Transformice Kodları

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
Mesajlar
661
En iyi cevaplar
18
Beğeniler
1,704
Puanları
1,310


transformice_japan_expo_banner_by_meli-d5c1ytu.jpg


Transformice Kodları

Merhaba küçük fareler, bu konuya gelme sebebinizi tahmin etmeme izin verin. Ya küçük tecrübesiz bir faresiniz ve öğrenmeye geldiniz ya da büyük tecrübeli bir faresiniz ve bildiğiniz bilgileri tazeleyip, hatırlamaya geldiniz. Bilemedim mi? Her neyse ne işte! Konuya geçelim biz. ^-^
Odalar hakkında kodlar:

/room (Odanın adı): Kullanımda olan mevcut bir oda biliyorsanız adını yazarak gidebilirsin. Eğer kendi odanızı kurmak istiyorsanız, o sırada içinde fare bulunmadığından emin olduğunuz bir oda adı seçin ve odaya girdiğinizde tek fare siz olacaksınız. Çünkü odayı siz oluşturdunuz.

Diğer oda türleri:

/vanilla (Oda adı)
/bootcamp (Oda adı)
/survivor (Oda adı)
/defilante (Oda adı)
/racing (Oda adı)

/tutorial : Bu sizi oyuna ilk kayıt olduğunuzda oyun hakkında bilgi edinmek için gönderildiğiniz odaya götürür. Hani şu düz bir alanda peyniri almanızı söyleyen bir rehber fare oluyor, o odadan bahsediyorum.

/editor : Bu sizi harita yapmak için uygun şeylerin bulunduğu bir düzenleme odasına götürür. Zeminler, eşyalar, arka planlar ve harita ayarları (çarpışma ve rüzgar gibi) alt kısımda vardır, siz bunları kullanarak kendinize has bir haritayı baştan hazırlarsınız.

/totem : Bildiğiniz üzere normal mod dışındaki modlarda totem hazırlayabiliyorsunuz. Yani daha önce totem odasında şaman malzemeleri ile hazırlanmış, anında oluşacak, sizin tarafınızdan hazırlanmış küçük bir yardımcı sistem. Bu totem sizin normal modda değilken kırmızı çiviyi kullanamamanızın bir telafisi olmalı.

Kabileniz hakkında kodlar:

Eğer bir kabileye sahipseniz aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

Kabile sohbeti

/t (Mesajınız): Bu kod sayesinde kabile üyeleri ile aynı odada bulunmazken konuşabilirsiniz. Kabile sohbetini etkinleştiren bir kod.

/mt : Diyelim ki kabile sohbetinde derin bir muhabbet dönüyor! Çok fazla konuştular ve siz bundan rahatsız olmaya başladınız. Bu kod ile kabile sohbetini kapatabilirsiniz. Merak etmeyin istediğiniz zaman eski haline alabilirsiniz. Bu kod sadece kabile sohbetini başka bir sekmeye taşıyor. Oda sohbeti ve kabile sohbeti ayrılıyor.

Sıradaki kabile kodlarını yalnızca gerekli yetkiye sahip olan kabile üyeleri kullanabilir.

Kabileye üye alma ve kabileden üye atma:

/rt (Fare adı): Adını yazdığınız fareyi kabilenize davet eder.

/tk (Fare adı): Adını yazdığınız fareyi kabileden atar.

Kabile evinde harita açma:

/np @(Harita kodu): Kodunu yazdığınız harita kabile evinde açılacaktır.

/npp @(Harita kodu): Bu kodu da kabile evinde harita açmak için kullanırız ama harita anında açılmaz. Siz sadece haritayı sıraya eklersiniz.

Diğer bir kod:

/neige : Bu kodu kullanarak kabile evine kar yağdırabilirsiniz. Atkılarınızı giymeyi unutmayın! Küçük farelerin soğuk algınlığı kapmasını istemeyiz. ^-^

Bazı diğer kodlar:

Özel mesajlar:

/c (Fare adı)+(Mesajınız): Bu kod ile fare arkadaşlarınıza özel mesajlar gönderebilirsiniz. Sadece sizin ve onun görebileceği mesajlar.

/silence : Bu kod ile arkadaş listemizde bulunmayan kişilerin bize özel mesaj yollamasını engelleyebiliriz.
Ama siz arkadaş listenizde bulunan farelerin bile mi size mesaj yollamasını engellemek istiyorsunuz?
/silence* : Bu kodu yazarak olayı kökten çözün. Arkadaşlarınız bile size özel mesaj yazamaz!

Unvanlar:

/title : Bu kodu yazdığınızda sahip olduğunuz unvanları numaraları ile görürsünüz.
/title (Unvan numarası) : Bir sonrak elde numarasını yazdığınız unvanı kullanacaksınız. Siz onu değiştirene kadar kalıcı olacaktır. Ya da yeni bir ünvan kazandığınızda oyun unvanınızı otomatik değiştirene kadar.

Diğer:

/profil (Fare adı) : Adını yazdığınız "çevrimiçi" bir farenin profilini size gösterir. Unutmayın, o fare yalnızca çevrimiçiyse bu kod işe yarar.

/friend (Fare adı) : Sosyal bir fare olup arkadaş edinin ve edindiğiniz arkadaşları bu komut ile arkadaş listenize ekleyin. Unutmayın, o sizi listesine eklemediği sürece onun hangi odada bulunduğunu göremezsiniz.

/watch (Fare adı) : Bu kod biraz ilginç. Adını yazdığınız fare hafif pembemsi bir renk ile görünür ve o fare dışındaki tüm fareler yarı şeffaf hale gelir. Bu kodu, eğer diğer fareleri görmekten rahatsızlık duyuyorsanız kendiniz için kullanabilirsiniz.

Konuyu okuduğun için teşekkür ederim fare dostum. İyi forumlar dilerim.
 


Exqarr

Kömür Madencisi
Mesajlar
146
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
88
Puanları
280
Küçük fareler :D Biz insanız dostum.

Şaka bir yana konu başarılı, Eskiden çok oynuyordum bu oyunu, ortamı eğlenceli ama bazı şamanlar oyunu bozuyor. Buna bir çözüm getirilebilir.
 

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
Mesajlar
394
En iyi cevaplar
11
Beğeniler
918
Puanları
1,070
Ruh hali
Yararlı bir konu, bu oyunu en son 2 yıl önce filan oynamıştım. Peynire ulaşmaya çalışıyorduk herhalde, hatta şamanlık filan vardı ne günlerdi be.
 

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
Mesajlar
110
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
303
Puanları
280
Ruh hali
yararlı konu, transformice güzel oyundur fakat Vel@istan burayı da işgal etti, ve önceden Transformice oynayanlara vel@ muamelesi yapıyorlardı.
 

Midoss

Bay Boş
Mesajlar
2,100
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
2,139
Puanları
6,890
Ruh hali
hala aktif mi la bu oyun :D
 

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
Mesajlar
661
En iyi cevaplar
18
Beğeniler
1,704
Puanları
1,310
ben fare diilim, yada öylemiyim
Öylesin...
de zaten transformice oynayanlar yaşı küçük insanlar +15 var mı cidden
Şey aslında var, can sıkıntısına giren insanlar.
hala aktif mi la bu oyun :D
Baya aktif aslında
Komut olmasın o ha?
Kod diye de geçiyor
Küçük fareler :D Biz insanız dostum.

Şaka bir yana konu başarılı, Eskiden çok oynuyordum bu oyunu, ortamı eğlenceli ama bazı şamanlar oyunu bozuyor. Buna bir çözüm getirilebilir.
Yoo faresin sen de, kabul etmiyorum
Belki bir zamanlar ikimizde fareydik ? :D
Hâlâ öyleyiz ki ^_^
 

Üst