Sunucunuzu en iyi yere getirin.

KingAmdin_YT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba,
Sunucunuz güvenli mi?
Kontrol etmek ister misin?
O zaman konuya devam edelim.

Sizlere sunucunun nasıl iyi hale getirileceğini ancak hackerlerden nasıl korunacağımızı ve en azı bilinen bugların çözümünü anlatacağım. Fakat bazı konuların okumak gerektiği halde okumadan araştırmadan sunucunuz için bir şey yapmanızı tavsiye etmem. Çünkü sunucunuz bozulabilir veya mahvolabilir. (SpigotBukkitPaper konusunda | Sunucunuz bozulursa sorumlu olmayacağım.)

Ancak araştırarak düşünerek karar vererek sunucunuzu optimize (en iyi hale getirme) etmenizi tavsiye ederim.

Sunucumun çok saldırılmasına rağmen çok araştırıp sunucumu koruyorum. Ancak siz de yardımcı olarak bilgileri toplayalım.

Sunucunuzu "kesin ve net bir şekilde saldırılmaz" duruma getiremeyiz. (Çünkü hackerlerin kendilerini geliştiriyor. Fakat onlar bizden daha çok yorulur :) ) Ancak bu güne kadar en iyi bilgileri toplayıp sizlerle paylaşıyorum.

RAR'in içindekiler:
1. Optimizing Spigot/Bukkit/Paper.yml
En önemli konu budur. Lagı azaltmaya yarayan bir konu. Lütfen bilmeden bir şey yapmayın. Bir ayarı yaparsanız bazı pluginler bozulabilir yada klasör sıfırlanabilir.

2. Plugin
2.1 AAC
AAC pluginin sayesinde her hangi hack clientle sunucuya bir şey yollayarak çökertmeyi önlemeyi başarıyor. (RAR'in içerisinde bulunmuyor.)
2.2 NoCheatPlus
En çok kullanılan Hack korumalardan biridir. Mutlaka yüklemelisin çünkü Laglı nukeri önlüyor.. (Nukeri önlemez.)
2.3 AntiCrash
Sunucuyu kastıracak crashı önleyen bir plugin.
2.4 AntiJigsaw
Hack clientten gelen crashı önleyen plugin.
2.5 AsyncWorldEdit/AWEC
WorldEdit kullanırken kasmayı engelleyen bir plugin.
2.6 CustomPayloadFixer
Crashlı paketi önleyen ve yüklenmesi gereken bir plugin.
2.7 ItemFixer
Crashlı itemleri önleyen plugin.
!!!DİKKAT!!! > Sunucunuzda edit kazma veya kılıçlar varsa yüklemeyin. Ya da configin içinde "check-enchants: false" olarak ayarlayın. (Sunucunuzu restart atarak kapatın.)
2.8 UnioAntiCrash
Bilindik crashı önleyen plugin.

3.0 Skript
AntiOP
Authme Şifre Kırma bugu
(Wurst)
Essentials (Sign Bugu)
SuperCensor (Mute sırasında engelli komut içerir.)

RAR'in içinde Skript adlı dosyanın içindeki "Oku" adlı metini mutlaka okumalısın. Aksi taktirde kullanmanıza işe yaramayacaktır.

4.0 Uzakmasaüstü kullananlar için açık portları kapatma
(RAR'in içinde mevcut.)
Uyguladıktan sonra uzakmasaüstüye restart atmanız gerekecek.

5.0 Bungeecord Exploit Fix

İNDİRME LİNKİ;

Bir hatam veya eksik olursa yorumlara katılmaktan çekinmeyin..
tabii ki de konuları güncelleyeceğim.

Plugin ve bazı skriptler (az da editlenmiş olsa) tamamen bana ait değil. Konu tamamen bana aittir.
..Teşekkürler..

KingAmdin_YT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hack denilen şeyi %100 engeller mi ?
Konuyu tamamen okumadıysan konuda
"Sunucunuzu "kesin ve net bir şekilde saldırılmaz" duruma getiremeyiz."
yazıyor.

Bu arada hack denilen şey çok çeşit vardır. Sunucu çökertme, Huzuni, Wurst vb.
İşte biz bunları tane tane fixliyoruz.

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Konuyu tamamen okumadıysan konuda
"Sunucunuzu "kesin ve net bir şekilde saldırılmaz" duruma getiremeyiz. (Çünkü hackerlerin kendilerini geliştiriyor.)"
yazıyor.

Bu arada hack denilen şey çok çeşit vardır. Sunucu çökertme, Huzuni, Wurst vb.
İşte biz bunları tane tane fixliyoruz.
Hayır biliyorum okudum. Emmevelakin huzuni gibi client olanlar (Regen,killaura,triggerbot) gibi dış destek kazandıran şeyleri %100 duruma getirebilir mi diye soruyorum.

KingAmdin_YT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hayır biliyorum okudum. Emmevelakin huzuni gibi client olanlar (Regen,killaura,triggerbot) gibi dış destek kazandıran şeyleri %100 duruma getirebilir mi diye soruyorum.
Biz çok şey bilemeyiz. Çünkü çok çeşitli hack clientler var. Biz ne yaşadıysak onu fixliyoruz. Dediğin hacki %100 etkisiz hale getirmek anlamsız. Getirsek de yine de yeni hack client gelir.

Son düzenleme:

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Wurst koruması olmayan sunucularda kesin bir şekilde şifre kırılyormu ?

kelle19

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Authme Şifre Kırma bugu (Wurst)

bu bugu nasıl kapatcaz peki

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Authme Şifre Kırma bugu (Wurst)

bu bugu nasıl kapatcaz peki
Arkadaşın söylediği gibi Wurst video'su izledim youtubda
Oyuncu sunucuya girerek teker teker şifreler otamatik giriliyor Authme config'den kickOnWrongPassword: true ayarını true yaparsan
Oyuncu yanlış şifre girdiğinde sunucudan atılır böylece fazla şifre giremez. ve ya Konudakı eklentiyi kurman daha iyi bir çözüm olabilir.