızı çalıştırın.
*Farklı bir online antivirüs çalıştırın.
*Virüsten kurtulduktan sonra steam şifrenizi ve aynı şifreyi kullandığınız diğer herhangi bir hesabınızdaki şifreyi değiştirin.
*Herhangi bir steam eşyanızın kaybolmadığını kontrol edin.
Kaynak : http://www.****************/haberler/goster/steam-de-virus-alarmi-7707
Not : bu haberi herkese yayın kesin bilgidir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DamRISH

Donuts :3
En iyi cevaplar
0
Bu Yönteme Biz "PHISHING" Yöntemi Diyoruz. Makinene Bir Anda Keyloger Ve Benzeri Virüs Yükleyerek Steam Bilgilerini Çalmakta Kullanılır.
Herhangi bir Linke Tıklamadığın Sürece Sorun Olmaz.

M

MUHDE

Ziyaretçi
İndirtirmeye çalışan virüsü bizzat kendim indirerek inceledim virüs .scr uzantılı olarak bilgisayara iniyor bu bir ekran koruyucu uzantısıdır ancak windows ekran koruyucu olduğu için buna tam yetki verir ancak bu .scr uzantılı dosya kendini .exe şeklinde açarak steam reglerini çalıyor bunu nasıl yapıyor diye gelirsek virüs çalıştığı taktirde steam açılana kadar açık kalıyor steam açılınca ramda bulunan steam csrss.exe girişlerini kontrol ediyor gelen çıkan bütün regleri kendisine çekiyor bu bilgiler steam hesabı ile ilgili her şey oluyor bir hesabın şifresinden sahip olunan oyunlarına oyunlarında bulunan eşyalara kadar herşeyi çekiyor bu bilgileri ise SHA ile şifrelenmiş olarak bir ipe yolluyor ancak şifrelendiği için şifresini kırmak için uğraşmadım gidipte dava açıcak haliniz yok zaten :(

//Özet: Dat virüs

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bana geldi tıklamadım :/ 1 hafta önceydi

atay17

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Wowowow Haram! Her neyse kesin çözüm tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini (takas vs. için değilse) kabul etmemek.

BYYARALIQRALL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Wowowow Haram! Her neyse kesin çözüm tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini (takas vs. için değilse) kabul etmemek.
Ben zaten onu yazdım -_-
spam yapma

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

QuestTurk

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
İndirtirmeye çalışan virüsü bizzat kendim indirerek inceledim virüs .scr uzantılı olarak bilgisayara iniyor bu bir ekran koruyucu uzantısıdır ancak windows ekran koruyucu olduğu için buna tam yetki verir ancak bu .scr uzantılı dosya kendini .exe şeklinde açarak steam reglerini çalıyor bunu nasıl yapıyor diye gelirsek virüs çalıştığı taktirde steam açılana kadar açık kalıyor steam açılınca ramda bulunan steam csrss.exe girişlerini kontrol ediyor gelen çıkan bütün regleri kendisine çekiyor bu bilgiler steam hesabı ile ilgili her şey oluyor bir hesabın şifresinden sahip olunan oyunlarına oyunlarında bulunan eşyalara kadar herşeyi çekiyor bu bilgileri ise SHA ile şifrelenmiş olarak bir ipe yolluyor ancak şifrelendiği için şifresini kırmak için uğraşmadım gidipte dava açıcak haliniz yok zaten :(

//Özet: Dat virüs
Dat zeka.

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
steamcommuniyt.com gibi sahte linkler insanın gözüne pek farketmeyen linkler verirler son günlerde çok oldu bana da atıyorlar engelliyorum direkt.

gerçeği :
steamcommunity.com

Sahtesi
steamicommuniuty.com gibi linkler verir,bilgileri girdiğiniz anda hesap bilgileriniz çalınır.

qlawing

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Valla banada geldi lonk hemde normal bayadir ekli birinden imgur linkiydi bende saf gibi tikladim ve dın dın dın avast malware gen vitüs bilmemne şey etti sonra bi güzel şikayet ettim... Ama hala cezalandırılmadı ;(

Iphone 5c cihazımdan tapatalk ile gönderildi