Teknolojide kim, ne kadar kazanıyor ?

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0

Teknolojide kim, ne kadar kazanıyor ?

StackFlow'un 2016 araştırmasına göre teknoloji ve yazılım alanında mesleklere göre ortalama kazanç
Sonuçlar benim tarafımdan 04.09.2016 tarihli kurlara göre Türk lirasına çevrilmiştir.
Sonuçlar daha mantıklı olması için yuvarlanmıştır.

tabii ki bunlar şirketler için rakamlar. Tek başına mobil uygulama yapan bir kişi 300.000 Lira kazanamaz.

1- CEO, CTO veya Başkan Yardımcısı .......................- Yıllık 450.000+ Lira
2- Mühendislik Müdürü
...........................................- Yıllık 422.000 Lira
3- Kurumsal Düzeyde Servis Geliştiricileri
................. - Yıllık 357.000 Lira
4- iOS Mobil Uygulama Geliştiricisi
........................... - Yıllık 340.000 Lira
5- Data Scientist
.................................................... - Yıllık 339.000 Lira
6- matematik veya İstatistik Temeli Olan Geliştirici
.....- Yıllık 328.000 Lira
7- Embedded Uygulama Geliştiricisi
..........................- Yıllık 325.000 Lira
8- DevOps
..............................................................- Yıllık 322.000 Lira
9- Back-End Web Geliştiricileri
................................. - Yıllık 319,000 Lira
10- Mobil uygulama geliştiricisi
.................................- Yıllık 307,000 Lira

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ölülerin ve Yeraltı dünyasının efendisi olmak da çok kârlı iş,

Baron Samedi Underworld'den bildirdi.

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ayda 2500 liraya çalışan mühendis arkadaşlarım var. Nerenin ortalaması bu rakamlar?

Thraud

Bazen ölmek de umuttur.
En iyi cevaplar
0
Ben CEO olmaya gidiyorum hemen böyle işe giricem ve anında CEO'a yükselicem!

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
307 yi 12 ye bölelim desen kabaca hesap 25.583 bin yapar devlette 1.derece memur 1/4 bir müsteşar aylık 9 bin alıyor, aylığı 25 bini gören özel sektörde yüksek bir mevkide olur herhalde yazılımcı felan kurtarmaz :D

Thraud

Bazen ölmek de umuttur.
En iyi cevaplar
0
307 yi 12 ye bölelim desen kabaca hesap 25.583 bin yapar devlette 1.derece memur 1/4 bir müsteşar aylık 9 bin alıyor, aylığı 25 bini gören özel sektörde yüksek bir mevkide olur herhalde yazılımcı felan kurtarmaz :D
Yazılımcı o kadar maaşı nereden alacak hohoooov bu dönemde mühendisler o kadar maaş almıyor

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ayda 2500 liraya çalışan mühendis arkadaşlarım var. Nerenin ortalaması bu rakamlar?
Mühendislik çok geniş bir nal hangi mevkide hangi öğrenim düzeyinde hangi bilgi düzeyinde olduğuna göre aldığı para da değişir tabi şirkete de bağlı

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Yazılımcı o kadar maaşı nereden alacak hohoooov bu dönemde mühendisler o kadar maaş almıyor
Gene memurdan veya esnaftan iyidir beterin beteri var, her şeyden önce kendi mesleğini icra edip mutlu olabiliyorsan paranın zaten pek bi önemi kalmaz :)

Thraud

Bazen ölmek de umuttur.
En iyi cevaplar
0
Gene memurdan veya esnaftan iyidir beterin beteri var, her şeyden önce kendi mesleğini icra edip mutlu olabiliyorsan paranın zaten pek bi önemi kalmaz :)
Tabii öyle ama diyelim evleneceksiniz,evlat düşünüyorsunuz. Bu durumda hanımınız çalışmıyor veyahut rahminde evlat var iken çalışamıyor,o zaman işinizdeki mutluluk bir yana alacağınız ücrete dikkat edilmesi gerekiyor o yönden baktım ben. Ama tabii kide mutluluğumuza da bakmamız gerekiyor.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tabii öyle ama diyelim evleneceksiniz,evlat düşünüyorsunuz. Bu durumda hanımınız çalışmıyor veyahut rahminde evlat var iken çalışamıyor,o zaman işinizdeki mutluluk bir yana alacağınız ücrete dikkat edilmesi gerekiyor o yönden baktım ben. Ama tabii kide mutluluğumuza da bakmamız gerekiyor.

O zaman da paran yok neden evlenip çocuk yapma peşindesin derlerse kızmak yok.

Bu fiyatlar Londra ya da LA tarzı büyük metropol fiyatları. Londra da bir stüdyoda art supervisorlük yaparsanız 200£ günlük yevmiye alıyorsunuz.

Türkiye'de Yazılım mühendisi olarak girip şirketin ampullerini değiştiriyorsunuz. (Asgari ücret bu arada yeni mezun meendise.)

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Desene başarılı bi yazılımcı olursam rahat ederim :D. İstediğim meslek hiç değilse :D

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mühendislik çok geniş bir nal hangi mevkide hangi öğrenim düzeyinde hangi bilgi düzeyinde olduğuna göre aldığı para da değişir tabi şirkete de bağlı
Programlayıcı olarak çalışıyor kendisi. İTÜ bilgisayar mühendisliği mezun. Kendi geliştirdiği application ve site tasarımı yapmasa para kazanamıyor şirketlerde çalışarak.