Yardım TPS Sorunu

TugayTKSZ

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.15.2
Sunucum Başka Bi hosttayken Hiç sorun yoktu yeni bir hosta geçtim ve tps çok kötü
alın timings burda
orman dünyasını gösteriyor fakat herkes spawndayken yine tps düşük
Screenshot_1.png

optimize edildi sunucu mob stack falan var dünya sınırı 1000 blok ama gene tps düşük

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Plugman pluginini silip tekrardan dener misin

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
ben batihost kullanmam
rabisudayım ben
Anladım aynı sorunu ben batihost ryzen 9 unda yaşadım. Sanırım ryzen 9 larda genel bir sorun timings off yapınca düzelyordu ( işlemci ile ne alakası var diyeceksiniz ama garip bir sorun )

ErhanERT

www.Rabisu.com
Emektar Üye
En iyi cevaplar
57
Ruh hali
Timings kayıtı açıkken belli bir oranda lag yapması normal bir durum. Timings kayıtınızı aldıktan sonra /timings reset ve /timings off yazıp bırakın ve lag sorununun devam edip etmediğini kontrol edin eğer ediyorsa size tavsiyem windows işletim sisteminizi linux centos olarak değiştirip kullanmanız yönündedir.

TugayTKSZ

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Timings kayıtı açıkken belli bir oranda lag yapması normal bir durum. Timings kayıtınızı aldıktan sonra /timings reset ve /timings off yazıp bırakın ve lag sorununun devam edip etmediğini kontrol edin eğer ediyorsa size tavsiyem windows işletim sisteminizi linux centos olarak değiştirip kullanmanız yönündedir.
linuxa geçersem dosyalar silinirmi ve tps oranı cidden yükselirmi?

ErhanERT

www.Rabisu.com
Emektar Üye
En iyi cevaplar
57
Ruh hali
linuxa geçersem dosyalar silinirmi ve tps oranı cidden yükselirmi?
Evet, sebebi şu; Windows işletim sistemi düzgün çalışabilmesi için 2gb ram'e ihtiyaç duyar linuxta bu ihtiyaç daha azdır ve arka planda pek ram yiyen bir şey bulunmadığı için sunucunuzun tps oranı yükseklerde olacaktır.