Survival & SkyBlock & Faction Kararsız Kaldım Hangisini Açıyım ?

Sizce Hangi Sunucu ?

• Kullanılan toplam oy
    5

Wretor

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8.X
Merhabalar, server açacağım ve ne tür açsam diye kararsın kaldım.
Survival,SkyBlock,Faction Bü 3'Ü Arasından Sizce Hangisini Açayım ?
Açacağım Makina Özellikleri
  • 6 GB
    DDR4 3000MHZ RAM
  • 6 Çekirdek İşlemci
    Intel i9 9900K
  • 60 GB
    SSD Disk
  • 400 GB
    Aylık Trafik
  • Almanya
    Lokasyon

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle Merhaba,
Şimdi her şeyi göz önünde bulunduralım...

Faction; Günümüze göre normal klasik bir faction diyelim bu faction da bir sürü maden olacak lapis, kızıltaş, odun, taş, kömür, vipler için hammaddeler vs. vs. bunların hepsinin oto yenilemesi olacak server bide tuttu hepsi aynı anda kazacak edecek büyük bir alan yenilemesi olacak buraya kadar tamam. Şimdi geldik arsalar dünyası bilinir ki arsalar dünyası sınırsız bir sürü kişi arsa alacak ev yapacak vs. vs. bir de şimdi eventler diyelim otomatik veya havadan yağdırmalı herkesi bir noktaya çekicen orada başlatıcan havadan yağdırmayı herkes etrafta koşturucak edicek. bunlar tamam 3 dünya + pluginler sana patlar en az gereken bence 8 gb ram

Skyblock factiondan aslında daha beter nede olsa boşluk da duran bloklar boşluğa akan su lav bir sürü otomatik sistem piston vs. vs. buda en az bi 8 - 10 gb ram

Bence survival daha uygun gibi geliyor fazla gereksinimi yok gibi..

Yani benim kişisel görüşüm bu yönde...

ZoneSsBey

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
6 GB Ram yani ilerde kazanacağın paraya göre yükseltilebilir , sana tavsiyem bi skyblock'la başlayabilirsin faction bu sıralar
profosyonel pluginer olmadığı sürece veya farklı özellikli faction olmadığında tutmuyor ama skyblock [ emek , op , ultra ( fazla önermem ) ] bunları açabilirsin . Ayrıca survivalda aynı şekilde 10 15 gün paketin üstünde durmadığın sürece patlıyor kendiliğinden o yüzden skyblock en iyisi

İyi günler efendim :panda:

Wretor

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle Merhaba,
Şimdi her şeyi göz önünde bulunduralım...

Faction; Günümüze göre normal klasik bir faction diyelim bu faction da bir sürü maden olacak lapis, kızıltaş, odun, taş, kömür, vipler için hammaddeler vs. vs. bunların hepsinin oto yenilemesi olacak server bide tuttu hepsi aynı anda kazacak edecek büyük bir alan yenilemesi olacak buraya kadar tamam. Şimdi geldik arsalar dünyası bilinir ki arsalar dünyası sınırsız bir sürü kişi arsa alacak ev yapacak vs. vs. bir de şimdi eventler diyelim otomatik veya havadan yağdırmalı herkesi bir noktaya çekicen orada başlatıcan havadan yağdırmayı herkes etrafta koşturucak edicek. bunlar tamam 3 dünya + pluginler sana patlar en az gereken bence 8 gb ram

Skyblock factiondan aslında daha beter nede olsa boşluk da duran bloklar boşluğa akan su lav bir sürü otomatik sistem piston vs. vs. buda en az bi 8 - 10 gb ram

Bence survival daha uygun gibi geliyor fazla gereksinimi yok gibi..

Yani benim kişisel görüşüm bu yönde...
Selam, önerilerin için teşekkür ederim sağolun =)
Fakat, başlangıç olarak 6GB yeteceğini düşüniyorum,
Çünkü makina klasik makinalardan değil İ9 9900K + oldukca pahal ve kaliteli.

Wretor

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
6 GB Ram yani ilerde kazanacağın paraya göre yükseltilebilir , sana tavsiyem bi skyblock'la başlayabilirsin faction bu sıralar
profosyonel pluginer olmadığı sürece veya farklı özellikli faction olmadığında tutmuyor ama skyblock [ emek , op , ultra ( fazla önermem ) ] bunları açabilirsin . Ayrıca survivalda aynı şekilde 10 15 gün paketin üstünde durmadığın sürece patlıyor kendiliğinden o yüzden skyblock en iyisi

İyi günler efendim :panda:
Teşekkür Ederim :fratmania:

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Selam, önerilerin için teşekkür ederim sağolun =)
Fakat, başlangıç olarak 6GB yeteceğini düşüniyorum,
Çünkü makina klasik makinalardan değil İ9 9900K + oldukca pahal ve kaliteli.
Tabii ki sana kalmış :) ama şunu söyleyeyim i9 9900K olması evet güzel ama pahalı olan her şey kaliteli değildir benim düşünceme göre ben sana genel olarak klasik olanları söyledim 6 GB yeter yetmesine ama bazı şeylerden kısman gerekir mesela örnek veriyorum 200 kişilik bir sunucu diyelim 200 full sunucunda illaki bir lag olsun veya başka bir şey yani illaki bir sıkıntı yaşayabilirsin diye söyledim...

siradolf69

Sessizlik ve sükunet insanın en yakın dostudur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocam beni yanlış anlama lütfen ama bence açmamalısın makinan'la daha farklı oyunlarda proje üretebilirsin. Minecraft türkiye de sunucular artık öyle bir hale geldi ki kim ne açarsa açsın oyunda kullanıcılara abartı derecede yetki veya özellik vermediğin sürece tutmuyor. Çok az eski kitle emek sunucular arıyor ama açılan emek sunucular da artık benliğini kaybetmiş durumda emekten bi haberler. Bence makinanı farklı projelerde değerlendirebilirsin.

Wretor

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocam beni yanlış anlama lütfen ama bence açmamalısın makinan'la daha farklı oyunlarda proje üretebilirsin. Minecraft türkiye de sunucular artık öyle bir hale geldi ki kim ne açarsa açsın oyunda kullanıcılara abartı derecede yetki veya özellik vermediğin sürece tutmuyor. Çok az eski kitle emek sunucular arıyor ama açılan emek sunucular da artık benliğini kaybetmiş durumda emekten bi haberler. Bence makinanı farklı projelerde değerlendirebilirsin.
Selam, ne gibi mesela örnek verir misin senin önerin nedir

Wretor

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tabii ki sana kalmış :) ama şunu söyleyeyim i9 9900K olması evet güzel ama pahalı olan her şey kaliteli değildir benim düşünceme göre ben sana genel olarak klasik olanları söyledim 6 GB yeter yetmesine ama bazı şeylerden kısman gerekir mesela örnek veriyorum 200 kişilik bir sunucu diyelim 200 full sunucunda illaki bir lag olsun veya başka bir şey yani illaki bir sıkıntı yaşayabilirsin diye söyledim...
200 Çıkmayacağı için reisim :D max 50-80 arası felan.
Ha şey olarak dan dedim siz 8-10GB Dediniz için ben bu makina fiyatı pahalı dedim .D
O Kadara bütçe yetmez .s buna yete bildi ama bu makinanın farkındıkları pek çok mesela,
Ping,Lag,Kasma V.b Sorunlar Olmuyor.

siradolf69

Sessizlik ve sükunet insanın en yakın dostudur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selam, ne gibi mesela örnek verir misin senin önerin nedir
Örneğin GTA5 Oynuyorsan Ve Roleplay Seviyorsan FiveM'de RP Sunucusu Açabilirsin. Eğer Normal Takılmayı Seviyorsan Freeroam Sunucu Açabilirsin. Eğer Askeriye Veya Polisiye Seviyorsan Arma3'de Altis Veya Coop Modlu Sunucu Açabilirsin. Discord Bot'un Yazma Gibi Bir Hayalin Varsa Yazıp Onda Barındırabilirsin. VPN Server Gibi Kullanabilirsin (Bunun Detayını İstiyorsan Görüşebiliriz). MTA'da Yine Freeroam,Roleplay,Derby,PubgMod,AP Gibi Modlu Sunucular Açabilirsin. Yapılabilecek Birçok Şey Var Gerek Oyun Sunucusu Olarak Gerek Yazılım Olarak. Bence Minecraft Sunucusu Açmak En Son Seçeneğin Olmalı.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Yazacaklarım kendi bakış açım ve düşüncelerim olduğu için başka biri benim gibi düşünmeyecektir yinede yazayım.
Sunucu açmak istiyorsan kendine sorman gereken ilk soru şu "Ben PvP kitlesinimi hedefliyorum Survival seven kitleyi mi?" Kendine bu soruyu sorup cevabı bulduktan sona eğer ki PvP kitlesini hedefliyorsan Faction ama yok Survival kitlesini hedeflemek istiyorsan Survival ya da Skyblock eğer ki Survival ve Skyblock arasında kalırsan kendine soracağım ikinci soru şu "Sunucu için sürekli uğraşabilecekmiyim?" Eğer bu soruya evet diyorsan Survival aç çünkü Survival sürekli güncelleme ve yenilik isteyen bir şeydir. Eğer sürekli uğraşamam diyorsan Skyblock aç çünkü Skyblock şuanda fazla bir şey istemeyen bir tür.
Skyblock açmak istiyorsan OP açacaksın eğer güzel ve güncel sistemlerde olursa tamam sunucunun işleme imkanı %70'in altına düşmez.

Not olarak şunlarıda eklemek istiyorum Faction dediğimiz şey temelde Survivalın alternatiflerinden biridir bana göre, başka bir şey değil. Faction PvP oyuncularına daha yatkındır. Faction da amaç güçlenmek ve diğer klanları devirmektir. Survival ise hayatta kalma çabasıdır. Gerek Minecraft sürümü gerek Sunucudaki sistemler bakımından güncel kalmak zorundadır, sürekli uğraş ister çünkü güncel kalmazsa ve yeni şeyler gelmezse insanlar bir noktadan sonra sıkılmaya başlar.
Skyblock dediğimiz şey Survivaldan sıkılmış tabiri yerindeyse kendine baştan bir Dünya oluşturmak isteyen kitleyi hedefler. Daha öncede yazdığım gibi senin kendine sorman gereken ilk soru şu "Ben PvP kitlesini mi hedeflemek istiyorum yoksa Survival Kitlesini mi?" Bu sorunun cevabını bulunca kendi soruna da cevap bulmuş olacaksın.
Skyblock kısa yoldan kitle ve tabiri yerindeyse para kazanma yoludur, Survival ise uğraş, zahmet ve kitle hedefleme yoludur.

Bunları ilk başta okumayıp direk sona gelecekler vardır ama okuyun okuduktan sonra kafanız karışacaktır eminim ama kendi kendine bir süre düşündükten sonra kendinize en uygun kararı vermenizi sağlayacaktır diye düşünüyorum.

ZoneSsBey

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
200 Çıkmayacağı için reisim :D max 50-80 arası felan.
Ha şey olarak dan dedim siz 8-10GB Dediniz için ben bu makina fiyatı pahalı dedim .D
O Kadara bütçe yetmez .s buna yete bildi ama bu makinanın farkındıkları pek çok mesela,
Ping,Lag,Kasma V.b Sorunlar Olmuyor.
Kendine bi ortak alıp daha yüksek bi gb'lı daha akıcı bi sunucu açabilirsin . Bende açmayı düşünüyorum elimde bi mıktar para var eğer kabul edersen o 6 GB yerine 9 10 GB sunucu açabilirsin .