Yardım Sunucumda TPS sorunu 1.19

memo87

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.19
Merhabalar sunucumda TPS çok düşüyor, tüm optimizeleri yaptım fakat yinede çok düşüyor, 10 lara indigi oluyor 7 oyuncu varken ardından geri 20 ye çıkıyor ve tekrar düşüyor, tps çok dalgalı sabit durmuyor ne yapıcam bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim çok teşekkürler.

timings raporu: Aikar's Timings Viewer

Sunucu bilgileri 10gb ram R9 3950x işlemci 4 çekirdek

iTsNooty

Explorer
Sponsor
En iyi cevaplar
0
Redstone ve Lag Makineleri
Redstone, neredeyse her türlü makineyi oluşturmak için harika bir mekanizmadır. Ancak, çok sayıda makinenin olması sorunlara yol açabilir. Bu, TPS'yi azaltacak ve tüm oyuncular için gecikmeye neden olacaktır. Bu sorunun çözümü, makineleri sınırlamak ve anti-redstone-lag eklentilerini (>SpigotMC<) kurmaktır. Ayrıca, fazla otomatik çiftlik, canavar öğütücü veya karmaşık redstone mekanikleri içeren başka şeylere sahip olmamaya çalışmalısınız.

Config Dosyaları
Sunucunuzu gerçekten optimize etmek için değiştirmek isteyeceğiniz ana dosyalardan bazıları Bukkit.yml, Paper-world-defaults.yml ve Spigot.yml'dir. Aşağıda, oyun oynanışınızı minimum etkileyecek en iyi performansı elde etmek için değiştirmeniz gereken ayarlar.

Not: Dosyalarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce yedekleme yapmayı unutmayınız.

Bukkit.yml​

Screenshot 2024-03-10 at 20.43.45.png

Spigot.yml​

Screenshot 2024-03-10 at 20.44.34.png

Paper-world-defaults.yml​

Screenshot 2024-03-10 at 20.45.25.png

Pluginler
Sunucu dosyalarını değiştirmek, gecikmeyi azaltmanın veya ortadan kaldırmanın tek yolu değildir. Gecikmeyi azaltma amacıyla özel olarak oluşturulmuş birçok eklenti mevcuttur. Hangi eklentilerin kullanılacağını biliyorsanız, bir veya iki eklenti kurduktan sonra sunucunuzdaki gecikmenin önemli ölçüde azaldığını görebilirsiniz.

ClearLagg (1.8+)
Limit Pillagers (1.14+)
Village Optimiser (1.14.2+)
MergedMobs (Premium, 1.7+)
Entity Tracker Fixer (1.14+)
Farm Limiter (Premium, 1.7+)
Mob Farm Manager (Premium, 1.7+)
Lag Assist (Premium 1.8+)
Spark (1.8+)
StackMob (1.16+)
Armor Stand-Limiter (1.8+)

Bu eklentiler, sunucunuzdaki gecikmeyi tamamen durdurma garantisi vermez, ancak yardımcı olmak için önemli bir yol kat edebilirler.