Transformice Oda Açma

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
Mesajlar
885
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
1,584
Puanları
2,840
Ruh hali
gamer.png

maxresdefault.jpg

Transformice Oda Açma
Uykusundan yeni uyanmış fareler nasılsınız? O deliklerinizden çıkıp peynir toplama işine girişsek mi dersiniz? O zaman bugünkü konumuz ilginizi çekecek gibi gözüküyor. Haydi konumuza göz atalım.

Oda Nedir ve Nasıl Açılır?
Bu konuyla başlasak iyi olacak sanırım. Transformice'de oynadığınız yerler birer odadır. Bu odaları oyuncular da kurabilirler. Odalar sadece tek bir tür için kurulmazlar. Survivor, vanilla gibi oyun türleri için de insanların odalar kurduğunu elbette görmüşsünüzdür. Oda kurma olayı aslında o kadar da zor bir olay değil. -/room oda ismi komutu ile siz de oda açabilirsiniz. Odanızın ismini de sağ üst köşede görebilirsiniz. Bu sadece oluşturduğunuz odalar için geçerli değil. Tabii olay burada bitmiyor. Açtığınız odada yönetici iseniz birçok komut kullanabilirsiniz. Bu komutlar birini yasaklamaktan odanıza şifre koymaya kadar geniştir.

Komutlar
Şimdi oda açanlar için vazgeçilmez bir bölüme geldik. Oda açacak herkesin bilmesi gereken komutları acaba yeteri kadar biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa bu bölümde sizlere komutları öğreteceğiz. Bu komutları kullanarak siz de rahatsız olduğunuz kişileri odanızdan atabilecek ya da onların girmemesi için odanıza şifre koyabileceksiniz. Böyle işlevli komutları öğrenmeye hazırsanız komutlara geçebiliriz.

Şifre Koyma
Arkadaşlarınız ile birlikte bir ortam mı yapmak istiyorsunuz? O zaman odanıza şifre lazım olabilir. Tabii şifreyi 123, 12345 gibi yaparsanız odanıza birçok kişi gireceğinden biraz zor şifre koymak iyi olabilir. -/pw komutu ile odanıza şifre koyabilirsiniz.

Eğitim Odasına Gitme
Tek başınıza biraz çalışmak nasıl olurdu? Yapımcılar bu konuda sizi de düşünmüşler gibi düşünüyor. x_eneko komutu ile eğitim odasına gidebilirsiniz.

Tutorial
Her farenin oyuna ilk başladığı zaman gittiği odadır tutorial. Bu odada sizlere oyun öğretilmeye çalışılır. Tekrar gitmek isteyenler /tutorial komutunu kullanabilirler.

Totem
Şimdiyse nasıl totem yapacağımıza bakalım. Totemin ne işe yaradığını anlatacak olursak totem ile istediğiniz şekilde bir şey yaparsınız ve onu oyunlarda kullanırsınız. Yani tahtadan bir yol yaparsınız totemde ve oyunda totemi kullandığınız zaman tahta yol tekrardan oluşur. Totem yapma odasına gitmek için -/totem yazmanız yeterlidir.

Diğer Tür Oyunlara Gitme
Bildiğiniz üzere Transformice'de birçok oyun modu bulunmakta. Oyuncularsa bu oyun modlarının tadını çıkartıyor. Eğer sizler de onlara katılmak istiyorsanız /room oyun türü komutu ile diğer oyunlara gidebilirsiniz. Örneğin racing bölümüne gitmek isteyen biri -/room racing yazarak oyuna katılabilir. Bu diğer tür oyunlar içinde geçerli bir komuttur.

Yaramaz fareler bir gün bu konuyu daha sizlerle sonlandırdık.​
 Üst