Steve'nin Maceraları

mustafa68

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bölüm 1 :
Steve 2 saat sonra bir uçakla adaya gidecekti.Yanında sevgilisi Ashley ve kardeşi Brine'yle gidecekti.Brine'yi hiç sevmiyordu çünkü onun sevdiği şeyleri Brine sevmiyor Brine'nin sevdiği şeyleri kendisi sevmiyordu.Brine annesinin ve babasının Stevi hep daha çok sevdiklerini düşünüyordu.Onun için Steve'den hep nefret ediyordu.

------------------ 2 Saat Sonra -------------------------
Steve,Ashley ve Brine helikoptere bindiler.3 4 km gittikten sonra helikopterde bir arıza çıktı ve düşmeye başladılar.Brine helikopteri sürüyordu.Steve ve Asheley sadece 2 tane olan paraşütü alıp atladılar.Brine'ye paraşüt kalmadı.Brine Steve nefretle baktı.Ve yemin etti ondan intikamını alacaktı.Çaresizce oda aşağı atladı.Steve yere sağ sağlim yere indi etrafında baktı sevgilisi yoktu.Havaya baktı Brine bağırarak suya düşüyordu Steve sevindi nede olsa aşağısı suydu.Fakat Köpekbalığı havaya hopladı ve Brineyi parçaladı.Steve sinirden ağladı.Kardeşinde nefret etse de onu seviyordu.Etrafına baktı gece yavaş yavaş çöküyordu.Ceplerine baktı telefonu yoktu fakat yanında hep taşıdığı küçük bir bıçak vardı.Yanında taşıdığı için sevindi.İlerde işine yaraya bilirdi.

Steve elleriyle ağaç kesmeye başladı.Elleri acısa da yapacak bir şey yoktu.Ağaçlardan ettiği odunlardan minik bir barınak yaptı.Yağmur yağmaya başladı.Üşüyordu toprak kazmaya başladı ve taşa karışmış kömür buldu.Fakat bunu elleriyle kazamazdı.Yarını bekleyecekti.Soğuk ve ıslak halde uyudu.

BÖLÜM 2 :
Sabah olduğunda Steve grip olmuştu.Sürekli hapşurup öksürüyordu.Hasta haliyle biraz daha odun kesti ve kendine bir çalışma masası yaptı.Sonra balta ve kazma yaptı.Kazmayla kömürü aldı.Kendine ateş yaktı ve ısınmaya çalıştı.Biraz dinlendikten sonra evinin yukarısını dal ve yapraklarla örttü.Artık yağmur yağsa bile fazla etkilenmeyecekti.Gece çökmeye başladı biraz daha odun kesip evini büyüttü ve kötü bir kapı yaptı.Ateşini yaktı ve bekleyemeye başladı evine ufak bir delik açtı ve ordan etrafa bakıyordu.Yeşil bir yaratık gördü ama gece olduğu için dışarı çıkması güvenli olmazdı.Sabahı bekledi.

------------------- sabah ---------------
Sabah yapacağı ilk iş o yeşil yaratığa bakmak oldu.Yeşil yaratığın yanına gitti ve incelemeye başladı ssssssssssssss diye bir ses duydu bu da neydi ? Sonra yeşil yaratık patladı.Steve bacağından orta derecede yaralandı.O acıyla inledi.Oradan geçen bir kız Steve'e yaklaştı.Steve kim olduğunu sordu kız :

-Ben buralardan geçiyordum.Sizin sesinizi duyunca buraya geldim neyiniz var ?

-Az önce burada yeşil bir yaratık patladı.O nedir niye patlıyor ?

-O dediğiniz yaratık Creeper.O yaratık birisi yanına gelince patlar.Onu sadece vur kaç yaprak öldüre bilirsin veye ok atarak.Ve bu adada iskelet zombi ve enderman denen yaratıklar var.

-Enderman nasıl bir şey ?

-Siyah bir yaratık.Etrafına mor bir ışık saçıyor o en tehlikeli yaratıklardandır.Bir de örümcekler var onlardanda uzak durun.

-Peki saol.Sen nerede yaşıyorsun ?

-Ben gezginim.Yaratıkları ve bazı yerleri araştırıyorum.

-Bende seninle geze bilir miyim ?

-tabii ki yol arkadaşı ola biliriz.Bu arada adın neydi soramadım ?

-Benim adım Steve peki ya senin adın ?

-Benim adım Ashley tanıştığımıza peynir oldum.Ama önce bacağınızı saralım.Ama önce özel bir bitki var ondan bulmam gerek.Siz beni burada bekleyin 15 dakika'ya gelirim

-Peki saol.

Ashley gider ve Steve beklemeye başlar.Ashley gitdikten 20 30 dk sonra Steve Beyaz bir göz gördü ağaçların arasından.Hayal görüyor olmalıyım dedi.Biraz daha bekledikten sonra Steve yeniden beyaz gözleri gördü süphelenmeye başladı buda neydi ?

Ashley geldi ve otlardan bir karışım yapıp Steve'in bacağına sürdü.Steve'in acısı az da olsa dindi.Steve Ashley'e sordu :

-Hey Ashley ağaçların arasında 2 beyaz göz gördüm buda neydi ?

-Bilmiyorum Steve hayal görmüş olabilirsin.

-Tamam hadi gidelim ve yemek bulalım.

Steve ve Ashley bir tane inek bulup keserler. Steve ve Ashley , Steve'in evine gittiler. Steve ben biraz yün bulup yatak yapıcağım dedi.Steve biraz yün buldu ve geldi.2 tane ufak yatak yaptı.Ashley bu sırada odun kesip evi büyüttü.Gece oldu ateş yakıp yataklarına yattı.Steve ve Ashley 2 tane beyaz göz gördü.Steve sordu :

-Hey Ashley gördün mü gördün mü o beyaz gözleri ?

-Evet Steve evet gördüm.O da neydi ?

-Ben sabah sen gittiğinde o beyaz gözleri gördmüştüm.

Steve ve Ashley ellerinde kılıçla dışarı çıktılar.Tabele vardı üstünde :

Merhaba Steve yazıyordu. Steve etrafına baktı arkasında kardeşi Brine'ye benzeyen birisi vardı.Asheley çığlık attı :

-aaaaaaaaaaaaaaadaslkvnejwrlkbHWNRBMEWRBEBHRNERHCQEWkrlşiQ24U

DEVAMI YORUM GELİRSE

GELECEKTİR.

LÜTFEN HAKARET ETMEDEN YORUMLARINIZ YAZIN

ELEŞTİRİYE AÇIĞIM