Türkiye Minecraft Sunuclarını Genellesem

Bu durumdan memnun musun ?

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

PatikliPenguen_Real

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kısaca bahsedersek:
Mmorpg bölümünde açık olmayan ve muhtemelen hiç açılmayacak sunucular ve hala ısrarla neden açıldığını bilmediğim, gerçek hayat isimli, lokmacı açan esnaf benzeri sunucular...

Survival bölümünde aynı pluginlere ve aynı içeriklere sahip onlarca birbirinin aynısı opsurvival sunucular(süt inekleri, kasa plugini vb...)(şaka gibi aynı saatlerde event yapıp; köylü takasları, buildleri ve rütbeleri bile aynı) ve genelin cracklı oynadığı bir oyunu sadece premium kullanıcıların erişebileceği versiyonda açan birkaç sunucu(1.12.2 genelin sahip olduğu en son versiyon)...

Faction bölümünde sadece eventlerle bir şeylere sahip olabileceğiniz opfactionlar ve rahat bir şekilde bir açığını bulabileceğiniz üstünde düşünülmemiş normal factionlar(Tabi hakkını yemek istemediğim basit eski nesil de olsa keyifle oynayabileceğim bir iki tane sunucu var)...

Skyblock bölümünde; op olsalar da olmasalarda aynı mantıkla devam eden, farklı bir janrasını göremediğim sunucular (farklı olsaydı başka bir şey olurdu derseniz siz de haklısınız)(ya demir satarsın yada taş kırarsın mantığı)...

Hub bölümünde ise üsttekilerden bir veya iki tanesi üstüne kendilerine ait olmayan rastgele bir minigame eklenmesiyle oluşmuş 5 veya 6 varyasyon dışına çıkamamış sunucular...

Concon hiç oynamadım onu size bırakıyorum.
Yaratıcı sunucuları eleştirme hakkım yok.
Hilesiz bir pvp sunucu ile hiç karşılaşmadım.
Towny ne bilmiyorum.
Modlu sunucular fazla oynanmıyor kimse mod yüklemeye uğraşmadığı için ama bazen pokemon canımız çekmiyor değil.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Tamamen haklısın bir de "Herkes böyle açıyor piyasa böyle o yüzden bende böyle açtım." diyenler var.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Tamamen haklısın bir de "Herkes böyle açıyor piyasa böyle o yüzden bende böyle açtım." diyenler var.
Öyle demekte haklılar çünkü farklı tarz bir sunucu açılınca da oyuncular gelip bir şey anlayamadığı için gidiyor ve sunucuyu açan kişiler zararlı çıkıyor bu yüzden de klasik herkesin alıştığı sunucular açıyorlar. Bu durumdan çıkmanın tek yolu artık aynı tarz skyblock faction ve survival sunucuların azalması ki o da imkansız bir şey herkes heveslenip böyle sunucu açmak istediğinden.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Öyle demekte haklılar çünkü farklı tarz bir sunucu açılınca da oyuncular gelip bir şey anlayamadığı için gidiyor ve sunucuyu açan kişiler zararlı çıkıyor bu yüzden de klasik herkesin alıştığı sunucular açıyorlar. Bu durumdan çıkmanın tek yolu artık aynı tarz skyblock faction ve survival sunucuların azalması ki o da imkansız bir şey herkes heveslenip böyle sunucu açmak istediğinden.

1.8 Sürümü kadar berbat bir sürüm yok.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
1.8 Sürümü kadar berbat bir sürüm yok.
Performans ve pvp sistemini bahane edip hala yeni sürümlere geçmiyorlar. Tarih öncesi bilgisayarlarla yüksek performans almaya çalışıyorlar ki ben ortalama bir sistem ile 1.14'de rahat 100 fps alabiliyorum. Pvp konusunda ise önümüzdeki iki sürümün birinde yeni sisteme geçilecek bakalım bu sefer neyi bahane edecekler.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Performans ve pvp sistemini bahane edip hala yeni sürümlere geçmiyorlar. Tarih öncesi bilgisayarlarla yüksek performans almaya çalışıyorlar ki ben ortalama bir sistem ile 1.14'de rahat 100 fps alabiliyorum. Pvp konusunda ise önümüzdeki iki sürümün birinde yeni sisteme geçilecek bakalım bu sefer neyi bahane edecekler.

Hile kullandıkları için pvpyi bahane ediyorlar.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Hile kullandıkları için pvpyi bahane ediyorlar.
Kendimden örnek vereceğim. Neden 1.8?
1.9-1.10-1.11-1.12-1.13-1.14 sürümlerinden kat ve kat daha zevkli. Sizler ne kadar yorumlarsınız bilemem fakat bana her zaman 1.8 zevkli gelecek. Ne zaman PVP kelimesi geçerse 1.8 ile oyuna gireceğim. Fakat burada "bahane" kelimesinin kullanılmasını da doğru bulmuyorum. Oyunda 1.14 sürümüne geçilmesi gerekseydi çok basit bir şekilde launcher içerisinden eski sürümler kaldırılabilirdi. Fakat kaldırılmıyor. Bu da demek oluyor ki istediğim gibi girip oynayabilirim.

Şimdi gelelim 1.14 sürümü hakkında olan yorumlarıma. Evet 1.8 ile aldığım FPS i alabiliyorum. Hatta stabilize daha fazla. Daha fazla olmak zorunda da. Her geçen gün yeni sistemler gelişiyor. Bu gelişme ile oyununda gelişmesi gerek. Oyun her geçen gün daha "realistik" bir şekle getiriliyor. Bu sebeple PVP dinamiklerinin eskisi gibi olmayacağından şüphem yok.

Sonuç olarak 1.8 kitlesi hala bulunuyor. Kitlesi derken bağımlısı değil. Oyuncusu. 1.8 kitlesinin de eğlenebileceği sunucular olmalı. Olmazsa kitle kendisi sunucuyu ortaya çıkaracaktır. Arz-talep meselesi.

hcyl

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
127450

5 yıl önceki kafa tarzıyla ilerledikleri için çoğu türk sunucusu yabancı sunucular kadar zevkli olamayacak

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Ama bir gerçek var kim ne derse desin; 1.8 üstü sürümdeki sunucular piyasada dayanamıyor. Çünkü 1.8 üstü oynayan kitle az.

Shai

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kimse 1.8 sürümünden ayrılmak istemiyor. Minecraft yapımcıları yeni sürümlere yepyeni özellikler ekliyor ama bu türk minecraft kitlesinin aklı hep 1.8'de. Öyle bir alışmışlar ki, ayrılamıyorlar. Yıl olmuş 2019, hâlâ 2014'te kalan sürümü oynuyorlar. İlginç bir kitle, ilginç.

PatikliPenguen_Real

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ama bir gerçek var kim ne derse desin; 1.8 üstü sürümdeki sunucular piyasada dayanamıyor. Çünkü 1.8 üstü oynayan kitle az.
Kimse 1.8 sürümünden ayrılmak istemiyor. Minecraft yapımcıları yeni sürümlere yepyeni özellikler ekliyor ama bu türk minecraft kitlesinin aklı hep 1.8'de. Öyle bir alışmışlar ki, ayrılamıyorlar. Yıl olmuş 2019, hâlâ 2014'te kalan sürümü oynuyorlar. İlginç bir kitle, ilginç.
çünkü cracklı launcherlarda 1.14 yok 1.12.2 var 1.14 gelince yavaş da olsa 1.14 sunuculara geçilecek eminim

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
çünkü cracklı launcherlarda 1.14 yok 1.12.2 var 1.14 gelince yavaş da olsa 1.14 sunuculara geçilecek eminim
Yanlışın var. Ben de crack kullanıyorum ve her gelen yeni sürümü rahatlıkla oynayabiliyorum snapshotlar da dahil. Titan launcherın 3.8.0 sürümünü yüklemek gerek önceki sürümlerinde 1.13 ve üstü oynanmıyor çünkü. Onun yerine tlauncher da indirebilirler.
1.8 madem pvp için kullanılıyor o zaman neden diğer sunucular da ,survival skyblock tarzı sunucular, niye hala 1.8'de. Özellikle survivalın yeni sürümlerde olması gerek ki oyuncular için yapacak daha fazla şey olsun.