Forum Oyunu Teknik modlar mı yoksa büyü modları mı? Münazara...

Tarafını seç!

• Teknik mod

• Büyü modu

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle merhaba.

Bir çoğumuz minecraft oynuyoruz, bir kısmımız ise modlu minecraft oynuyor.

Modlu minecraft oynayanlar ise ikiye ayrılmış durumda. Büyü modu sevenler ve teknik mod sevenler.

Bu oyun sayılır mı bilmiyorum fakat burada münazara göreceksiniz.

Katılmak için ilk olarak anketi kullanarak tarafınızı belirtin.

Tarafınızı belirttikten sonra argümanlarınızı sunarak karşı tarafı ikna etmeye çalışacaksınız.

Karşı tarafı aşağılamak yasaktır. (Saçma, aptalca gibi sözcükler yerine 'mantıksız' kullanalım lütfen.)

Hadi bakalım, iyi oyunlar!

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Büyü modları efektler ile insanların aklını çelen, doğa üstü yollar ile çalışan mantıksız eklentilerdir. Onlara kıyasla teknik modların gerçek dünyada az da olsa karşılığı vardır. Kablodan birimle elektrik geçirmek varken neden kristalden kristale arada hiçbir şey olmadan enerji aktarmayı seçelim ki?

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Büyü modları efektler ile insanların aklını çelen, doğa üstü yollar ile çalışan mantıksız eklentilerdir. Onlara kıyasla teknik modların gerçek dünyada az da olsa karşılığı vardır. Kablodan birimle elektrik geçirmek varken neden kristalden kristale arada hiçbir şey olmadan enerji aktarmayı seçelim ki?

Neden her zaman gerçekçi olalım ki? Büyü modlarını tercih ederim, oyun oynuyorsak maksat eğlencedir.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Teknik modları tercih etsem bile zaman zaman eğlenmek adına fantastik modlar da yer alabilir.

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Neden her zaman gerçekçi olalım ki? Büyü modlarını tercih ederim, oyun oynuyorsak maksat eğlencedir.

Büyü modları teknik modların aksine evrensel olmasa da birbirine yakın enerji sistemleri kullanmadığı için, hepsinde aynı anda gelişmek zor.

Fakat bir modu bitirdikten sonra diğer modlarda da gelişme süreci benzer olduğundan bir süre sonra sıkıyor.

Teknik modlarda ise farklı farklı makineler var. AE2 modu otomasyon amacıyla kullanılırken kurduğunuz sisteme RFTools veya Buildcraft entegre ederseniz farklı bir sistem kurmadan quarry kullanabilirsiniz. Immersive Engineering'in değirmenlerini kullanarak ürettiğiniz IF birimi elektriği Current Transformer kullanarak RF birimine çevirip RF kullanan bir sisteme farklı bir enerji ile güç verebilirsiniz.

Tüm modlar iç içe olduğundan sıraya dizmek zorunda değilsiniz. Böylece komplike bir sistem kurup sıkılmadan gelişiyorsunuz

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teknik modları tercih etsem bile zaman zaman eğlenmek adına fantastik modlar da yer alabilir.

Fantastikten kastın RFTools Dimensions ise tabii ki. RF ile çalışan farklı bir boyut açıp onu daha da gelişmek için kullanmak çok mantıklı, eğlenceli ve gerekli.

Başka bir benzer teknoloji modu olarak Modular Powersuits diyebiliriz. Ne kadar gerçekte bir karşılığı olmasa da en azından altında bir mantık yatıyor. Kristalden kristale enerji aktarıp altarda büyü yapmaktansa kaskın üzerindeki solar panelden çektiği elektriği göğüsteki bataryada depolamak ve savunma için kullanmak daha mantıklı.

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
Teknik modları tercih ederim. Eğlendiriyor beni, **tekrarlayıcılıktan** kurtarıyor, çünkü RF üretmenin binbir yolu, nükleer enerji üretmenin binbir yolu, reaktör yapmanın binbir yolu, maden çoğaltmanın binbir yolu, dijital depo kurmanın binbir yolu var. 3-4 tane büyü modları barındırıyorum ama 150 mod varsa 100'ü en az teknik :D

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teknik modları tercih ederim. Eğlendiriyor beni, **tekrarlayıcılıktan** kurtarıyor, çünkü RF üretmenin binbir yolu, nükleer enerji üretmenin binbir yolu, reaktör yapmanın binbir yolu, maden çoğaltmanın binbir yolu, dijital depo kurmanın binbir yolu var. 3-4 tane büyü modları barındırıyorum ama 150 mod varsa 100'ü en az teknik :D

Katılıyorum. Kullanmayı düşündüğüm tek büyüye yakın mod Draconic Evolution.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
teknik. yanlışım yoksa tekniğe petrol de giriyor. PETROOOOL

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@SolidSteed bilir. büyü modları açmıştık sıkılmıştım PETROOOOL diye bağırıyordum chatten

SolidSteed uyudu şu anda. Zaten sunucusuyla meşgul olduğundan foruma girecek pek zamanı olduğunu düşünmüyorum. (7/24 ana dilin olmayan bir dilde konuşmak zor tabi)

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
SolidSteed uyudu şu anda. Zaten sunucusuyla meşgul olduğundan foruma girecek pek zamanı olduğunu düşünmüyorum. (7/24 ana dilin olmayan bir dilde konuşmak zor tabi)
birlikte sunucu kuruyorduk. adı paradisenw'di. gitti sattı uğraşmayacağım dedi. sunucusuna gittim uzun uzun yazdım sonra çıktım cevabına bile bakmadan. o günden beri düzgün konuşmadık hiç

Gökçen

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Teknik moddan ne gibi bir zevk alınabilirki demiyorum ama bir şeyi çalıştırmak için 50 şeyi koyup birleştiriyorsun falan... Sabır işi gerçekten.

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teknik moddan ne gibi bir zevk alınabilirki demiyorum ama bir şeyi çalıştırmak için 50 şeyi koyup birleştiriyorsun falan... Sabır işi gerçekten.

Tam olarak bir şey çalıştırmak için 50 şeyi koyup birleştirme işi zevkli :D