Telefonların Arkasında ki Şu İşaretler de Neyin Nesi?

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bir sepet dolusu selamlar!

Biliyoruz kimi telefonu varken kiminin yok. Kimi her gün başka bir model alırken, bazıları ise sadece telefonu tamir etmek ile yetiniyor. Ancak en çok merak edilen veya yüzüne bakmayıp "Seni sevmiyorum hayırsız." dediğiniz o telefonun arka kapağında "Ben utanıyorum abi." diyen boynu bükük işaretleri bugün açıklayacağım.

Hazırsanız, çayınızı aldıysanız başlayalım.

Dipnot : İşaretler iPhone baz alınarak açıklanmıştır. Sonra "Aman efendim benim telefonumda niye yok?" demeyin.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Paran varsa bu dünyada senden iyisi yok.
İmanın varsa diğer dünyada senden daha iyisi yok!!
bırak alan alsın iphone 10 15 20 boş ver abi. zaten enf azla 250 tlye üretilen şeyler bunlar...
Adalet adına çalışan devletlere yardımcı olan Apple, Samsung'un adaletsizliği diyelim.
Nolcak ki hepsi 2 yıl sonra eskiyo zaten. Snapdragon 835 dediğin işlemci 20 dolar bile etmeyen, 2 yıl önce üretilmiş bir işlemci.
örnek verelim şu an intel 9000k serisi bile var, niye piyasada yok? çünkü bu 2-3 yıl sonra üretileek...
işlemci teknolojisinin sonuna geldik gibi duruyor.
Maddi durumu iyi olmayanlar için Samsung ve Apple önermiyorum çünkü apple zaten fazla. samgunun düşük modellerindeki işlemciler aşırı kötü.
en iyisi xiaomi gibi telefonlar. mesela benim ipad 2 vardı, 4 sene önce blitz brigtede kasma masma yoktu. şimdi ios 8 yükledim oyun açılmıyor :/ sanki gta 6 yapmışlar abi.

Xiaomi gerçekten harika bir telefon. Aslında dediklerinin bir kısmı proglanmış eskitme alanını kaçıyor gibi. O konuyu da açınca daha iyi anlarsın.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Keşke webtekno olduğunu videonun üstüne yazsaydınız da kriz geçirmek zorunda kalmasaydım :(
iPhone pahalı diye yakınan bir arkadaş olmuş ona şöyle bir cevap vereyim. Sen Xiaomi aldın diyelim 2 yıl sonra bu telefonu yarı fiyatına bile satamayacaksın fakat bir iPhone aldığında 2 yıl sonra aldığın fiyata çok daha yakın bir bedelle satabileceksin. 2013'de piyasaya sunulmuş iPhone 5s'in en kötüsü bile şuanda 800 liraya satılıyor. (2. el)

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Keşke webtekno olduğunu videonun üstüne yazsaydınız da kriz geçirmek zorunda kalmasaydım :(
iPhone pahalı diye yakınan bir arkadaş olmuş ona şöyle bir cevap vereyim. Sen Xiaomi aldın diyelim 2 yıl sonra bu telefonu yarı fiyatına bile satamayacaksın fakat bir iPhone aldığında 2 yıl sonra aldığın fiyata çok daha yakın bir bedelle satabileceksin. 2013'de piyasaya sunulmuş iPhone 5s'in en kötüsü bile şuanda 800 liraya satılıyor. (2. el)
O alan kişinin akılsızlığı. Türk insanında Iphone'un ölüsü bile en iyi telefondur mantığı var.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
En iyi değildir fakat bütün Samsunglardan iyidir :) Elimdeki 5s halen sapa sağlam ve hızlı, stabil çalışıyorsa verdiğim parayı hakediyor demektir.
Açıkçası hak etmiyor. Bir telefon 3000 TL gibi büyük bir rakamı hak edecek kadar gelişmedi fikrimce. iPhone en fazla 2000 bilemedin 2250 olmalı.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
http://www.teknolojioku.com/haber/google-pixel-turkiye-satisi-basladi-38507.html

Google Pixel ile hemen hemen aynı fiyata sahip. Her ikiside olması gerekenden fazla pahalı çünkü ülkemiz vergileri sucks.
Vergiler ülkemizde bizim ihtiyaçlarımız için harcanırmış. Hastahane, okul yaparlarmış. Bana o kadar parayı verseler herkesi konut olmadı saray sahibi yaparım. Artan paraları da cebe indiriyorlar. Herkesden diyelim ki 10 TL toplasalar, Türkiye 70 milyon oldu sana 700 milyon. Bu kadar parayı bana verseler bende yaparım. Bir de biz ortalama yaptık. Daha ne kadar alıyorlar holdingler vs. AB'yi satın alacağız yakında.

Şu vergi olayına ekleme yapayım şu milletvekilleri şirket sahibi. Bu yüzden AB gibi yerlerde ki vergi yasaları gibi yapmıyorlar. Bildiğin hırsızlık yapıyorlar ve bizim cebimizden alıyorlar parayı. Neden diye derseniz eğer AB gibi yapsalar idi vergi yasalarını para ödeyeceklerdi ya bu yüzden. Ek olarak vergi oyunlarına gelmemek için fiş alın. Yoksa cebinden parayı alıp devlete vermiyorlar. Sonuç 2000 TL olan telefonu milyonlarca vergi ile boğuyorlar ve senin 3000 ödemeni sağlıyorlar. Bir de bunla kalmayıp tüm gümrük yasaları buna uygun hazırlanmış. Biz Türkiye'den alalım cebimizde ki parayı onlara verelim diye yurt dışından böyle ürünler getirmek yasak. Dahası kuyumcunun ödediği vergi asgari ücretli birinin ödediği vergiden az. Şimdi Türkiye çok adaletli dimi adalet severler? Saçma sapan yasalar yüzünden sen belki bilmiyorsun ama her şeyden para çekiyorlar. Tek eksiğimiz AB'yi satın almak.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Vergiler ülkemizde bizim ihtiyaçlarımız için harcanırmış. Hastahane, okul yaparlarmış. Bana o kadar parayı verseler herkesi konut olmadı saray sahibi yaparım. Artan paraları da cebe indiriyorlar. Herkesden diyelim ki 10 TL toplasalar, Türkiye 70 milyon oldu sana 700 milyon. Bu kadar parayı bana verseler bende yaparım. Bir de biz ortalama yaptık. Daha ne kadar alıyorlar holdingler vs. AB'yi satın alacağız yakında.

Şu vergi olayına ekleme yapayım şu milletvekilleri şirket sahibi. Bu yüzden AB gibi yerlerde ki vergi yasaları gibi yapmıyorlar. Bildiğin hırsızlık yapıyorlar ve bizim cebimizden alıyorlar parayı. Neden diye derseniz eğer AB gibi yapsalar idi vergi yasalarını para ödeyeceklerdi ya bu yüzden. Ek olarak vergi oyunlarına gelmemek için fiş alın. Yoksa cebinden parayı alıp devlete vermiyorlar. Sonuç 2000 TL olan telefonu milyonlarca vergi ile boğuyorlar ve senin 3000 ödemeni sağlıyorlar. Bir de bunla kalmayıp tüm gümrük yasaları buna uygun hazırlanmış. Biz Türkiye'den alalım cebimizde ki parayı onlara verelim diye yurt dışından böyle ürünler getirmek yasak. Dahası kuyumcunun ödediği vergi asgari ücretli birinin ödediği vergiden az. Şimdi Türkiye çok adaletli dimi adalet severler? Saçma sapan yasalar yüzünden sen belki bilmiyorsun ama her şeyden para çekiyorlar. Tek eksiğimiz AB'yi satın almak.
Bu videoda adam çok güzel anlatmış durumu:

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu videoda adam çok güzel anlatmış durumu:
Bence artık farkı anlatmaya gerek yok. Bu kadar basit. Cüzdanları açmamak için çıkarılan ve gram kontrol edilmeyen yasalar yüzünden 1000 TL değil 2000 TL ödüyorsun alacağın şeye. Umarım şu kirpiler doğru düzgün yasalar çıkarır da yoksa ben çıkarttıracağım artık!

Emristy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Acaba kim merak etti la ? xd