[TÜRK OYUNLARI] Tamamen Türk Yapımı Yerli Oyunlar!

SilenceMc

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
NEREDEN GELİYORUZ?
Bir 'Gamer' in klasik bir günü ile başlayalım: "Oyundan o kadar uzak kalmıştı ki artık uyumak istemiyordu zira oyunun onun için anlamı çok büyüktü. Bilgisayarına geçti hiç vakit kaybetmeden oyununu açtı. Çoğu zamankinden tek farkı bu sefer sadece giriş ekranında bir İngilizce logo ile yazı görmesiydi. Bugüne kadar hiç fark edemediği bir şeyi fark etmişti, 'Yerli oyunlarımız neredeyse hiç yok' bu durumu engellemek adına bir şeyler yapmalıydı... "
Dikkat: Bu hikaye tamamen hayal ürünüdür.

BU İŞTEN KÂRIMIZ NE?
Bizim tek amacımız Türk'lerinde sanal alemde gerçekten bir şeyler başarabileceğini kanıtlamak. 'Hadi oradan' dediğinizi duyar gibiyim, tabii ki biz para ile bir şeyler satmayacağız ama bize destek çıkmanız için sitemizde BAĞIŞ butonlarımız bulunmakta.
YAPIMCI HAKKINDA
'Codexia Inc.' adı altında toplanmış ekipten sadece biriyim. Eğer sizinde harika fikirleriniz var ve yazılım işlerinden biraz da olsa anlıyorsanız ekibimize katılmak için bizimle iletişime geçin.

İLETİŞİM ADRESLERİ

Skype: silence.network - yada forum üzerinden özel mesaj atabilirsiniz.

Tarayıcı Oyunları mı? (Neden?)

Sizlere tek türde bir oyun sunmak yerine daha fazlasını yapmak istedik, bu nedenle böyle bir projeye adım atmış bulunmaktayız.

Amacınız nedir?
Hepimizin bildiği gibi ülkemizde ne yazık ki Türk yapımı olan oyunlar pek fazla değil. Bizde bir oyun platformuyla sadece belli bir kesime hitap etmeyi değilde, daha genel daha büyük bir kitleye hitap etmeyi hedefliyoruz. Yapacağımız oyunları oynamak için kesinlikle indirme işlemi gerekmeyecektir, her türlü tarayıcı üzerinden oynayabileceğiz kolayca ulaşabileceğiniz şekilde tasarlanacaktır.

Yapımcılar kim? (Ekibe alım var mı?)
Şimdilik ekibimiz 2 kişiden oluşmakta.
@MegaCrafter ve @SilenceMc
Ekibimize grafik konusunda bizlere yardımcı olabilecek arkadaşlar bizimle iletişime geçsinler.
Bizlere ulaşmak için Skype: silence.network

Neler yapacaksınız?
Şimdilik basit bir kaç oyun ile başlayacağız, StickMan Fight gibi. İleride sizlerinde desteği olursa çok daha büyük oyunlar yapabiliriz. Ekip olarak kendini sürekli geliştiren, yeniliklere açık her türlü fikre değer veren bir yapıdayız yani bizlere her türlü fikrinizi belirtebilirsiniz.

Son düzenleme:

BySteve

< Metin2 Tema %98 Loading ... >
En iyi cevaplar
0
Başarılar dilerim .

McWeb

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel bir proje olacak gibi gözüküyor başarılar

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şunu belirtmeyi gerek görüyorum: Eğer herhangi bir oyun web sitesine sığmayacak haldeyse bu sitemize indirilebilir içerik olarak da konabilir. Ayrıca bu sitede yüksek ihtimalle web programı paylaşımına da izin verilecek. Şimdiye kadar ki desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz :)

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gururlandım :( (Cidden takdir ettim)

Legoas

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Başarılar. Çok güzel bir şey bekliyor bizi cidden. Emeklerinize teşekkürler...

McWeb

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şunu belirtmeyi gerek görüyorum: Eğer herhangi bir oyun web sitesine sığmayacak haldeyse bu sitemize indirilebilir içerik olarak da konabilir. Ayrıca bu sitede yüksek ihtimalle web programı paylaşımına da izin verilecek. Şimdiye kadar ki desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz :)
Siteyi kim hazırlıycak ?

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Siteyi kim hazırlıycak ?
Domain kısmını Silence halledeceğini söyledi. Ama HTML/PHP kısmını kastediyorsan o kısımı applet'ler şeklinde yapmayı planlıyoruz. Geri kalan dekorasyon detaylarını da basit şekilde ben yapabilirim sanırım :)

McWeb

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Domain kısmını Silence halledeceğini söyledi. Ama HTML/PHP kısmını kastediyorsan o kısımı applet'ler şeklinde yapmayı planlıyoruz. Geri kalan dekorasyon detaylarını da basit şekilde ben yapabilirim sanırım :)
Benimde az çok php bilgim var . Gerekirse tasarımında yardım edebilirim.

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başka bir developer'dan birkaç tavsiye

Aslında sorun Türk yapımı oyunun azlığından ziyade Türk'lerin büyük oyun ekiplerine yahut firmalarına sahip olmamaları. Yani bizim bir Blizzard gibi, Bethesda gibi büyük topluluklarımız yok. Türk oyunlarını öne çıkarmak için öncelikle projenin büyük olması gerek. Büyük proje için de ekibin büyük olması gerek, örnek verecek olursam 2 3 kişi ne kadar iyi programcı olursanız olun bir CoD ya da Battlefield yapmanın imkansızlığını düşünebilirsiniz. Yine de dediğimi yanlış anlamayın, aralardan sıyrılıp bağımsız yapımcı olarak çıkan birçok basit görünümlü dev içerikli harika oyunlar da mevcut ve eğer fikriniz bu tip bir fikirse bunu hayata geçirebilmeniz hepimizi oldukça gururlandırır.

Ve browser oyunuyla yine çok önlere gelebilen pek fazla oyun yok, yoktan kastım oyuncu sayısı olarak değil, ün veya kalite olarak. Çünkü browser oyunu olup pay2win olmayan bir oyunla (ben) henüz karşılaşmadım. Eğer böyle bir projeye giriyorsanız, öncelikle pay2win'den kesinlikle uzak kalmanız gerek. Yoksa direk olarak ideolojinizin zıttına yönelmiş olursunuz. Sonuçta bir başka evrende bir başka Clash of 'Wallets' ile elbet para kazanabilmeniz mümkün.

Bağımsız olarak birçok proje bulundurmaktayım elimde ama öncesinde çok daha basit şeylerle başlamaya karar verdiğim için onları halen harekete geçirmedim. Benim ortaya bir şeyler dökmem daha uzun zaman alacak gibi gözüküyor. Bu yüzden karşılığında hiçbir şey talep etmeden, ekibinize katılmadan ve hiçbir söz vermeden, kendi işlerimden arta kalan vakitte ihtiyacınız olduğunda öneri yahut kod bazında farketmez, vaktim olduğunca ve elimden geldiğince yardım edebilirim.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başka bir developer'dan birkaç tavsiye

Aslında sorun Türk yapımı oyunun azlığından ziyade Türk'lerin büyük oyun ekiplerine yahut firmalarına sahip olmamaları. Yani bizim bir Blizzard gibi, Bethesda gibi büyük topluluklarımız yok. Türk oyunlarını öne çıkarmak için öncelikle projenin büyük olması gerek. Büyük proje için de ekibin büyük olması gerek, örnek verecek olursam 2 3 kişi ne kadar iyi programcı olursanız olun bir CoD ya da Battlefield yapmanın imkansızlığını düşünebilirsiniz. Yine de dediğimi yanlış anlamayın, aralardan sıyrılıp bağımsız yapımcı olarak çıkan birçok basit görünümlü dev içerikli harika oyunlar da mevcut ve eğer fikriniz bu tip bir fikirse bunu hayata geçirebilmeniz hepimizi oldukça gururlandırır.

Ve browser oyunuyla yine çok önlere gelebilen pek fazla oyun yok, yoktan kastım oyuncu sayısı olarak değil, ün veya kalite olarak. Çünkü browser oyunu olup pay2win olmayan bir oyunla (ben) henüz karşılaşmadım. Eğer böyle bir projeye giriyorsanız, öncelikle pay2win'den kesinlikle uzak kalmanız gerek. Yoksa direk olarak ideolojinizin zıttına yönelmiş olursunuz. Sonuçta bir başka evrende bir başka Clash of 'Wallets' ile elbet para kazanabilmeniz mümkün.

Bağımsız olarak birçok proje bulundurmaktayım elimde ama öncesinde çok daha basit şeylerle başlamaya karar verdiğim için onları halen harekete geçirmedim. Benim ortaya bir şeyler dökmem daha uzun zaman alacak gibi gözüküyor. Bu yüzden karşılığında hiçbir şey talep etmeden, ekibinize katılmadan ve hiçbir söz vermeden, kendi işlerimden arta kalan vakitte ihtiyacınız olduğunda öneri yahut kod bazında farketmez, vaktim olduğunca ve elimden geldiğince yardım edebilirim.
Yazı için teşekkürler. Dediklerin mantıklı. Zaten bu başlattığımız proje ün yaymaktan daha çok Türk oyunlarını üste çıkarmayı hedefliyor. Flash oyunlarda bile halimizi görüyorsun. Yukarıda da belirttiğim gibi bazı içerikler indirilebilir şekilde konabilir. Gördüğünü düşünmüyorum ama ben forumda çok fazla değişik şey paylaştım. Bunların hepsi terkedilmekten öteye gidemedi. Diğer insanların da böyle şeyler yaşamasını istemem. Galiba biz Nekki ve Newground birleşimi bir şey olucaz :D

Aslında yapılacak projelerdeki genel sıkıntı çizim sıkıntısı. Benim normal hayatta ve bilgisayarda çizimim "cin alinin bacağını yamuk çizecek" seviyede olduğu için izometrik evler yapmamı kimse bekleyemez. Sonuç olarak elimdeki o proje de yattı. Ama biz böyle bir grubun varlığından insanların haberdar olmasını sağladığımızda belki yararlı bir şey bulabiliriz diye düşündük :)

Oyunları Pay2Win yapmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Ama sonuçta para gerekecek. Bu verilen paranın kazanmaya yönelik değil de görünüm gibi şeylere yönelik olmasına uğraşabiliriz. Tabi bunu ilk başlarda yapmayabiliriz. Zaman ilerledikçe biz de gelişicez sonuçta.

Eğer elinde bir proje varsa ve yapmak için yardım gerekiyorsa biz yardım edebiliriz. Eğer bizim bir projemizi görüp öneri vermek veya yardım etmek istersen yapabilirsin. Burada yaptığın gibi. Biz senden bir Battlefield 1 yapmanı istemeyiz zaten. Sadece grupta olduğunda daha sağlam iletişim ile daha seri işler yapmış olursun.

Yazı için tekrar teşekkürler :)

Benimde az çok php bilgim var . Gerekirse tasarımında yardım edebilirim.
Eğer gerekli olursa zaten konuda belirtildiği gibi bilgi verilir. Düşüncen için sağol :)

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yazı için teşekkürler. Dediklerin mantıklı. Zaten bu başlattığımız proje ün yaymaktan daha çok Türk oyunlarını üste çıkarmayı hedefliyor. Flash oyunlarda bile halimizi görüyorsun. Yukarıda da belirttiğim gibi bazı içerikler indirilebilir şekilde konabilir. Gördüğünü düşünmüyorum ama ben forumda çok fazla değişik şey paylaştım. Bunların hepsi terkedilmekten öteye gidemedi. Diğer insanların da böyle şeyler yaşamasını istemem. Galiba biz Nekki ve Newground birleşimi bir şey olucaz :D

Aslında yapılacak projelerdeki genel sıkıntı çizim sıkıntısı. Benim normal hayatta ve bilgisayarda çizimim "cin alinin bacağını yamuk çizecek" seviyede olduğu için izometrik evler yapmamı kimse bekleyemez. Sonuç olarak elimdeki o proje de yattı. Ama biz böyle bir grubun varlığından insanların haberdar olmasını sağladığımızda belki yararlı bir şey bulabiliriz diye düşündük :)

Oyunları Pay2Win yapmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Ama sonuçta para gerekecek. Bu verilen paranın kazanmaya yönelik değil de görünüm gibi şeylere yönelik olmasına uğraşabiliriz. Tabi bunu ilk başlarda yapmayabiliriz. Zaman ilerledikçe biz de gelişicez sonuçta.

Eğer elinde bir proje varsa ve yapmak için yardım gerekiyorsa biz yardım edebiliriz. Eğer bizim bir projemizi görüp öneri vermek veya yardım etmek istersen yapabilirsin. Burada yaptığın gibi. Biz senden bir Battlefield 1 yapmanı istemeyiz zaten. Sadece grupta olduğunda daha sağlam iletişim ile daha seri işler yapmış olursun.

Yazı için tekrar teşekkürler :)

Eğer gerekli olursa zaten konuda belirtildiği gibi bilgi verilir. Düşüncen için sağol :)
Projelerimden herhangi biri harekete geçtiği an teklifini aklıma getireceğim, ama bunun olmasına daha var gibi ^^. İkinci olarak, dediğim gibi elimden geldiğince size yardım etmekle ilgili sıkıntı yaptığım ya da çekindiğim bir durum yok. Fakat ekibe girmeyi istememe sebebim pek fazla düzenli vaktimin olmaması.

Çizim ile ilgili de tavsiyem, ilk projeden her şeyi kendin çizmeye çalışma. Hatta ben bırak ilki, hiçbir projemde her şeyi kendim çizmeye kalkışacağımı zannetmiyorum. Birçok paket bulunmakta ve bunlar arasında birçok bedava ve güzel paket de mevcut. İzometrik çizim için pek fazla bedava sunmuyorlar ama eminim bedava, kaliteli ve çoğu isteğini karşılayacak paketler bulabilirsin. Link vs. istersen yardımcı olabilirim.

Başarılar