Türk Yapımı 1.2.5 Nostaljik Modpack

Ender_T5

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eski oyuncular bilir. Mod yüklemek için saatlerimizi harcardık! Id conflict oldu diye hayattan soğar, indirdiğimiz modları silmek için minecraft.jar'ı saatlarce incelerdik.

Peki şimdi?

Şimdi ise eski modları bulmak zorlaştı. Id Resolver'ın fix'ini bulmak, aether pre release 3'ü bulmak için günleri harcıyorsunuz.

Bu modpack tamamen benim eserimdir. Hazırlanış amacı, birçok özlenen eski modları (aether 1, redpower 2 ve minecolony) geri istediğimiz gibi oynamak. yeni versiyonlarla mod paketlerinin yapımının çok kolaylaştığı bu dönemde 1.2.5 ile yaptığım bu modpacki inşallah bi technicpack sitesinden beğenir ve denersiniz.

NOT: Modpackte bug bulursanız modpack'in sitesinden discuss bölümünden bana söyleyin. Bazı ayarlar HELP bölümünde bulunmaktadır, bakmanız çok gereklidir!

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Eğer bazı bloklar pembe-siyah çıkıyorsa Bilgisayarım/özellikler/ayarları değiştir/gelişmiş/ortam değişkenleri bölümünden iki bölgeye de ''Yeni'' tuşuna basıp bunları ekleyin.

Değişken adı: _JAVA_OPTIONS

Değişken değeri (64 bit): -Xmx2G -Duser.language=en -Duser.country=US
Değişken değeri (32 bit): -Xmx1G -Duser.language=en -Duser.country=US

yapın ve Tamam'a basın.

Link: http://www.technicpack.net/modpack/nostalgia-125.850627

RESİMLER ALTTADIR!

http://resim.hosting/WEZ66w9

http://resim.hosting/1hW6WyC

http://resim.hosting/7mxRsnH

RESİM YÜKLEMEK İÇİN ZAMAN BULAMADIM, MOD LİSTESİ PERMİSSİONS BÖLÜMÜNDEDİR.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hocam şekilli yogbox olmuyor mu bu?
Dipnot: Yogboxu özlemişim bunu fark ettim

Ender_T5

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
yogbox'un değiştirilmiş, cennet eklenmiş, endüstri (ic2 ve buildcraft ve redpower 2) eklenmiş, madenler ve devreler eklenmiş, boru ve quarry sistemi eklenmiş, silahlar eklenmiş, portal silahı eklenmiş,cehennem madenleri eklenmiş vs vs versiyonu gibi düşün :)

Mod List:

Aether Pre Release 3

Portal Gun

Rei's Minimap

Adventure Items

Better Dungeons

TreeCapitator

Buildcraft

Backpack

CraftGuide

CraftGuide Inventory

Inventory Tweaks

EE2

Mo Creatures

Immibis Core

Rotten Flesh To Leather

Wool Card

IC2

InGameInfo

ID Resolver

MineColony

Charging Bench

Compact Solars

Iron Chest

Nether Ores

Power Conventers

Red Power 2

Thaumcraft 2

Weapon Mod

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Abiii ciddimisin sen :'(, Thaumcraft 2 ilk çıktığında deliler gibi oynuyodum :D. Cidden çok sayko manyak bişeydi. Eve gidince kesin oynicam :D
Server açılmıyordu hatirladiğim kadariyla ?

Ender_T5

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
allah korusun server deneme, direk crash :D clientte hiçbir bug yok diye biliyorum (allah razı olsun kim id resolverı yaptıysa), bide thaumcraft 2'den eklenen taint biyomlarını configten kaldırdım ki mod hakkında bilgi sahibi değilim, taint biyomları gerekliyse söyle geri eklerim (taint kalkmadı, onu hala yapabiliyon, worldgen'den kaldırdım çünkü minecolony moduna çok zarar veriyor taint biyomları)

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
allah korusun server deneme, direk crash :D clientte hiçbir bug yok diye biliyorum (allah razı olsun kim id resolverı yaptıysa), bide thaumcraft 2'den eklenen taint biyomlarını configten kaldırdım ki mod hakkında bilgi sahibi değilim, taint biyomları gerekliyse söyle geri eklerim (taint kalkmadı, onu hala yapabiliyon, worldgen'den kaldırdım çünkü minecolony moduna çok zarar veriyor taint biyomları)
Yani taint TC2 de biraz fazla çıkıyor ama oyunun eğlencesi burdaydı bence.

Ender_T5

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani taint TC2 de biraz fazla çıkıyor ama oyunun eğlencesi burdaydı bence.
değiştirmek istersen configten thaumcraft 2'ye bak ve oradan aura.taint_spawn'ı 1 yap(normalde 0, yani kapalı). taintler dünyada çıkmaya başlayacaktır.

AzePvP

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
bunu indirdigmizde kendismi kurulcak yoksa kurulmasi icin baska bi seymi indirmem gerek ?

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.2.5'de bişeyden dolayi kurulmuyor diye hatirliyorum ama bakicam eve gidince
bunu indirdigmizde kendismi kurulcak yoksa kurulmasi icin baska bi seymi indirmem gerek ?
Technic launcher otomatik kuruyor

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Id conflict modu olmadanda ayarlayabilirdin aslında her sürümde düzenleyebiliyorsun okadar uğraşmana gerek yoktu altı üstü config ayarları bileceksin ve aether de baya bir kolay bulunuyor. .d

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
iyi bir şey geliştirmeye devam etmelisin bence :) mesela bor madeni ekle kömürden daha yanıcı olsun falan vişme mermeri ekle ne bileyim :p