Yardım TPS 20* ama Nether'da Delay var

0W0

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba, sunucumda nether haricinde herhangi bir dünyada lag yok. Netherdaki chunkları eklentilerle yüklettirdim Etrafımdaki 40k chunk yüklendi world dosyasında duruyor. Generate etmekle de uğraşmıyor fln fln..

Olduğum yerde durunca lag geçiyor. TPS 20 veya 20* civarında dolaşıyor. Mesaj yazdığımda, komut kullandığımda 3, 5 saniye sonra cevap veriyor.

Paper Spigot 1.8.8 kullanıyorum. Sunucuda Map Loader, World Edit, FAWE, World Guard, Skematic ve Multiverse core haricinde dünya ile yakından uzaktan ilgisi olan başka bir eklenti yok. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Merhaba! Anlaşılan o ki fazla miktarda chunk mevcut; WorldBoarder pluginini yükleyebilirsiniz, bu plugin sayesinde dünyaları sınırlandırarak fazla chunk sayısının önüne geçebilirsiniz. Eğer netherda yapınız yoksa, nether dünyasını yedekledikten sonra, bu plugini yükleyip ayarlayarak, nether dünyasını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Eğer bu anlattığım işe yaramamışsa, Timings raporuna bakarsak daha net bir şeyler söyleyebiliriz. Ek olarak TNT'nin patlatamayacağı blokların patlayabilmesi için ek bir ayar yapmış mıydınız?

0W0

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hayır tnt ile ilgili bir şey yok. Nether dünyasını sıfırlayabiliriz yapıyorum.

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Loglarını, eklenti listeni ve timings raporunu atarsan detaylı bir inceleme yaparız. Ek olarak paketin dışında spigot.yml, bukkit.yml veya paper.yml gibi dosyaların optimizasyonunu sağladınız mı?