Tommy Vercetti neden yüzemez ve Claude neden konuşamaz hakkında

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tommy Vercetti neden yüzemez? Öncelikle şöyle bir şey var, Tommy Vercetti türlü-türlü silah kullanır ordan zıplar burdan girer ordan çıkar falan filan ama bir yüzemez. Buna bakarsanız, Carl Johnson jetpack kullanır roket atar kullanır türlü-türla arabalar, tanklar kullanır koca-koca elemanları öldürür bir mekana gider 30-40 kişiyi öldürür ama adam sıska bir şey. Ama nedense bu konuşulmuyor Tommy Vercetti'nin o kadar şey yapıp yüzememesi konuşuluyor.

Şimdi, ben Tommy kahramanımızın yüzememesi hakkında araştırma yaptım ne İngiliz ne Türk sitelerde buna bir cevap buldum ama Rus bir site de şöyle bir cevap bulunuyordu:

"Oyunun hayranları genelde Tommy'nin yüzebilme yeteneği hakkında sorular soruyorlar. Bu konuda CJ düşünebilir. Her iki kahraman da yüzemez, ancak CJ sudan korkar, ama Tommy ise bir kez deniz yüzeyine dökülen petrolü hatırlar ve suyun güvensiz olduğunu düşünür."

Yani, kahraman Tommy'nin yüzmemesinin sebebi korkusu olabilir zira Carl da yüzmekten korkan bir insandı denebilir.

-

Peki Claude neden konuşamaz? Bu konuyu da araştırdım. Dün başladım araştırmaya zira bu yazıyı dün yazmaya başladım zaten ama yarıda kestim. Çünkü Claude'un neden konuşmadığına dair tatmin edici bir şey bulamadım.

Ve en sonunda bugün yani 2 Ağustos tarihinde İngiliz bir kaynaktan Claude'un neden konuşmadığını buldum.

Cevap Tommy'nin neden yüzemediğinin cevabı kadar basitti. Cevap şu:

Konuşmak istemiyor.

Evet cevap bu, Şöyleki,

Rockstar GTA serisinin en ünlü sorularından birini yanıtladı,

Claude dilsiz mi?

Ve cevap şuydu:

Hayır Claude dilsiz değil, sadece konuşmamayı seçiyor.

-

Sonuç:

Yıllardır Tommy neden yüzemez ve Claude neden konuşamaz soruları kafamıza takılmıştır, ama aslında iki sorunun cevabıda görüldüğü gibi çok basit ve sıradanmış.

Kısaca: Tommy sudan korkuyor ve Claude konuşmayı tercih etmiyor, konuşkan biri değil. Yalnız başına ezici bir şey geldiğinde "ah, uh, oh" gibi sesler çıkarıyor. Çünkü düştüğünde falan o acı hissiyle istemsizce dahi olsa "ah" yapıyor. Bunun dışında kendi iradesi içerisinde konuşmamayı, susmayı seçiyor.

Demek ki, Gta: San Andreas da Carl Claude'a "dilsiz" derken onun ciddi olarak dilsiz olduğunu söylemiyor, sadece Claude'u tanımadığı için ve onun hiç konuşmadığını farkettiği için hakaret babında "dilsiz" diyor. Yani orta da dilsizlik falan yok.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
bu muydu yani :( bu arada discord adresin ne kral. discord açabilir misin. benim BRKN#0929 ulaşabilir msiin sohbet edelim

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
GTA: San Andreas hakkında pek çok şey bilinmiyor. Mesela bunu senden öğrendim. Teşekkürler!

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
SA:MP oynamaya devam :cool: