Duyuru Tema'da gördüğünüz hatalar hakkında.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere bir süre önce -düzenlenmesinde çok emek verilen- Modern 2.3 isimli temanın kullanımını çeşitli sebeplerden ötürü bırakarak Gamer Aydınlık/Karanlık temasına geçiş yaptık. Takdir edersiniz ki tema ile ilgili işlemler, başlangıçta yapılan kurulumlardan ibaret değildir; temanın içeriğe uydurulması süreci haftalar, hatta aylar alabilmektedir. Kendi demo forumunda dahi birçok hatayı barındıran bir tema, başka bir foruma oturtulmaya çalışıldığında birçok hatayı beraberinde getirmektedir, dolayısıyla bir temanın kusursuza yakınlaşması ile alakalı gerekli düzenlemelerin ve tek düzeliğe karşı yapılan "bahar güncellemeleri"nin sonu görünmemektedir. Xenforo'nun yeni sürümüne geçilmesi ve bu sürümün bir önceki sürüm temasına uygun olmaması sebebiyle, yeni -ama 2.1 teması üzerinden gidildiği için çok da sancılı olmayan- bir uyuşum sürecinin başladığını söylememiz gerekir. İyi haber şu ki, dün itibarıyla uyuşum işlemlerinin temelini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Temada gördüğünüz hataları bu konu üzerinden belirtebilirsiniz. Gamer Aydınlık/Karanlık temasının editörü olan @bluera yöneticimize teşekkürü bir borç biliriz.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
En çok merak edilen soru bence şu: sohbet geri gelecek mi?

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
şu anlık bir şey yok

ColeraNetwork

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Telden foruma girince bazen bug oluyor reklamla mesaj atma yeri birbirine giriyor

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Tema değilde @AdexTR, Bence en büyük sorun forumun minecraftı bırakıp oyun formu olması. Ve formun büyük kitlesi hala minecraft olmasına rağmen, halen düzgün bir minecraft etkinliği olmuyor aktif olan kesim ise forumun aktifliğinin düşüşe geçmesi yüzünden aktifliğini düşürüyor. Artık sadece geçmişteki birikim konularımıza ziyaret yapılıyor bir hesap bile açılmadan alacağı bilgiyi alarak forumdan ayrılıyor. Foruma şu an düzgün bir şekilde giren sayısı 100'ü geçmez. Girende reklamlardan bıkıp geri çıkıyor. Çoğu şeye çözüm gerek ancak yönetimin şuandaki en büyük sorunu tema... Böyle olmamalı diye düşünüyorum. Foruma her gün giren ben bile 5-10 günde 1 kere girer oldum.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Tema değilde @AdexTR, Bence en büyük sorun forumun minecraftı bırakıp oyun formu olması. Ve formun büyük kitlesi hala minecraft olmasına rağmen, halen düzgün bir minecraft etkinliği olmuyor aktif olan kesim ise forumun aktifliğinin düşüşe geçmesi yüzünden aktifliğini düşürüyor. Artık sadece geçmişteki birikim konularımıza ziyaret yapılıyor bir hesap bile açılmadan alacağı bilgiyi alarak forumdan ayrılıyor. Foruma şu an düzgün bir şekilde giren sayısı 100'ü geçmez. Girende reklamlardan bıkıp geri çıkıyor. Çoğu şeye çözüm gerek ancak yönetimin şuandaki en büyük sorunu tema... Böyle olmamalı diye düşünüyorum. Foruma her gün giren ben bile 5-10 günde 1 kere girer oldum.
Etkinlik yapınca gelen olmuyor :(

AdexTR

Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
En çok merak edilen soru bence şu: sohbet geri gelecek mi?
Şu aşamada maalesef mümkün görünmüyor fakat ileriki zamanlarda eğer forum üyelerinden benzer talep gelirse, addon lisansını bir yıl daha alabiliriz.

Telden foruma girince bazen bug oluyor reklamla mesaj atma yeri birbirine giriyor
@furkan3000 'in de dediği gibi bir ekran görüntüsü alabilirsek çok iyi olur.

Ve formun büyük kitlesi hala minecraft olmasına rağmen, halen düzgün bir minecraft etkinliği olmuyor aktif olan kesim ise forumun aktifliğinin düşüşe geçmesi yüzünden aktifliğini düşürüyor.
Açıkçası biz de bu konuda kararsısız zira bazı üyelerden "Halen Minecraft'tan çıkamadılar, başka oyunların güncelleme konuları açılsın sadece Minecraft'ın değil." şeklinde tepkiler alırken bazı üyeler de sizin gibi düşünüyor. Bununla alakalı veri toplamaya çalıştığımız zaman anketlerden aldığımız "Minecraft harici etkinlik" önerileri "satranç turnuvası"nın ötesine geçmiyor maalesef. Pandemi öncesi turnuvalar yapmıştık fakat bazı sebeplerden ötürü bir süre emekli konumunda kalmıştım, muhtemelen yoğunluktan ötürü diğer arkadaşlar da etkinliğe vakit ayıramadılar; bu etkinliklerin sıklığının artması gerekiyor, o konuda hem fikirim.

Etkinlik yapınca gelen olmuyor :(
Aslında katılım beklenin üstünde oluyor fakat bir türlü ortak saati tutturamıyoruz. Geçenkinden örnek vereyim başvuranların neredeyse yarısı "Turnuva şu zaman olsun yoksa giremem." diyordu. :(

Vantoxic

En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Açıkçası biz de bu konuda kararsısız zira bazı üyelerden "Halen Minecraft'tan çıkamadılar, başka oyunların güncelleme konuları açılsın sadece Minecraft'ın değil." şeklinde tepkiler alırken bazı üyeler de sizin gibi düşünüyor. Bununla alakalı veri toplamaya çalıştığımız zaman anketlerden aldığımız "Minecraft harici etkinlik" önerileri "satranç turnuvası"nın ötesine geçmiyor maalesef. Pandemi öncesi turnuvalar yapmıştık fakat bazı sebeplerden ötürü bir süre emekli konumunda kalmıştım, muhtemelen yoğunluktan ötürü diğer arkadaşlar da etkinliğe vakit ayıramadılar; bu etkinliklerin sıklığının artması gerekiyor, o konuda hem fikirim.
Merhaba, bence durum öyle değil. Çünkü forumun kuruluşu minecraft olduğu için halen o alanda gidiyor. Reklamlarda minecraft harici bir reklam göremiyoruz. Konular Minecraft... Daha ne olabilir ki? Forumda kaç tane diğer oyunlar hakkında yazarlar harici açılan konu var ki? şu an ki aktiflikden açıkcası diğer oyunlar için buraya kayıt olmuş birisi olduğunu sanmıyorum. Böyle giderse forum iyice tarih olacak. Geri dönmek için çok geç olmadan yönleri çevirmenin vakti geldi diye düşünüyorum aksi halde forum kullanılmayan bir hale dönüşür ve belkide kapanacak seviyeye gelebilir. Ben farkediyorum ki bazı günler reklamlar bile kalmıyor. Çünkü sunucu sahipleride artık oyuncu gelmediğinin farkında. Ayrıca, 1 aylık reklam parası ile xenforo ücretinin diğer ayınkiylede hosting ve domain gibi şeylerin ücreti karşılansa diğer ücretler tamamen foruma kalıyor. Buna rağmen her yer reklam her yer bu formun kullanıcıların alakası olmadığı boş konularla dolu. Maalesef gidişat iyiye değil.

AdexTR

Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Merhaba, bence durum öyle değil.
Yok, gerçekten de o tepkiyi alıyoruz.

Konular Minecraft... Daha ne olabilir ki? Forumda kaç tane diğer oyunlar hakkında yazarlar harici açılan konu var ki? şu an ki aktiflikden açıkcası diğer oyunlar için buraya kayıt olmuş birisi olduğunu sanmıyorum.
Muhtemelen değil zaten fakat başka bir forum Metin2 üzerine ağırlaşmışken bu forumun da Minecraft üzerine ağırlaşmış olmasında beis görmüyorum. Benim de gönlüm isterdi ki bu forum Minecraft forumu olarak kalsaydı.

Ben farkediyorum ki bazı günler reklamlar bile kalmıyor.
Aksine reklam alanlarımız hep dolu, hatta reddettiğimiz alıcılar bir hayli fazla. Yalnız bir parantez açayım, çalıntı premium satan siteler "alıcı" olacak kişilere dahil bile değil.

Ayrıca, 1 aylık reklam parası ile xenforo ücretinin diğer ayınkiylede hosting ve domain gibi şeylerin ücreti karşılansa diğer ücretler tamamen foruma kalıyor.
Hesaplar o kadar kolay değil maalesef.

Vantoxic

En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Muhtemelen değil zaten fakat başka bir forum Metin2 üzerine ağırlaşmışken bu forumun da Minecraft üzerine ağırlaşmış olmasında beis görmüyorum. Benim de gönlüm isterdi ki bu forum Minecraft forumu olarak kalsaydı.
Bir şeyin üzerinde ağırlığınız varken diğer şeylere ağırlık koyabilmek için çabalamak güzel bir şey. Ancak eğer o diğer şeylere ağırlık koymaya çalışmak ağırlığınız olan şeydeki ağırlığınızı azaltıyorsa hemen durmalı ve geri dönmelisiniz. Alexa sıralaması günden güne düşüyor. Ama yinede böyle kalmak istiyorsunuz bende bunu anlamıyorum. Zaten bir alanda uzmansınız ve diğer alanda uzmanlaşırken zaten uzman olduğunuz alanda tecrübesiz kalıyorsunuz. Ben buna anlam veremiyorum.

Koply

Codexia
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyumu nostalji mc temasından yana kullanıyorum. Güncelleme ile çok iyi olmuş.

AdexTR

Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Minecraft Nostalji temasındaki kayıp "Ara" çubuğu eklendi.