Türkiyede Minecraft'ın Durumu

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ÇOK UZUN, BEBELER OKUMASIN AMA YETİŞKİN BİR İNSAN BAŞKA BİRİSİNİN FİKİRLERİNE SAYGI GÖSTERİR. O YÜZDEN LÜTFEN OKUYUN.

Ben bu konuda birkaç bir şey daha söylemek istiyorum. Yalan atmiyacağım, ben Minecraft'a 1.2.5 sürümünde başladım. O zamanlar piyasayı böyle bebeler ele geçirmemişti. Yani en azından MCTürk'e konu açınca bi 3 saat en üstte duruyordu.(Şu anda 30 sn bile durmuyor.) Arkadaşlar ilk oyununuzu hatırlayın.Rehber videolar izlediniz yada izlemediniz. Ya elmas bulunca seviniyorduk ya... Ulan harbiden Minecraft'ı o kadar kolaylaştırdılarki. Yahu oyunun amacı zaten elmas set filan yapmak evini kurmak.Zombi avlamak, ne bileyim nether'a,end'e filan gitmek. Gidiyorsun lapis,odun,taş,kömür hatta bazı serverlarda ELMAS ! koyuyorsun server'ına.Ne anlamı kaldı la survival'ın? Oyunun amacı senin o koyduğun madenleri bulmak gelişmek.Sen oraya herkesin alabilceği bi odunalani,maden,lapis yaparsan adam itemlerini 10 dk'da yapar.Ya server'a girip 5 dk sonra elmas set yapan gördüm ya.Elmas yapmak neden bu kadar kolay ya ? Ya elmas %5 bununan bir maden. Yapmak zor olmalı ! Oyunda server birincisinde filan elmas set olmalı yani bütün oyuncular nasıl elmas set yapıyor.Hile kullanıyorlar. Ulan küfür etmek istemiyorum ama sen özür dilerimmısın hile kullanan kişi? Sen bu oyunu ne için oynuyorsun kendine bi sor bu soruyu. Ne için oynuyorsun ? Ulan oyun ne için oynanır eğlenmek için tabiiki. Lan oyundan zevk almadıkça ne anlamı kaldı? Sen gittin hile ile buldun elması 1 saate bulacağın elması 1 dakikada buldun tamam... Eee ne zevki kaldı? Eğlendinmi bunu yaparken? Hileyi neden kullandın kardeşim? Oyunun amacı zaten o elması bulmak.Sen o elması 1 dk'da bulunca oyun bitiyor zaten. Adam elmas setini yapıyor direk Faction açıyor kendine.Yok efendim ormanda pusmalar filan... Ulan adam gibi oyundan zevk alarak hilesiz oyna şu oyunu.

Ben bu oyunda olan bütün klişelere karşıyım arkadaş. /warp ench miş /warp market miş ne gerek var ya... Bırak oyunu editleme lan! Oyun ne ise öyle kalsın. /warp enchant yapıyorsun. Eee? Adam enchant table yapınca diğer oyuncudan hiçbir farkı kalmıyor zaten enchant yeri var serverda.O enchant table öyle kolay birşeymiki sen direk warp olarak koyuyorsun onu? Ulan ilk minecraft oynayışımdan aldığım zevki oyunu bilmediğim için sanıyordum AMA DEĞİLMİŞ! Oyun değiştiği içinmiş ARKADAŞLAR ! BEBELER OYUNU İŞGAL EDİYOR! BİZİMDE EĞLENCEMİZİ ÇALIYORLAR ! LAN

Ben ilk serverlarda takıldığımda spawn bile yoktu olum... O serverdan aldığım zevki hiçbir avinamış inci craftmış yok terlikcraftmış yok nesmercraft vb. hiçbiri veremez aga... Şehir bile yoktu diyorum... Niye VEREMEZ? Çünkü gerçek minecraft değil şu anki serverlar.Editlenmiş minecraft'ı oynuyoruz.Gerçek minecraft oynamak istiyorsan single playeri AÇ VE GERÇEK MİNECRAFT NEDIR UNUTMA !
Kardeşim ben bu ay server açıcam. Sadece 4 plugin olcak.
Vault
Jobs
Factions
iConomy
NEden bu pluginleri ekliyorsun diye soranlara söylüyorum. Gerçeğe daha yakın olan her zaman daha güzeldir. Açınca sadece bu konu altında sade survivali özleyenlere ip atcam. gerçek survivalın tadını bunlar bilmez.

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Authme ? :D

/-/ Minecraft artık zevk vermiyor sağol türkiyem(!) /-/

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
vazcaydım 6 plugin
Authme
Factions
iConomy
Jobs
Timber
Vault

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
:) authmesiz olmaz yani

Chestshop ? :D

i like trains and i dislike lapis ._.

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sen git bir sürü item kas. Sonra oyundan çık biri senin nickle girsin. bütün itemlerini çalsın oldumu şimdi?
Chestshop duruma göre bakarız.
Özellikle We Wg eklemicem.

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hiç sunucu açma öldüler artık onlar. Hamachi servere mod kur arkadaşlarınlla modlu oyna zevk alırsın en azından.

V

VerectusGC

Ziyaretçi
Türkiyedeki Sunucu Durumuna Bakarsak ; LAPİSLİ Faction Sunucu Slotları 120/200 , Krallık Faction Sunucu Slotları 12/200
Yani Lapis Türkiyede Bağımılık Olmuş.

# Doğru Düzgün Sunucu Açılana Kadar Survivale Devam ! #

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft Betada iken Multiplayer geliştirme sürecindeydi.Bu geliştirme süreci bitince serverlar açılmaya başlandı(yanlış anlamayın,geliştirmedeyken de server açanlar vardı) Serverlar genelde pluginsizdi.doğallık vardı o serverlarda.ağaç keser,pickaxe yapar,hatta diamond bulurduk.Bir sürü heyecan vardı o serverlarda :sırıtmak: Bebeler(ne demek istediğimi anladınız) ele geçirmemişti Minecraft'ı. 10 13 yaşları arasıydı. @Schaffer adlı arkadaşımız,bebe oyunu oynadığını zahnedip 4 ay oyunu bırakmıştı.Aslında bebe oyunu değildi ki,Bebeler ele geçirmişti.Minecraft 1.0.0 olmuş hala o aynı doğallık.Sonradan pluginler serverlarda desteklenmeye başlamıştı.Olmaz olaydılar.Minecraft 1.4 gibi ilk Türk hub sunucu açılmıştı.Doğallık yok olmaya başlamıştı.Öncelikle düz spawn olan serverlar açıldı,Bundan sonrasını kırmızı yazıyorum.LAPİSİ KİM ÇIKARTTIYSA ONA DÜPE DÜZ KÜFÜR EDİCEM.DOĞALLIĞI BOZAN ODUR. /WARP ENCH,HAMMADDE,LAPİS,EVENT,XP FALAN FİLAN YÜZÜNDEN 10 13,6-8 YAŞLARINA DÜŞTÜ.OYUNDA DOĞALLIK KALMADI.SERVERLARIN EN ÇOK TERCİH EDİLENİ FACTİON(!) OLDU VE BUNUN YÜZÜNDEN O WARP DENEN ******* ŞEYLER ÇIKTI.PLUGİN ÇIKMASIN,ÇIKMASAYMIŞ DA. ARKADAŞLAR PROTESTOYU BAŞLATIYORUZ FACTİON SERVERLERE GİRİCEZ!!!!

benim tanıdığım 2 yaşında mc oynuyordu, lapis kaza kaza işini yapıp 10 dakikada elmas set+ elmas kılıç alıyordu bebe. Ben singleplayer'de bile anca 1 ayda alabiliyordum elmas seti. Lapis illa ki kaldırılması şart değil. Serverda lapis, elmas azaltılsın. Oyun zorlaştırılsın. Nerede Survival ruhu?

BYYARALIQRALL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkiye'de minecraftmi ??
[DOUBLEPOST=1400964580,1400964462][/DOUBLEPOST]Eklediyim resimler neden açılmıyor bileniniz varmı ?[DOUBLEPOST=1401001524][/DOUBLEPOST]Bir fikirim var

Bir server açalım sadece timber modlu 100% survival olsun amaçta ender ejderhasini öldürmek
Serverin parasını ortak odeyelim
Serveri tanitalim
Factionsuz falansiz olucak server bebe dışında herkes gelicek zaten amaçta o bebeleri tahttan indirmek

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
[DOUBLEPOST=1400964580,1400964462][/DOUBLEPOST]Eklediyim resimler neden açılmıyor bileniniz varmı ?[DOUBLEPOST=1401001524][/DOUBLEPOST]Bir fikirim var

Bir server açalım sadece timber modlu 100% survival olsun amaçta ender ejderhasini öldürmek
Serveri tanitalim
Factionsuz falansiz olucak server bebe dışında herkes gelicek zaten amaçta o bebeleri tahttan indirmek

Bence de böyle bir şey yapalım. Bebeler girmesin. Zorluk eskisi gibi olsun. Yalnız illa ki ender ejderi mi? Wither daha zor :D

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Serveri tanitalim
Sw Benden gençler :)