Transformice Map Kodu

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
Mesajlar
885
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
1,584
Puanları
2,840
Ruh hali
gamer.png

Goddess-shaman.png

Transformice Map Kodu

Tüm mızmız ve uykucu farelere merhabalar! Bugün sizlerle Transformice'de oynadığımız haritalara bakacağız. Nasıl harita yapabileceğimiz gibi birçok konudan bahsederek sizi aydınlatacağız. Muhittin Abi hasta olduğundan çayları Namık Abi getiriyor. O zaman çaylaar! :cay:Haritalar
Survivor kısmından tutun da racing kısmına gibi birçok oda barındıran Transformice'de bu odalar içinde birçok harita mevcuttur. Bazı haritalar Transformice'de genel olarak mevcuttur. Bazılarıysa Transformice oyuncularının o geniş ve derin hayalleri ile Transformice için yaptıkları haritalardır. Bu tür haritaları zaten normal Transformice'de bulunan haritalardan daha kötü olmasından anlarsınız. Ayrıca sol üst köşede yapan kişilerin isimleri v.b yer alır. Bunun yanında @7349393 gibi rakamlardan oluşan şeyler ise o haritanın kodlarını verir. Demek istediğim bunun gibi birçok haritanın böyle kodu vardır.

Harita Nasıl Yapabilirim?
Harita yapmak istiyorsanız eminim ki aklınıza nasıl yapacağı gelmiştir. Öncelikle Menü kısmından Harita Editörü kısmına giriyoruz. Buraya girdiğinizde karşınıza laciverte benzer bir ekran çıkacak. Yani harita yapma kısmına girdiniz. Ama ne yazık ki o sınırsız hayal gücünüzü burada coşturamayacağız. Zemin için en fazla 50; objeler içinse en fazla 30 yerleştirme yapabilirsiniz. Yine de bence bu bize yeter ha? Aşağı kısmında birçok bölüm bulunur. Örneğin zemin bölümünde buz zemin, tahta zemin, çikolata zemin gibi daha bin bir çeşit zemin bulunur. Buz zeminde daha hızlı giderken çikolata zeminde daha yavaş gidersiniz. Haritaları yaparken insanları daha az kanser edin derim. Çünkü çikolata zeminde herkes zıplamak zorunda kalır. Diğer zeminleri ise oyunu oynayarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum. Fare eşyaları kısmına geçelim isterseniz. Bu kısımda farelerin peyniri götüreceği yeri, farelerin doğuş alanını, şamanların doğuş alanını, peynirin yerini ayarlayabilirsiniz. Ve son kısıma geldik. Şimdiyse haritamızın en son bölümündeyiz. Haritamıza son şekillerini vereceğiz. Bu bölümde haritanın arka planını ayarlayabilirsiniz. Benim önerim Yılbaşı arka planıdır. Bunun yanında rüzgarı ve yer çekimini dahi ayarlayabilirsiniz. Bunla sınırlı kalıyor mu? Tabii ki hayır. Çarpışan ve ruh ikizi gibi çeşitli şeyleri de yapabilirsiniz. Örneğin ruh ikizinde kullanıcılar birbirine bağlı olur yani takım çalışması yapmak zorunda kalırlar. Şimdiyse çarpışanı anlatalım derim ne dersiniz? Çarpışan da ise fareler birbirine değer. Yani normalde fareler birbirinin içinden geçerken bu sayede geçemezler. Artık harita tamam. Ama son bir şey kaldı. Haritanızı onaylamanız gerekiyor. Yani tek başınıza gidip peyniri alacak ve yuvaya döneceksiniz. Böylece harita onaylanacak. Haritayı aktarmak içinse 40 peynir istiyor. Bir zahmet 40 peyniri gözden çıkarın. Ayrıca haritayı sadece kabileniz için dahi yapabilirsiniz. Yani sadece kabile evinde gözükür.

z.png

Mızmız fareler hadi harita yapmaya.
 


Son düzenleme:

Üst