Yardım Sunucumun Oyuncu Kitlesini Nasıl Arttırabilirim?

Endrown

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8.x >
Sunucumun Oyuncu Sayısı Çok Az Nasıl Yükseltebilirim? Taktik Verebilir misiniz?

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Bunun için belirli bir birikim lazım, anlatmakla bitmeyeceğinden dolayı tonlarca satıra ihtiyacımız var fakat özetle iki başlık söyleyebilirim, topluluğu yönetmek ve adil olmak. Topluluğu yönetmek, belirli bir ağ üstünden onlarla daima iletişim halinde olmak ve onların her türlü istek ve şikayetleriyle ilgilenmek olarak nitelendirilebileceği gibi, daha öteye giderek onların doğum günlerini bile kutlayan, oyun dışındaki sohbetleriyle onlarla arkadaş olabilen bir yöneticinin varlığını da ifade eder. Adalet konusunda da kısaca şunu söyleyebilirim; geç gelen adalet, adalet değildir. Bir oyuncu hile kullanmışsa kanıtları -doğrudan kendiniz- hızlıca değerlendirmeniz, ağırlaştırılmış cezalar yerine daha etkin yeni ceza yöntemlerini kullanmanız, hatta ceza yöntemleri işe yaramıyorsa bizzat üyeyi "Bu durumun hoş olmadığını sen de biliyorsun." şeklinde uyararak ağabeylik yapmanız ve bu tür durumlara karşı ilgili tedbirleri almanız gerekiyor. "Hiledir bu, arada kullanılır." derseniz yahut hakkında sürekli şikayet gelen bir oyuncuyu şikayet eden bir başka oyuncuya "Hilenin videosu nerede?" derseniz, gün geldiğinde oyuncular isyan edip sunucuyu bırakmaya başlarlar, siz de hile kullanan herkesi banlamaya başlarsınız, o zaman ne şikayet edecek ne de ban yiyecek bir oyuncu kalmamış olur.

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Benden sana tavsiye. Sadece kendi sistemlerini üret farklı yerlerden alıntı yapma ve her klasik sunucu eklentilerini kullanma kendi farkını yarat farkına varacaksın ileride oyuncuların sunucunda eğlenceli vakitler geçirerek oynadığını, Fakat sunucu yeni ise bir anda olmaz biraz sabırlı ol ve bence oyuncularla çok samimi olma bir zaman sonra seninle çok yakın dostmuş gibi davranıp sürekli yetki ve eşya isterler. Bunun yanında ayrı olarak tekrar söylüyorum kendi fikirleriniz ile oluşturduğunuz şeyleri sunucunuza ekleyin ve yenilikçi olun, oyuncuların sevebileceği şeyleri ekleyin düzensiz bir sunucu olmayın, yetkililerinizin ayrıcalıklı olmamalarını sağlayın. varsa eğer

Endrown

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yorumun için teşekkür ederim. Kendimi büyük görmek veya egolu bir insan değilim öyle algılama sakın ama tr'de olan çoğu sunucunun yetkililerinden daha iyiyim bir sorun olduğunda hemen ilgileniyorum ve illaha sunucu hakkında değil normal hayatında bile olsa o sorunu çözmeye çalışıyorum çoğu oyuncumla sohbet ediyorum. Yani neden oyuncu gelmediğini bir türlü anlayamıyorum.

Endrown

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benden sana tavsiye. Sadece kendi sistemlerini üret farklı yerlerden alıntı yapma ve her klasik sunucu eklentilerini kullanma kendi farkını yarat farkına varacaksın ileride oyuncuların sunucunda eğlenceli vakitler geçirerek oynadığını, Fakat sunucu yeni ise bir anda olmaz biraz sabırlı ol ve bence oyuncularla çok samimi olma bir zaman sonra seninle çok yakın dostmuş gibi davranıp sürekli yetki ve eşya isterler. Bunun yanında ayrı olarak tekrar söylüyorum kendi fikirleriniz ile oluşturduğunuz şeyleri sunucunuza ekleyin ve yenilikçi olun, oyuncuların sevebileceği şeyleri ekleyin düzensiz bir sunucu olmayın, yetkililerinizin ayrıcalıklı olmamalarını sağlayın. varsa eğer

Kendimize ait sistemlerimiz zaten var ve tonlarca sistem gelmek üzere hepsi geliştiriliyor.

Endrown

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
// Sunucunun kalitesi bakımından oyuncularla ilgilenme konusunda en iyilerden biriyiz ama bize oyuncu lazım ne yapmalıyız sonuçta oyuncu durduk yere birden bizim sunucuyu bulup gelmez değil mi?

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Kendimize ait sistemlerimiz zaten var ve tonlarca sistem gelmek üzere hepsi geliştiriliyor.
Tamam işte eğer sunucunuz yeni ise bir anda olmaz ve biraz daha reklam yapmanızı tavsiye ederim eğer yapmadıysanız tabi, şunuda ekleyeyim farklı olan her zaman sonradan farkedilir

Endrown

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tamam işte eğer sunucunuz yeni ise bir anda olmaz ve biraz daha reklam yapmanızı tavsiye ederim eğer yapmadıysanız tabi, şunuda ekleyeyim farklı olan her zaman sonradan farkedilir

Zamanında Reklam Yapık Forum Gamer Dahil Forumlarda Felan. ama Hiç Güzel Etki Etmedi.

DangerYusuf

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Zamanında Reklam Yapık Forum Gamer Dahil Forumlarda Felan. ama Hiç Güzel Etki Etmedi.
Diyecek başka bir şey bulamıyorum, :) Yanlış anlamayın ama belkide oyuncular sistemlerinizi beğenmiyor olabilir.
Oyunculara daha fazla seçenekler sunabilirsiniz.

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
@AdexTR ye hem katılıyorum bir de şunları da ekleyeyim sunucunun her türlü reklamını yapacak kaliteli reklamcılar onlar reklam işleri ile uğraşırken sizde oyuncularla ilgilenin ayriyeten oyuncular için küçük ölçekli etkinlikler düzenleyebilirsin sunucunun türüne ait zamanlı düzenli eventler çünkü fark ettiğime göre birçok sunucu bunlara uymuyor ya vakitleri olmuyor yada kaytarıyorlar. Sunucuna ait size özel sistemler getirebilirsin birçok sunucu birbiriyle aynı örnek olarak faction söleyim : Lapis kaz coin düşsün köylüden veya gui sistemi ile özel bir şey al örnek kasa anahtarı kasa aç bunlar artık klişe oldu diye bilriz.

>>TheLegend<<

Легенды никогда не умирают
En iyi cevaplar
3
Orjinal veya eşsiz olmak oyuncu kitlesi anlamına gelmiyor.
İnsanlar ne istiyorsa onu vermek zorundasın.

Dün rastgele yüzüklerin efendisinin tam bir şekilde geçirilmiş minecraft haritası gördüm ve benimde yüzüklerin efendisini minecraft'a yansıtabilecek eklenti fikirleri geldi, güzel fikirlerdi orklar, cüceler, elfler, insanlar vesaire yazmaya başladım ama şöyle bir sıkıntı var, kim OPFactions,OPSkybblock,OPSurvival gibi alışılmış iki para etmez dandik şeylerden çıkıp yepyeni daha gelişmiş ve bol emekler sonucu yaratılmış bir oyun moduna gelecek? Kimse. Ben yinede yazıyorum sırf hobi olarak, benim tonlarca bu şekilde esinlenmelerle yapılmış projelerim var sadece benimle beraber duran, müze gibi.

İnsanlar ne oynuyor incele, ne seviyor incele, geliştir pekiştir önlerine koy. En az 100 oyuncun olacak. Gerisiyle uğraşma hayal kırıklığına uğrarsın, tecrübe konuşuyor.