The Medium Çıkış Tarihi ve Oyun Hakkında Kısaca Her şey

Onuuk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
indir.png

Giriş
Bugün size yakın zamanda çıkacak olan The Medium adlı oyundan bahsedeceğim.

The Medium 28 Ocak 2021'de Xbox Series S/X ve PC'ye çıkacak. Oyun tek oyunculu bir psikolojik korku oyunu. Oyun Bloober Team adlı şirket tarafından geliştiriliyor. Normalde 2012 yılında Wii U, Xbox 360, Playsation 3'e çıkması gereken oyun. 2020'de tekrardan ortaya çıktı.

Kısa Hikaye

The Medium Polonya'nın Krakow kentinde geçmektedir. Oyunu 90'lı yıllarda oynamaktasınız. Oyunun ismi gibi bir mediumu oynamaktasınız. Mediumun adı Marianne. Marianne birkaç hayal görmeye baslar bunun üzerine Krakow'da terk edilmiş eski bir hotele gitmeye karar verir. Bu hotelde ilginç sırlar keşfeder. Bu otelde yıllar önce kötü bir trajedi yaşanmıştır. Bu sırları keşfetmek için gerçek dünya ile ruh dünyası arasında geçiş yapmanız gerekecek. Oyun hakkında daha fazla şey bilmiyoruz oyunun geliştiricisi Bloober bizden detayları saklamakta iyi bir iş yapıyor.

Oyun hakkında bildiğimiz başka bir şey ise oyunu farklı perspektiflerden ve iki farklı dünyada oynayabilmemiz. Burada ruh dünyası ile gerçek dünya arasında geçiş yapmasından bahsetmiyorum. Çünkü bildiğiniz gibi her hikayenin iki farklı tarafı vardır. Oyunun CEO'su Piotr Babieno bu konu üzerine sunu dedi "Görüş açınızı değiştirdiğinizde düşündüğünüzden daha ilginç ve farklı yönler göreceksiniz." dedi. Farklı dünya anlamında ise ruh dünyası ile gerçek dünya arasındaki geçişten bahsediyorum. Gerçek dünyada yaptıklarınız ruh dünyasını etkileyecek, ruh dünyasında yaptıklarınız gerçek dünyayı. Ruhlarla iletişime geçme, bir eşya kırmanız bile gerçek dünyayı değiştiriyor. Aslında oyunun en çok beklenen özelliklerinden bir tanesi bu.

Müzik

Bu başlık özellikle açıldı oyunun fragmanını görenlerin ilk aklına Silent Hill adlı korku filmi serisi geliyor. Filmin müziklerinden büyük bir ilham alınmış. Ayrıca bu film serisi ile besteleri ünlenen Akiro Yamaoka'da oyunun müziklerinin yapımında rol oynuyor.

Resimler

TheMedium_bastille_Pool.jpg

The-Medium-Xbox.jpg

The Medium Çıkış Tarihi

10 Aralık 2020'de çıkması gereken oyun. Dünyayı saran küresel bir pandemi yüzünden 28 Ocak 2021'e ertelendi. Pandemi birçok isi aksattığı gibi oyunlarımızda aksattı.

Sistem Gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri modern anlamda yüksek. Bu yüzden oyuna herkesin erişimi olmayabilir.

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (sadece 64-bit versiyon)
  • İşlemci: Intel Core i5-6600 ya da AMD Ryzen 5 2500X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: @1080p NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB ya da AMD Radeon R9 390X (ya da 4 GB VRAM’e sahip eşdeğer)
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX uyumlu ses kartı ve kulaklık tavsiye edilir

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (sadece 64-bit versiyon)
  • İşlemci: Intel Core i5-9600 ya da AMD Ryzen 7 3700X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: @1080p NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti ya da Radeon RX Vega 56 | @4K NVIDIA GeForce RTX 2070 ya da Radeon RX 5700 XT
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX uyumlu ses kartı ve kulaklık tavsiye edilir
  • İlave Notlar: 4K ve RTX özelliklerini açmak için NVIDIA GeForce RTX 2080

Oyunu sabırsızlıkla bekliyorum diyemem fakat oyun dünyasına getireceği sistemler hayli ilginç. Özellikle iki dünya arasındaki geçiş mekaniği ve bu dünyaların birbirini etkilemesi ilginç bir mekanik. Korku oyunu seven arkadaşlara yenilikçi bir oyun olacakmış gibi gözüküyor

İyi forumlar!
-Onuuk1

Son düzenleme:

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Eline Sağlık :kalp: