Duyuru Toplu Duyuru & Koşul Güncellemesi v.1.0

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Site Yöneticisi
Mesajlar
2,971
Beğeniler
4,554
Puanları
7,420
Kredi
Ruh Hali
Steam
Minecraft
Xbox
Mysterion
PSN
Mysterion
#1Toplu Duyuru & Koşul Güncellemesi v.1.0

Herkese merhabalar!

Forum kültürünün, yerini sosyal içerik platformlarına bıraktığı ve adım başı bir sosyal içerik platformuyla karşılaşabiliyor olduğumuz şu günlerde, bu furyaya biz de uyum sağlayarak oyun içerik platformumuzu hayata geçirdik. Forumun 2015 ortalarından beri yaşadığı olumsuz ivmelenme durumunu, "İlk Adım Çalışmaları" olarak adlandırdığımız planlamayla bir nebze de olsa tersine çevirmeyi başardık; burayı "Minecraft Türkiye" yapanların, forum kitlesi olduğunu hiçbir zaman unutma şansımız olamaz, olmamalı. Bu forum halen Minecraft'ın Türkiye'deki ciddi topluluklarından biridir ve genel temenni böyle olması yönündedir.

Kitlenin temel haklarının korunması ve sıkıntılarının çözüme kavuşması amacıyla ara ara yaptığımız forum memnuniyet anketleri ve fikir araştırmaları sayesinde, belirli aralıklarla forum kurallarını ve forumdaki bazı uygulamaları değiştiriyor, güncelliyorduk. Bu değişiklikler neredeyse her hafta gerçekleşmekte, buna rağmen bazı haftalarda bu değişiklikler toplu şekilde yapılmakta; Kural Güncellemeleri v.1.1 ve Forum Güncellemesi v1.2 gibi toplu güncelleme konuları açarak sizleri bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Yakın zaman önce, Kullanım Sözleşmesi'ni üye dostu hale getirmek için ufak bir çalışmada bulunduk. Kullanım Sözleşmesi biraz önce güncellendi ve yeni hali aşağıda belirtildi.


Ufak Değişikler İçin Toplu Duyuru
 • Gamer Türkiye steam Topluluğu kuruldu. steamcommunity.com/groups/gamer-com-tr
 • Süper üyeler ve sponsorlar için imza düzenleme izni getirildi.
 • Topluluk ürünleri ana sayfamızda yayınlanabilecek. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 • Unvan Talep bölümü, Forum Destek bölümünün altına taşındı.
 • Hazırladığımız forum dergisi projesi ertelendi; dijital dergimiz için oyun dergisi gibi bir algı oluşması sebebiyle dergi konularına ait ön ekler "Forum Dergisi" olarak değiştirildi.
 • Yeni unvanlar eklendi.
 • Forum listesine, Popüler Kategoriler adında ufak bir widget eklendi.
 • Cube World bölümü tekrar aktif hale getirildi.
 • Minecraft Seed Paylaşımları bölümü açıldı.
 • Yiyecekler & Beslenme bölümü açıldı.
 • Gamer Türkiye Kategori'sindeki bölümler toparlandı.
 • Sık Sorulan Sorular sayfası güncellendi.
 • Forumdaki notlar kısmı, tatil, bayram, etkinlik zamanları ve bunlar gibi zamanlar için aktif hale getirildi.
 • En çok mesaj atanlar kısmındaki 4. üye kaldırıldı.
 • Yeni üyeler için gönderilen "Foruma Hoş Geldin!" mesajı düzenlendi.
 • Sohbet bölümünde kullanıcı adlarının soluna profil fotoğrafları eklendi.
 • Arka planda bazı optimizasyonlar, güncellemeler yapıldı.
 • Herobrine kaldırıldı.


Kullanım Sözleşmesi'nin Yeni Hali
Bazı anlatım bozukluklarını, yazım hatalarını ve Forum Kuralları ile çelişme durumlarını ortadan kaldırmak; forumdaki üyeliği insan onuru üzerine temellendirmek amacıyla bu güncellemeyi getirdik. Sözleşmeye eklenen kısımlar altı çizili olarak belirtilmiştir.

Forumumuz kendine özgü kuralları olan,
"İnsanın özgürlüğü, bir başka insanın özgürlüğünün başladığı yerde biter." prensibini baz alan, insan onurunu zedeleyici ifadelerin barındırılmasının ve kişilerin etik dışı davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre Kullanım Sözleşmesi'ne ve kitleyi özgür ve huzurlu kılan Forum Kuralları'na uymak durumundadırlar. Bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi ve yüksek teşekkürlerimizi sunuyoruz; Forum Kuralları'nda bulunan, bilhassa insan onurunu korumayı hedefleyen kuralları çiğneyen ve çiğnemeye devam eden kişilerin de forumda barınmalarının mümkün olmadığını belirtiyoruz. Forumumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir.

Forumumuzda paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesi'ne
ve T.C.K'nin 125. Maddesi'ne göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Forumumuz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuzdaki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletişim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir.

Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışın RAPOR tuşu ile yöneticilere bildirilmesi olduğunu hatırlatırız.

Üyeler, insanlara ait özel bilgileri hiçbir şekilde açıklayamazlar; başkasına ait fotoğraf, sosyal medya hesabı, telefon numarası ve bunlar gibi özel bilgilerin paylaşılması durumunda, paylaşan hesap ve ona ait alternatif hesaplar yasaklanır.

Kişisel tartışma şekline dönüşen konular, verilmesi şart olan uyarılar sebebiyle üyelerin uzun süre susturulmasına veya yasaklanmasına sebep olacaksa yetkililer tarafından kapatılabilir. Kapatılan başlıklar (yazılar) ile ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra uzaklaştırma verilir.

Kullanıcıların forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (Cümleye büyük harfle başlamak, nokta ile bitirmek vb.) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yetkililer tarafından ilgili uyarı verilerek kaldırılabilir.

Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, forumun verimli
bir ortam olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür, hakaret, argo ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini küçük düşürücü, tahrik edici ve kışkırtıcı söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir. Küfür içeren, aşırı laubali, başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler ilgili uyarı verilerek yetkililer tarafından silinecektir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan kullanıcı, forum kullanımından men edilecektir. Bununla birlikte foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı adlarının da küfür içeriğinde, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türdeki kullanıcı adlarına sahip olan hesaplar doğrudan yasaklanacaktır. Aynı konu kullanıcıların avatar ve imzaları için de geçerlidir.

Forumla ilgi ve ilişkisi olsun olmasın, her türlü kişi, kurum ve kuruluşu küçük düşürücü, hakaret içerikli mesajların yazılması kesinlikle yasaktır.

Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.

Siyaset konularının konuşulması forumumuzda yasaktır.

Forum
Kuralları'nın yanında bölümlere özgü kurallar bulunabilir. Başlık açılan bölüme özgü kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.

Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir.

Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa
lar da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılırlar. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

Satış yetkisi olan üyeler, kendilerine ait olmayan hiçbir içeriğin satışını yapamazlar. Yapılan satışlarda, kendisine ait olmayan veya lisanslı içeriği sattığı tespit edilen üyelerin satış yetkileri geri alınabilir. Forum içi satış yetkisi satış yetkisi bulunan üyelik paketi bittiğinde sona erer; o tarihten sonra satış yapabilmek için üyeliğinizi yenilemeniz gerekmektedir. Ayrıca forum içi satış yetkisi olmayan üyelerin ücretsiz yayınladıkları içeriklerde iletişim bilgileri koymaları yasaktır. Forum üzerinde satış yetkisine sahip olan kullanıcılara forum yönetim ekibi ve gamer.com.tr kefil değildir. Yaşayabileceğiniz sorunlardan forum yetkilileri sorumlu değildir. Ek olarak dolandırıcılık yaptığı tespit edilen üyenin satıcı üyeliği elinden alınıp ve forumdan uzaklaştırılabilir. Satıcı yetkisine sahip olan üyelerle yaptığınız alışverişlerin güvenilirliği kesin değildir. Eğer satıcı yetkisine sahip bir üye tarafından dolandırılırsanız, yeterli kanıtları Forum Destek Bölümü'ne bildirmeniz sonucunda ilgili satıcının yetkisi alınır ve cezalandırılır. Satıcı yetkisi olmayan üyelerden ürün almaya çalışmayınız, satıcı yetkisine sahip olmayan üyeler size satış yapmak istediklerinde ilgili içerikleri rapor ediniz. Dolandırıcı olabileceği şüphelenilen üyenin, forumumuzu kullanarak suç işlemesi olasılığını engellemek amacıyla yasaklanabileceğini belirtiriz.

Aynı kullanıcının foruma farklı isimlerle üye olması, belirli kurallar ve şartlar dahilinde serbesttir; bu kurallar Forum Kuralları'nda belirtilmiştir. İnsan onurunu zedeleyen gönderilere (bilhassa ailesel küfür veya hakaret içeren gönderiler) sahip üyelerin yasaklanmaları durumunda, alternatif hesap kullanmalarına izin verilmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Kullanıcılar hesap bilgilerinden kendileri sorumludurlar. Hiçbir yetkili, kullanıcının e-posta adresini ve hesap şifresini düzenleyemez.
Şifresi unutulan hesaplar için Forum Destek Bölümü'ne konu açmanız ve hesabın size ait oluğunu kanıtlamanız gerekmektedir.

Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler forumu terkedebileceği gibi kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin sorun yaratan iletileri silinebilir
veya Arşiv Bölümü'ne taşınabilir, ayrıca ihlal durumunda hesaba uyarı cezası verilebilir. Uyarı durumunda; 1 uyarı puanı, üyeyi 25 saat susturur. Susturulan üye konu açamaz ve ileti gönderemez. Buna rağmen aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler forumdan uzaklaştırılır. İhlaller için gereken uyarıları, forumun yetkilileri yapar. Yetkililer, üyelerin ihlal durumlarında diğer yetkili üyeler ile fikir alış verişinde bulunabilirler; nihai karar organı Forum Yöneticisi'dir.

Aynı kişinin birden fazla rumuz veya kullanıcı adı ile, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, ilgili konudaki ana hesap gönderilerine ihlal barındırmıyorsa dokunulmaz, alternatif hesap gönderileri silinir ve üyenin tüm alternatif hesapları konuya mesaj atmaktan men edilir. Şifrenizi unuttuysanız, https://forum.gamer.com.tr/lost-password/ bağlantısını kullanabilirsiniz. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar; hesaplarını başkası kullanır ve kural dışı gönderide bulunursa, hesap forumdan yasaklanır. Hiçbir yetkili, üye hesaplarının bilgilerini (şifre, e-posta, doğum tarihi vb.) paylaşamaz.

Hosting firmalarının, Minecraft Sunucu Hosting Bölümü'ne kendi konularını taşıtma şansları vardır fakat hosting firmaları gerekli yasal belgelere sahip olsalar bile, sitemiz hiçbir konunun bu bölüme taşınması sözünü vermez. Minecraft Sunucu Hosting Bölümü'ne kendi konusunu taşıtmak isteyen hosting şirketlerinin daha önceden açılmış bir konuya sahip olması, hali hazırda belirli bir müşteri kitlesi ile çalışması, konuyu onaylayacak jüri üyelerinin güvenini kaybetmemiş olması gerekmektedir. Sitemiz, Kullanım Sözleşmesi'nin maddelerinden herhangi birini veya Forum Kuralları'ndan herhangi birini çiğnemiş olan hosting şirketlerinin konularını, Minecraft Sunucu Hosting Bölümü'ne taşımak zorunda değildir. Tüm hosting şirketlerinden Kullanım Sözleşmesi'nin ve Forum Kuralları'nın bilincinde olması ve bu kurallara uyması beklenmektedir.

Forumumuz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.

Herkese iyi forumlar!

 
Black Desert Online

Heraldic

Marangoz
YASAKLANDI
Mesajlar
61
Beğeniler
98
Puanları
170
Minecraft
#4
"En çok mesaj atanlar kısmındaki 4. üye kaldırıldı." 4.üye kim acaba :(
 

Poyro

Super Smash Brothers for Nintendo Switch
Mesajlar
597
Beğeniler
694
Puanları
1,980
Steam
Minecraft
Xbox
Nintendocuyum
PSN
Nintendocuyum
#5
bir dakika. İMZALAR GERİ GELDİ ve sadece Süper üyeler mi imza kullanabiliyor? Yoksa yanlış mı anladım?
 

RedFail

Elmas Madencisi
Mesajlar
704
Beğeniler
456
Puanları
1,980
Steam
Minecraft
Xbox
Fakir
PSN
Fakir
#9
Ay şu minecraft göndermesi olmaz mı birader.
 

OmerSRN

CraftMC Network
Mesajlar
142
Beğeniler
44
Puanları
430
Minecraft
#13
Bence ilk önce şu reklam sayılarını azaltın, başka reklam koyacak yer mi yok? Sağımda reklam solumda reklam altımda reklam üstümde reklam.
 

AtomyTR

<El Grande Videoları>
Satıcı
Mesajlar
204
Beğeniler
443
Puanları
680
Ruh Hali
Steam
Minecraft
Xbox
Because_Im_Fish
PSN
I_Know_English
#14
Forumun geleceği açık olsun. Tüm yetkili ekibine başarılar diliyorum. :şapka:
okuyun, üşenmeyin.
 

Ada06

Demir Madencisi
Mesajlar
280
Beğeniler
6
Puanları
400
Ruh Hali
Steam
Minecraft
Xbox
YOK
PSN
ZaferGursoy1903
#17
Hayırlı olsun.:bayrak:
1520017626.gif
:bayrak:
 
Mesajlar
55
Beğeniler
32
Puanları
430
#18
Güzel, hayırlı olsun. Bunlar zaten çoğunlukla genel şeyler, olması gereken şeyler yani.