Süper RAM kullanan Space Engineers açıkken RAM temizleme Sisteme hasar verebilirmi*

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sorum belli. Space Engineers şuanda en büyük sandbox/açık dünya hayatta kalma oyunlarından biri. En az 8 GB ve önerilen olarak 16 gb olan bu oyunda RAM %90 (8GB de ondan.) olduğunda ramı temizliyorum. Bunun bir zararı olurmu? Yapsamda oyunda bir sorun oluşmuyor. Bir şey farkettim sadece... Dünyanın etrafında dönen ay kare oluyor. (UZAKTAN GÖRÜŞÜ) yakınlaşınca tabi eski haline dönüyor.
Peki asıl soru. RAMI TEMIZLEMEK PC İÇİN İYİ BİRŞEYMI YOKSA KÖTÜMÜ?
Diyeceğim bu kadar. Teşekkürler.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
158547

Eklemek isterim ram booster kullanıyorum. Oyunun içinden 2GB İmha ettiğini gördüm. Bu neyi zorlicak hiçbir fikrim yok.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Program ile bilgisayar hızlandırılmaz görüşünü hala destekliyorum. Ram temizleme olayının mantığını bilmiyorum fakat bilgisayarını temiz tutman yeterli olur diye düşünüyorum. Yani bana yetiyor.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Merhabalar, ram temizleme gibi programlar sadece arka plandaki gereksiz işlemleri kapatır ve bu sayede adı ram hızlandırma olur yani onun yaptığı işlemi herkeste yapabilir.

Ekstra programa vb gerek kalmadan pc yi hızlandırmak için yapacağın işlem basit bilgisayarı temiz tutup gereksiz programları başlangıçtan silip, kullanmadığın şeyleri bilgisayardan kaldırmak ve sistemin kullandığı diski doldurmamaya çalışmak çünkü sistemin kullandığı disk (genelde "c" olur) dolarsa sistemde yavaşlamalar meydana gelir ayrıca sistemde hdd kullanıyorsan ssd ile değiştirmeni tavsiye ederim ssd baya fark ettiriyor kendini.

Bilgisayar hızlandırma ayaları,

1- Bilgisayar özelliklerine gir > Gelişmiş sistem ayarlarına gir > sistem özellikleri adında bir pencere açılacak orada gelişmiş kısmında performans ayarlarına tıkla > yeni pencere açılacak (performans seçenekleri diye) En iyi performans için ayarla olanı seç ve kaydet bilgisayarı bir miktar hızlandırmana yarayacaktır.
2- SSD kullanmıyorsan güzel bir SSD al sonra sistemi ona kur.
3- Görev yöneticisi üzerinden istediğin programa sağ tıklayıp öncelik verebilirsin bu şekilde bilgisayar diğer programlardan öncelikli tutar o seçtiğin programı denemedim ama işe yarar umarım.

Program kullanırım sıkıntı yok dersen,

1- CCleaner adlı bir program var gerçekten hoşuma giden ve kullandığım bir program gereksiz dosyaları silmen de yardımcı oluyor onu kullanarak ara ara temizlik yapabilirsin.
2- Advanced SystemCare adlı programı kullanabilirsin o da gerçekten işe yarayan ve bazı optimizasyonları halleden bir program.

Ram temizleme iyimi kötümü?
Ram temizlemenin bilgisayara bir zararı dokunmaz fakat güvenilir bir program kullanmanı tavsiye ederim.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
"bu sayede adı ram hızlandırma olur yani onun yaptığı işlemi herkeste yapabilir. "
Yanlış bilgi. Oyunun tamamını yok etmeden ramını silebilirmisin?(cmdsiz.) Adv System Care'deki Ram temizleme oyunu kapatmadan ram miktarını temizliyor ki yer kalsın diye. Bunu herkes yapamaz.
159006

Steamdan daha fazla yardım aldım. Buraya gerek kalmadı.Yada ben anlatamadım xD. Ginede teşekkürler.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Merhabalar, oradaki herkes yapabilirden kastım bilgisayarı temiz ve düzenli tutarsan bu taraz şeylere gerek kalmadan halletmiş olursundu ama ben tam anlatamadım o kısmı galiba neyse sorun çözüldüyse ne mutlu :1:

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Merhabalar, oradaki herkes yapabilirden kastım bilgisayarı temiz ve düzenli tutarsan bu taraz şeylere gerek kalmadan halletmiş olursundu ama ben tam anlatamadım o kısmı galiba neyse sorun çözüldüyse ne mutlu :1:
Bende biraz garip baktığım için üzgünüm.