bu konu yararlı oldumu?

• Evet

• Biraz

• Eksik

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Yetkili alımı:

Her bir sunucu sahibi sunucusuna güvenilir bir yetkili arar, bende size yardım olarak bu konuyu açmak istedim. Eğer sunucunuza güvenilir her hangi bir yetkili arıyorsanız bu adımları uygulamanızı tavsiye ederim.

Gerekli bilgiler:
- Oyuncu sunucunuzda en az 3 ay oynamış olması lazım
- Bütün yetkilileri tanıyor olması lazım
- Size 5 ve ya daha fazla kez yardım etmiş olması lazım
- Oyunculara hep saygılı olmuş olması lazım
- hiçbir zaman sunucuda küfür etmemiş olması lazım
- hiçbir zaman sunucuda hile kullanmamış olması lazım
- hiçbir zaman sunucuda mute/jail/ban yememiş olması lazım
- Yazması çok iyi ve hızlı olması lazım
- Sunucunuzda hiçbir zaman reklam yapmamış olması lazım
- şu an her hangi bir sunucuda yetkili olmaması lazım
- Şimdi'ye kadar en az 3 sunucuda yetkili olmuş olması lazım

3 ay ve daha fazla kez sunucunuzda oynayan bir oyuncu sizin sunucunuzu beğenmiş ve oynamaya devam etmek istiyor demektir. Sunucunun kurallarını biliyor, bütün warpları, vip grublarını, kitleri ve bu sunucu ile ilgili birçok şeyi biliyor demektir. (24 saat afk kalmamak şartıyla, bunun için eğer isterseniz essentials'dan 5-10 dakikadan fazla afk kalanlara otomatik oyundan atmayı ayarliyabilirsiniz. Ve oyuncuların sunucuda toplam kaç dakika/saat oynamış olduğuna dair gösterilebilen bir skript yapabilirsiniz, internette bu tür şeyler ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.)

Yetkilileri tanıdığında oyunculara nasıl davrandıklarını, küfür ediyormu etmiyormu gibi şeyleri öğrenmesi lazım.
Neden derseniz yetkililer küfür etmiyorsa oda yetkili olursa küfür etmiyecek demektir, eğer ediyorlarsa yetkililerin izni ile oda edebilir demektir.
Bir de, ne kadar çok çalıştıklarını görmesi lazım, böylece bu kişiyi yetkili olarak alırsanız belki sizin gibi aynı şeyleri yapmaya çalışabilir. (Bunu anlamayanlar eğer istiyorlarsa eklemeyebilirler zaten çokta zorunlu değil)

Eğer yetkililer bir şeyi yapamadılarsa ve o kişi onlara yardım etmiş ise, bu kişinin bilgisi var demektir anlamına geliyor. (Tabi bu 1-2 yardım ile olmaz, oyuncu internetten bakıyor olabilir bu yüzden çok dikkatli olmak lazım).
Yardım ederken öyle op yetkisi varmış gibi market warplar gibi yardım etmek demiyorum, yetkililere ne yapıcaklarını söyleyip onlarda yapmaya çalışırlar, eğer doğru çıkarsa buda yardım etmiş olması anlamına gelir ve bu kişinin bunla ilgili bilgisi var anlamına geliyor demektir.

Eğer sizin sunucunuzda oyunculara saygılı olduysa oda yetkili olduğunda oyunculara saygılı olacağını gösterebilir.
Örnek:
Yardım isteyen kişi : Hey bir bakar mısın?
Yardım edecek kişi : Buyur.
(ne) diye cevaplamak gibi sözler saygısızdır. Buyur, efendim gibi sözler saygılı olduğu anlamına gelir.
Saygılı olmak, yetkili olduğunda oyunculara saygılı olacağını gösterebilir.

Eğer küfür ediyorsa bu kişi küfüre çok alışık ve yetkili olduğundada oyunculara aynen küfür edeceği anlamına gelir. (Bu tam anlamıyla sizin kararınız, eğer sunucunuzda küfür ediyorsanız ve yetkilinin küfür etmesini istiyorsanız bunu saymaya bilirsiniz)

Eğer hile kullanıyorsa bu kişi hileye alışık ve yetkili olduğunda hile kullanıcağı anlamına gelir. (Bu sizin kararınız, eğer sunucuda hile serbest ise ve yetkililerde hile kullanmak serbest ise bunu sayma'ya bilirsiniz)

Eğer bu kişi daha önce mute/jail/ban yediyse, sunucudaki kurallara uymuyor demektir. (Bu sizin kararınız, eğer buna benzer kurallar yoksa bunu saymaya bilirsiniz)

Eğer yazısı iyi değilse ve hızlı değilse sohbette/chatte bir şey yazarken hatalar yapabilir, buda bazı oyunculara rahatsız edebilir hele bazı kişiler 'bu nasıl yetkili daha yazmayı bilmiyor' gibi şeyler diyebilir.
Hızlı yazmak ise, bir oyuncu ona bir şey sorar ise ve cevaplıyorsa hızlı cevaplaması lazım, yoksa çoktan birisi cevap vermiş, o oyuncu oyundan çıkmış veya baya uzun zaman olduğu için oyuncu 'neden şimdi cevap veriyorsun?' gibi sorular sorabilir.

Eğer sunucunuzda daha önce reklam yapmış ise bu kişi sizin sunucunuzu beğenmiyor ve o sunucu'yu beğeniyor anlamına gelebilir, buda sizin oyuncularınızı o sunucu'ya çekmek istiyor anlamına gelir.

Eğer sizin sunucunuzda yetkili ise ve başka bir sunucuda yetkili ise, bu kişi belki sizin sunucunuzda reklam yapmak istiyor olabilir ve oyuncuları o sunucu'ya çekmeye çalışacak anlamına gelebilir.

Bu kişi en az 3 sunucu'da yetkili olduysa en azından bilgisi var demektir anlamına geliyor.
Aksi taktirde sizi kandırıyor olabilir.

ÖNEMLI NOT: Eğer oyuncu bu bilgileri doğru yaparken 'beni yetkili olarak alır mısın, hiç küfür etmiyorum oyunculara yardım ediyorum ve saygılı oluyorum' gibi sözler söylerse, bu sizi kandırıyor demek olabilir.

Bunlardan hariç, biraz daha güvenilir bir yetkili arıyorsanız vip almış bir oyuncuyu seçebilirsiniz. Cünkü genelde vip alan birisi (para ödediği için) sunucu'ya zarar gelsin istemez, cünkü sunucu'ya para yatırmıştır.
Bazı kişiler sunucularına başvuru yapmadan direk yetkili almaktadırlar, bu çok yanlıştır. Asla başvuru yaptırmadan sunucunuza yetkili almayınız.
Size tavsiyem 13+ yaşlardan bir yetkili almanızdır, bunlar en azından sorumluluklarını %10 biraz daha iyi anlıyorlar. Orta olarak 15+ yaş ve en yüksek 18+ yaş tavsiye ederim.
Başvuru formuna 'sunucumuza aylık kaç para yatırabilirsiniz' ekledim. Sebebi ise: eğer bir oyuncu sunucu'ya bağış yaparsa, sunucu'ya saldırması %40 daha düşük olduğunu gösterir. (Tabi o kişi zengin değilse).

Başvuruyu doldurmanız zorunludur. Her hangi bir doldurulmamış veya yanlış/yalan yazılan başvurular geçersiz sayılır.
Skype, Facebook ve ya twitter yok ise sorun değildir. En az bir tanesinin olması gerekmektedir.
Toplam kaç sunucuda yetkili oldun, yaşınız kaç gibi önemli formunun doğru yazılması zorunludur.
Yaşınızın en az 13+ olması zorunludur.
Adınız :
Soy adınız:
Skype Adresiniz :
Facebook Adresiniz :
Twitter Adresiniz :
Yaşınız :
Ne tür yeteneklerin var ? :
Neden yetkili olmak istiyorsunuz ? :
Konuşabilmek için mikrofonunuz varmı ? :
Hangi yetenekte iyisin? (Reklamcı - Rehber - Builder - Mod - Pluginer - WebMaster - Admin) :
Reklamcı yeteneğiniz ve seviyeniz :
Rehber yeteneğiniz ve seviyeniz :
Builder yeteneğiniz ve seviyeniz :
Mod yeteneğiniz ve seviyeniz :
Pluginer yeteneğiniz ve seviyeniz :
WebMaster yeteneğiniz ve seviyeniz :
Admin yeteneğiniz ve seviyeniz :
Şimdi'ye kadar toplam kaç sunucuda yetkili oldun? :
Daha önce yetkili olduğun sunucular ile ilgili bir kaç screenshot veya video :
şu an her hangi bir sunucuda yetkili misin? :
Sunucumuzda ne kadar zamandır oynuyorsunuz? :
Sunucumuza aylık kaç para yatırabilirsiniz? :
Orjinal premium hesabınız varmı? : Evet / Hayır
Premium hesabınızın ve sunucumuzdaki oyun nickiniz :
(Sunucu adı) ile ilgili sözleşmeyi ve koşulları kabul : Ediyorum / Etmiyorum

Konuya baktığınız için teşekkürler. :)

İyi oyunlar!

Son düzenleme:

Olumun_4_Kolu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Konuyu renklendirip font kullanırsanız göze daha hoş gözükecektir. Güzel bir konuya değinmişsiniz. Ancak;

- Size bir ve ya daha fazla kez yardım etmiş olması
- Oyunculara hep saygılı olmuş olması
- hiçbir zaman sunucuda küfür etmemiş olması

Böyle bir kişiyi alırken iki kere düşünmek ve değerlendirmek gerekir, çünkü sizin sunucunuzda bunları yapmamış olması, hiçbir sunucuda yapmamış anlamına gelmez. Belki başka sunucularda bunları yaptı ve atıldı, belki dolandırıcıydı ve insanların paralarını alıyordu vesair gibi bin türlü hilebaz var, dört göz olmak lazım bu konularda.

*Adınız :
*Soyadınız:
*Skype Adresiniz : [Gerekli]
*Facebook Adresiniz : [Gerekli]
*Twitter Adresiniz : [Varsa]
*Yaşınız :
*Ne tür yetenekleriniz var ? :
*Neden yetkili olmak istiyorsunuz ? :
*Konuşabilmek için mikrofonunuz varmı ? :
*İstediğiniz bölüm ve başarı/bilgi seviyeniz (Reklamcı - Rehber - Builder - Mod - Pluginer - WebMaster - Admin) :
*Şimdiye kadar toplam kaç sunucuda yetkili oldunuz? :
*Daha önce yetkili olduğunuz sunucular ile ilgili [Varsa] bir kaç screenshot veya video :
*şu an herhangi bir sunucuda yetkili misiniz?
*(Sunucu adı) ile ilgili sözleşmeyi ve koşulları kabul : Ediyorum / Etmiyorum

Bu şekilde düzenlerseniz daha iyi olur.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İşsiz gibi uğraştım evet.

Her bir sunucu sahibi sunucusuna güvenilir bir yetkili arar. Bende size yardım olarak bu konuyu açmak istedim.
Eğer sunucunuza güvenilir her hangi bir yetkili arıyorsanız, böyle bir yetkili alınız:
- Oyuncu sunucunuzda en az 3 ay oynamış olması
- Bütün yetkilileri tanıyor olması
- Size bir ve ya daha fazla kez yardım etmiş olması
- Oyunculara hep saygılı olmuş olması
- hiçbir zaman sunucuda küfür etmemiş olması

Bunlardan hariç, biraz daha güvenilir bir yetkili arıyorsanız vip almış bir oyuncuyu seçebilirsiniz. Cünkü genelde vip alan birisi (para ödediği için) sunucu'ya zarar gelsin istemez. Cünkü sunucu'ya para yatırmıştır.
Ve, bazı kişiler sunucularına başvuru yapmadan direk yetkili almaktadırlar. Bu çok yanlıştır. Asla başvuru yaptırmadan sunucunuza yetkili almayınız.
Size örnek bir başvuru atayım :
Adınız :
Soy adınız:
Skype Adresiniz :
Facebook Adresiniz :
Twitter Adresiniz :
Yaşınız :
Ne tür yeteneklerin var ? :
Neden yetkili olmak istiyorsunuz ? :
Konuşabilmek için mikrofonunuz varmı ? :
Hangi yetenekte iyisin? (Reklamcı - Rehber - Builder - Mod - Pluginer - WebMaster - Admin) :
Reklamcı yeteneğiniz ve seviyeniz :
Rehber yeteneğiniz ve seviyeniz :
Builder yeteneğiniz ve seviyeniz :
Mod yeteneğiniz ve seviyeniz :
Pluginer yeteneğiniz ve seviyeniz :
WebMaster yeteneğiniz ve seviyeniz :
Admin yeteneğiniz ve seviyeniz :
Şimdi'ye kadar toplam kaç sunucuda yetkili oldun?
Daha önce yetkili olduğun sunucular ile ilgili bir kaç screenshot ve ya video :
şu an her hangi bir sunucuda yetkili misin?
(Sunucu adı) ile ilgili sözleşmeyi ve koşulları kabul : Ediyorum / Etmiyorum

Daha fazlası çok yakında...

Son düzenleme:

soDank

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ya en iyisi direk foruma konu açın "KURUCU/BUİLDER/MOD/ADMİN/OYUNCU/BANLI/PLUGİNER/SKRPTER HEPSİNİN ALIMI VAR" diye 101% garanti güvenilir biri çıkacaktır.

(hazır konuya gelmişken, sunucu adminleri, söylediğimi YAPMASSANIZ sevinirim. Forumun üstündeki "Yeni Mesajlar" kısmının yarısı zaten sunucu reklamı, öbür yarısının "ALIM VAĞR" konuları olmasını istemiyorum. Teşekkürler)

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu güncellendi ve sorularınızın cevaplarını konu'ya yazdım. Konu full düzenlenmiştir, lütfen okuyan en baştan hepsini okusun.

Yapılan değişiklikler:
Yazıların karakterleri değiştirildi.
Bir sürü spoiler eklendi.
Gerekli bilgiler'e bir kaç yeni bilgi daha eklendi.
Gerekli bilgilerin nedenlerini öğrenmek isteyenler için bütün bilgilere ayrı spoiler eklendi.
Başvuru düzenlendi ve yeni şeyler eklendi.
Önemli not eklendi.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

konu güncellendi.

konu güncel.

Konu güncellendi.
Hatalar varsa yarın düzeltilecektir.

TurKhan

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Göz önünde bulundurulmalı teşekkürler.

Referans iletişim bilgileri de lazım olacaktır.

lazkopat3718

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Neden? 1 hafta oynamayan güvenilmez mi?
Biz bütün yetkilileri tanımış olmasına torpilci diyoruz. Hepsini tanıyorsa demek ki onlardan torpil istemiştir.
Sorunsuz bir sunucuda adam neye yardım etsin? Yetkisiz iken market mi yapsın?

Bakın, yanlış adımlar uyguluyorsunuz. Şu anki üniversite sistemi de o şekilde. Ben olsam yedeği alırım, veririm yetkiyi... Baktın zarar mı verdi? Yedekten geri yüklerim. Motd'a şu şu isimli yetkili bize ihanet etmiştir yazarım. Her yerde rezil ederim. İp adresi var mı? Var. Google'a ip yer bulma yazarım ipini yazarım derim sen demek İstanbul'da oturuyorsun. Korkar en azından. Ama ilk önce adını soy adını alırım. Facebook'ta araştırırım. Bir şey bulduğum anda zaten geçmiş olsun.
gerçekten komiksin dostum :D sondan başlayacağım herkesin sabit ip si olmaz ve korkan insan zaten bilmeyen insandır yada yaşı küçüktür bilgili bir insan neden korksun modem resetler olur biter ayrıca sen şimdi yedeği aldın çocuk 1 hafta sonra sunucunu berbat etti herkesin itemini sildi sen 1 hafta geriye aldığında sunucuyu herkes isyan edecek haklı olarak 1 hafta nedir günlük 50 online a sahip bir survival sunucuda yaklaşık 150 p4 set bir sürü eşya bir sürü ev ve bir sürü claim bir faction sunucudaysa bunun neredeyse 3-4 katı ve bunları yapmak gerçekten emek gerektirir survival sunucuda zaten bunları yaptıktan sonra emeklerin gitmesi sunucuya bir daha adım atmamak demektir her ne olursa olsun sen motd a o adamın ihanet ettiğini yazınca düşeceksin ne kadar kalitesiz bir sunucu diyecekler önemsediğin sürece zaten suç sende olacak önemsemezsen eğer bir problem kalmayacak yaklaşık 4 senelik deneyimimle sana şunu söylemeliyim elimden çok oyuncu geçti hepsi sunucu açtı açmaya kalkıştı benden öğrendikleriyle (benim bilgilerim bana yetmiyorken) ve kapattılar şuanda sadece ben varım hepside oyuncum inan bana o kadar çok yetki isteyen oldu ki adaletli davranmak bile bazen çok zor hale geliyor sadece rehber olmak için sunucumda 30 oyuncu daha fazla olduğunu bilirim o yüzden küçük yaştaki kardeşlerimiz reklam yaparken alım var diyor benimse oyun içerisindeki /kurallar kısmında 1. kural alım yoktur kuralıdır senin dediğin o sorunsuz sunucu kısmınada yorumum şu yetkili alacağın kişiye zaten market yaptırmazsın o zaten çok basit zor bilinen bir kaç şeyi sorarsın sunucuda bu sorun varmış gibi gerçekten bilgisi olduğuna emin olduğunda ona yavaş yavaş küçük küçük yetkiler verirsin ve öyle denersin hemen tüm yetkileri ona verirsen zaten yapmaması için bir neden olmaz oda senin sunucuna bayağı emek verdikten sonra senden vazgeçmeyecektir buna ek olarak sunucunda para kazandığında onunla paylaşırsan oda seninle birlikte bir şirkette çalışıyormuş gibi hissedecektir ve sana ihanet etmesi için bir neden kalmayacaktır tabi son yorum olarakta şunu ekliyorum bu kişi eğer sana ihanet etmek için yetkili olmuşsa bu kadar emeği zaten vermez.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
gerçekten komiksin dostum :D sondan başlayacağım herkesin sabit ip si olmaz ve korkan insan zaten bilmeyen insandır yada yaşı küçüktür bilgili bir insan neden korksun modem resetler olur biter ayrıca sen şimdi yedeği aldın çocuk 1 hafta sonra sunucunu berbat etti herkesin itemini sildi sen 1 hafta geriye aldığında sunucuyu herkes isyan edecek haklı olarak 1 hafta nedir günlük 50 online a sahip bir survival sunucuda yaklaşık 150 p4 set bir sürü eşya bir sürü ev ve bir sürü claim bir faction sunucudaysa bunun neredeyse 3-4 katı ve bunları yapmak gerçekten emek gerektirir survival sunucuda zaten bunları yaptıktan sonra emeklerin gitmesi sunucuya bir daha adım atmamak demektir her ne olursa olsun sen motd a o adamın ihanet ettiğini yazınca düşeceksin ne kadar kalitesiz bir sunucu diyecekler önemsediğin sürece zaten suç sende olacak önemsemezsen eğer bir problem kalmayacak yaklaşık 4 senelik deneyimimle sana şunu söylemeliyim elimden çok oyuncu geçti hepsi sunucu açtı açmaya kalkıştı benden öğrendikleriyle (benim bilgilerim bana yetmiyorken) ve kapattılar şuanda sadece ben varım hepside oyuncum inan bana o kadar çok yetki isteyen oldu ki adaletli davranmak bile bazen çok zor hale geliyor sadece rehber olmak için sunucumda 30 oyuncu daha fazla olduğunu bilirim o yüzden küçük yaştaki kardeşlerimiz reklam yaparken alım var diyor benimse oyun içerisindeki /kurallar kısmında 1. kural alım yoktur kuralıdır senin dediğin o sorunsuz sunucu kısmınada yorumum şu yetkili alacağın kişiye zaten market yaptırmazsın o zaten çok basit zor bilinen bir kaç şeyi sorarsın sunucuda bu sorun varmış gibi gerçekten bilgisi olduğuna emin olduğunda ona yavaş yavaş küçük küçük yetkiler verirsin ve öyle denersin hemen tüm yetkileri ona verirsen zaten yapmaması için bir neden olmaz oda senin sunucuna bayağı emek verdikten sonra senden vazgeçmeyecektir buna ek olarak sunucunda para kazandığında onunla paylaşırsan oda seninle birlikte bir şirkette çalışıyormuş gibi hissedecektir ve sana ihanet etmesi için bir neden kalmayacaktır tabi son yorum olarakta şunu ekliyorum bu kişi eğer sana ihanet etmek için yetkili olmuşsa bu kadar emeği zaten vermez.
değerli uzun yorumunuz için teşekkür ederiz :)