Tarihi seri katil.

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dipte olmayan dipnot: Alıntıdır. Son cümleler hariç.

Hikayemizin baş kahramanı olan seri katil "Heilbronn Hayaleti", bir diğer adıyla "Yüzü Olmayan Kadın" olarak biliniyor.

Oldukça havalı lakaplara sahip olduğu aşikar. Bu katili diğer tüm seri katillerden birkaç adım daha öne taşıyan çok önemli bir durum var: Neredeyse her türlü suça, yıllar boyunca hiç ara vermeden bulaşıyor.

katil tüm bunları tek bir ülkede yapmıyor: İzlerine Avusturya, Fransa ve Almanya'daki birçok suç olayında rastlanıyor

Yani karşımızda yıllarca yakalanamayan, her türlü suçu işleyen, ülke ülke gezen bir kadın seri katil bulunuyor. Varın yarattığı dehşeti siz tahmin edin.

Almanya'da 62 yaşındaki bir kadın boğularak öldürülüyor. Bu cinayet sonrasında katille ilgili uzun bir soruşturma dönemi başlatılıyor; fakat hiçbir sonuç alınamıyor ve dava kapatılıyor. 2001 yılına gelindiğinde ise Almanya'nın Freiburg şehrinde yine boğularak öldürülen 61 yaşındaki bir adamın evinden alınan DNA örnekleri, benzer olmalarından dolayı 8 yıl önce işlenen cinayet mahallinden alınan nesnelerin üzerindeki DNA örnekleriyle karşılaştırılıyor. DNA'ların uyuştuğu fark edilince polisler ortada 8 yıldır dolaşan bir katilin var olduğunu anlıyorlar.

Yine aynı sene içerisinde bu sefer bir soygun olayı sonrasında toplanan DNA örneklerinin katilinkiyle uyuştuğu fark ediliyor. Aynı zamanda o bölgedeki bir çöp konteynırında eroin içeren bir şırınga tespit ediliyor; üzerindeki izlerin katile ait olduğu anlaşılıyor. Tüm bu kanıtlar sonrasında polis ekipleri, uyuşturucu problemi olan, hırsızlık ve soyguna bulaşan ve yaşlı insanları öldüren bir suçluyla karşı karşıya kaldıklarını anlıyor.

düşünüyor. Olaylar iyice ciddiye binince tüm Avrupa genelinde birçok suçlu profili oluşturma uzmanı tam 16 bin saat ekstra mesai yaparak suçluyu bulmaya çalışmak zorunda kalıyor.

Katil hiç hız kesmeden suçlarına devam etmiş olacak ki, kısa bir süre sonra da 22 yaşındayken öldürülen Alman bir polis memurunun cinayetinde rastlanılan izler yine ta kendisini işaret ediyor. Tüm bunlara ek olarak da içerisinde 3 ceset bulunan bir araçta da bu kadının DNA izleri tespit ediliyor.

Fransa'da bir yangında ölen bir adamın kimliğini belirlemek için DNA örnekleri topluyor. Adamdan alınan DNA örnekleri analiz edildiğinde, oldukça şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıkıyor. Çünkü sonuçlar sonrasında gelen profil bir kadına ait, üstelik yıllardır aranılan o hayalet kadına.

Şimdi kafada şimşekler çaktı mı, bilmiyoruz. Ancak çakmadıysa, olayı iyice aydınlatalım:

Polisler bu sonuçlar sonrasında hemen yeni bir ekipman kullanarak tekrar adamdan DNA örnekleri topluyor, ve bu sefer doğruya ulaşıyor; gelen profil bir erkeğe ait. Tüm bu durumlar sonucu polisler, DNA örneklerini toplamaya yarayan papix, yani daha iyi bildiğimiz adıyla kulak temizleme çubuklarının, muhtemelen üretildikleri fabrikadaki bir kadın nedeniyle kontamine olduğunu anlıyor.

Yani özetle; kullanılan bu çubukların hepsine kadının DNA'sının bulaşmış olduğu anlaşılıyor.

Olay araştırılınca gerçekten de tüm bu DNA'ların, çubuklar üzerine Avusturya'daki üretici fabrikada çalışan bir kadından geçtiği tespit ediliyor. Fabrika durumu "Ürünlerimiz son derece sterildir, ancak sterilizasyon işlemi bakteri ve virüsleri yok etmesine rağmen DNA'ları silemiyor. Zaten ürünlerimizin DNA toplanmasında kullanılabileceklerine dair resmi bir belgemiz de yok." diyerek açıklıyor.

Firmanın birçok farklı polis karakoluna bu çubuklardan göndermesi de farklı farklı ülkelerde aynı izlere rastlanmasını açıklıyor. Özetle yıllar alan, 40 farklı dava için, on binlerce saat fazladan mesai yapılarak verilen tüm emekler, hayalet katilin gerçekten de bir hayalden ibaret olduğunun anlaşılmasıyla boşa gidiyor.

Böylece de tarihin gördüğü en ilginç suçlulardan biri olan, aslında var bile olmayan "Yüzü Olmayan Kadın" da adını tarihe yazdırıyor.

Yani; Siz siz olun, soruyu okumadan çözmeye kalkışmayın.

Rlark

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu içerik sahibi tarafından silindi

Son düzenleme:

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Üşenmeden okudum.Ve gerçekse cidden o uğraşan kişilere acıyorum gerçeği öğrendiklerinde nasıl delirmişlerdir :D

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Ben sınav kağıdındaki soruları bile bu kadar okumuyorum, bir başından bir ortasından okuyup çözüyorum bunda da denedim olmadı.

ExtendedFox

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Katil yoksa kim öldürüyor
(olayı anlamadım çaktırmayın)

ShadowPlayer

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Katil yoksa kim öldürüyor
(olayı anlamadım çaktırmayın)
Katil(ler) var ama o kişileri öldüren kişiler aynı katil değiller yani 62 yaşındaki kişiyi öldürenle 63 yaşındakini öldüren ya da 22 yaşındaki polis memurunu öldüren kişi aynı değil.Sadece DNA sonuçları o şekilde gösteriyor.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Soruyu çözsek bizde mi ölcez?:alkış: