Yardım Sunucudan interneti kötü olan oyuncuları atıyor

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.8-1.16
Arkadaşlar tekrardan merhabalar. 2 gün içerisinde o kadar çok sorun çıktı ki forumlarımdan anlamışsınızdır :D şu an sunucudaki problemimiz interneti hafif dalgalanmalı bile olsa oyuncuları sunucudan atıyor. Ekranda çıkan hata şu :
Ekran_Goruntusu_108.png

konsola düşen bilgiler bunlar :
skyblock konsoluna düşen info : lost connection: Internal Exception: java.io.IOException: Error while read(...): Connection reset by peerbungee konsoluna düşen info : disconnected with: The server you were previously on went down, you have been connected to a fallback server
Bilgisi olan ve yardım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
RegEdit kurduysanız temizleyin, ardından internet bağlantınızla anlık yüksek bir düşüş olup olmadığını kontrol edin, Javayı silip tekrar yükleyin ben hepsini denemiştim düzelmişti.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Bi ara bende yaşardım bunu. Modpack oynadığım zamanlar...
1. Şey : İnternetin kötü olduğundan chunkları 2 ye çekmeni öneriyorum.
2. (ramı yazdığın yere yazıyorsun) -Dfml.readTimeout=60
Timeout yüksek ihtimalle timeout gibi hataları çözüyor.
Chunkları 2 ye çekmek ise bilgiyle alakalı. Chunkda çok fazla şey olursa o chunkda sorunlar oluşuyor. 2B2T de Böylece BAN chunkları yaratılmış. Chunkda 2000 den fazla bloğu geçerse o chunk banlanır. Block koyamazsınız. Böylece sunucunun ve oyuncunun sorunları da çözülmüş oluyor."Ne alakası var" diceksin...
-Aşırı yükleme yapılmış bir chunkdada olabilirsin. O chunkta aşırı block olduğundan yükleyecek kadar zamanı yoktur pcnin ve atılırsın.
Kısacası CHUNKLARI 2 ye çek Ki daha az yüklemeyle giriş ihtimalini arttırsın.
2. Ramı yazdığın yere -Dfml.readTimeout=60 yazarsan yüksek ihtimalle timeout hatası almazsın
Gine alıyorsan bi interneti kontrol et
İnternetin iyise sunucuda sorun vardır.