1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

The Last of Us Hikayesi

Konusu 'The Last of Us' forumundadır ve Onurcan41 tarafından 5 Şubat 2018 başlatılmıştır.

 1. Onurcan41 Küçük kurbağa, küçük kurbağa kuyruğun nerede ? Editör Özel Üye

  Reklam
  gamer.png
  tlou1.jpg
  The Last of Us Hikayesi
  İşinizden ya da okulunuzdan yorgun geldiniz, sıkıntılı bu günü atmak için foruma girdiniz ve şu an konuma giriş yapmış bulunuyorsanız sizlerle birlikte bir konuya daha adım atalım.

  Büyük Bir Salgın
  Joel işinden dönmüş ve kızı Sarah adlı kızının ona bir hediye aldığını görmüştür. Joel bu hediyenin neden alındığını sorar. Aslında Joel'in o gün doğum günüdür lakin unutmuştur. Sarah, ona bozulan saatini tamir ettirerek vermiştir. Sonraysa Sarah koltukta uyumuş ve babası Joel ise onu odasına taşımıştır. Sarah uyurken Joel'in kardeşi namı değer Sarah'ın amcası Tommy onu arayarak hemen babasına telefonu vermesini istemiştir. Ama o sırada telefon bağlantısı kesilmiştir. Sonraysa Sarah orada bizim kontrolümüze geçmekte. Sizler odaları dolaşabilir ya da direk televizyonun bulunduğu odaya gidebilirsiniz. Televizyondan öğrendiğimiz kadarıyla bir çeşit enfeksiyon ülkenin dört bir yanını sarmış ve insanları saldırgan bir hale getirmiş. Tam o sırada bir patlama oluyor ve yayın kesiliyor. Tabii biz daha bir korkmuş şekilde alt kata iniyoruz. Alt katta telefona baktığımızda sekiz tane cevapsız arama amcası Tommy tarafından gelmiş olduğunu öğreniyoruz. Yan odaya geçtiğimizde Joel hemen kapıyı kapatıyor ve iyi olup olmadığını soruyor Sarah'a. Sonra hastalık kapmış biri içeri giriyor ve saldırmaya başlıyor. Örnek baba olan Joel ise bir kurşun ile onu yere seriyor. Sonraysa Joel kızını güvende tutmak için gitmeleri gerektiğini söylüyor. Dışarıya çıktıklarında Joel'in kardeşi Tommy arabasıyla gelmiş ve beraber gitmeleri gerektiğini anlatıyor. Yolda giderlerken bir arabanın kanla kaplı olduğunu görüyorlar. Bunun neyden olduğunu anlamıyorlar ve arabayı sürmeye devam ediyorlar. Sonra karşılarına arabaları bozulmuş birileri çıkıyor ve Joel onları alması gerektiğini söylüyor Tommy'e. Tommy, Joel'e onları alamayacaklarını söylüyor ve yola devam ediyorlar. Şimdiyse sorun daha büyük. Şehirde tek akıllı Tommy ve Joel değildi tabii ki. Herkes arabasını alıp gitmeye başlayınca büyük bir kuyruk oluşuyor. O sırada bir adam arabasından çıkıp bağırırken hastalıklı olan biri ona da hastalığı bulaştırıyor. O sırada bunları gören Tommy arabayı hemen başka yöne sürmeye başlıyor. Oradan da devam ederken ne şanssızlar ki bir araba onlara çarpıyor ve bir kaza oluşuyor. Artık araba kullanılmaz halde ama onlar yollarına devam etmek zorundalar. Joel kucağına kızı Sarah'ı alıyor ve o kargaşanın altında yolda devam etmeye çalışıyor. Bir süre sonra patlamaların olduğu bir yerde mecbur ara yola sapıyor kardeşiyle birlikte. Ara sokakta bir hastalıklı Joel'e saldırıyor ama Cesur Tommy onu öldürüyor ve bir binaya giriyorlar. Çiti aşan hastalıklarsa Tommy ve Joel'in peşindeyken Tommy binanın kapısını tutuyor ve ondan gitmesini sonradan kendinin de geleceğini söylüyor. Joel'in peşinde hala hastalıklı kişiler bulunuyor ve Joel yine de hızlı hızlı gidiyor. O sırada bir adam hastalıkları öldürüyor ve silahı Joel'e doğrultup ateş açmaya başlıyor. Joel o atışlardan kurtulsa da adam tekrardan daha yakına gelip Joel'in kafasına tam sıkacakken Tommy gelip adamı tam kafasından yere seriyor. Ama Joel ne kadar şanslı olsa da kızı Sarah vurularak ölüyor ve hikayemiz başlıyor.

  Evet, sizlerle birlikte bir konuyu daha noktalıyorum. Umarım konumun sizlere bir tık da olsa yararı dokunmuştur.
  İyi Forumlar!
   
  Son düzenleme: 9 Şubat 2018
  ByAlpha, AdexTR, dahaka ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 2. NaikiTheCat41 Only Ahri can steal your "heart".

  Katılım:
  24 Ocak 2017
  Mesajlar:
  847
  PSN:
  Fakirim
  Xbox:
  Yok
  Steam:
  NaikiTheCat
  Minecraft:
  Rpr_Naiki
  The forest geldi aklima nedense :lol: hayatta kalma oyunlarini hep sevmisimdir
  eline saglik
   
  Onurcan41 ve Emristy bunu beğendi.
 3. Emristy Discord - Emristy #7175 Özel Üye

  Katılım:
  11 Şubat 2017
  Mesajlar:
  341
  Steam:
  dranklorge
  Minecraft:
  Emristy
  Mantıklı ve bi o kadarda saçma hikayesi var.
   
  Onurcan41 bunu beğendi.
 4. Pledix Kızıltaş Madencisi

  Katılım:
  19 Haziran 2016
  Mesajlar:
  446
  Minecraft:
  Pledix
  Lest of As'ın sonyni seviyorum :D
   
  Onurcan41 bunu beğendi.
 5. dahaka Kömür Madencisi

  Katılım:
  26 Ekim 2012
  Mesajlar:
  136
  "bu stresti" yazmışsın başta xd yanlış olmuş qrdş
   
  Onurcan41 bunu beğendi.
 6. DIO CHERRY Süper Üye

  Katılım:
  9 Nisan 2014
  Mesajlar:
  2.504
  Stop looking for the gears Joe.
   
  Onurcan41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş