Tasarım tavsiyesi

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ekran Alıntısı.PNG

Geliştirdiğim yeni puzzle oyununda ufak bir tasarım tavsiyesi almak isterim. Alt ve üst boşlukları nasıl doldurabilirim. Üst boşluğa hamle sayısını ve menü butonu koyacağım zaten ama o parça üst boşluğun yarısını en fazla 2/3 ünü kapatır. Üst için o yeterli olabilir belki ama alta da bir şey koymak gerekir.(arka plan bu olmayacak, değiştireceğim)
Bu tür oyunlardan daha önce görmemiş olanlar için elimizde parçalanmış bir görsel ve bir adet boşluk vardır. Boşluk etrafındaki parçaları bu boşluğa kaydırarak parçaları doğru yerlerine getirmeye çalışıyoruz.

AlperKTS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

Üste hamle puanı gelince gitsin sonra tekrar gelsin 3 sasniye aralıkla ortayada puzzle işte copy paste photoshop ile vector çıkart böyle

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
sadece venom resmi kullanacak olsam gayet hoş olurmuş aslında ama ben birden fazla resim koymak istiyorum buradaki görsel örnek

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ayrı ayrı yap farklı temalarla...

Hepsine aynı tema saçma olmaz mı ?
Olabilir aslında. Karıştırması rastgele olduğu için tekrar oynanabiliritesi yüksek olacağını tahmin ediyorum. Bu durumda aynı tasarım saçma olmaz ama bir süre sonra sıkabilir. Kafamda belirgin bir tema koymak yok ama belli temalarda telifsiz resim bulabilirsem gayet yapılabilir. Sorun şu ki bir kaç gün içinde çıkarmak istiyorum sonrasında bir süre uğraşamıycam. Farklı tema olayını anca döndükten sonra yapabilirim. O yüzden kısa yoldan halletmelik bir şey lazım şimdilik. Önerini not ettim ama

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
venom arkaplan.png

asd.PNG
kırmızı kısma reklam mavi kısma hamle sayısı siyah kısmada menu seçeneği ile gideri var diye düşünüyorum. Belki resmin altındaki siyahlığa da resim böyle gözükecek bağbında ufak halini koyarım.